Nowa książka J.K. Rowling – Niespokojna krew – od 25 listopada w Polsce

Data: 2020-09-24 12:23:43 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Już 25 listopada premierę mieć będzie wzbudzająca kontrowersje powieść kryminalna J.K. Rowling pt. Niespokojna krew (Troubled blood). Publikacja jest piątym tomem cyklu o Cormoranie Strike'u.

Obrazek w treściFot.Daniel Ogren / CC BY 2.0.

Jak poinformowało Wydawnictwo Dolnośląskie, na 25 listopada zaplanowana została premiera najnowszej książki J.K. Rowling Niespokojna krew. Publikacja wydana pod pseudonimem Robert Galabraith to piąty tom z cyklu kryminalnego o Cormoranie Strike’u. Publikacja kilka tygodni temu pojawiła się w sprzedaży na amerykańskim i brytyjskim rynku i od tego czasu wzbudza spore kontrowersje. 

Niespokojna krew – opis

O czym jest książka Niespokojna krew? Publikacja kontynuuje losy prywatnego detektywa Cormorana Strike’a. Tym razem śledczy wyjeżdża do Kornwalii, gdzie ma zamiar odwiedzić swoją rodzinę. Niespodziewanie z detektywem kontaktuje się pewna kobieta, która prosi o pomoc w odnalezieniu zaginionej przed niemal 40 laty matki.

Czytaj także: Palenie książek J.K. Rowling – nowy trend wśród internautów

Chociaż początkowo niechętny, Strike wraz ze swoją wspólniczką rozpoczynają śledztwo i natrafiając w końcu na tajemniczego mordercę. 

Troubled blood - kiedy w Polsce?

Znana jest też już polska data premiery książki Troubled blood, czyli w polskim przekładzie – Niespokojna krew. Publikacja pojawić ma się na polskim rynku dopiero za parę miesięcy – w listopadzie. 

Czytaj także: Spadek sprzedaży książek J.K. Rowling. Nie cichną kontrowersje wokół autorki 

Na półkach polskich czytelników Troubled blood w przekładzie znajdzie się dopiero od 25 listopada. Za polskie wydanie odpowiada Wydawnictwo Dolnośląskie, dotychczasowy wydawca serii o Cormoranie Strike’u. Przekładem zajęła się Anna Gralak. Książka liczyć ma prawie 950 stron i dostępna będzie w oprawie twardej oraz miękkiej. 

Książkę dostępna jest już w sprzedaży m.in. w księgarni internetowej Empik.com czy na SwiatKsiazki.pl

Niespokojna krew – kontrowersje

Nowa książka J.K. Rowling już od momentu premiery wzbudza spore kontrowersje. Wszystko w związku z wypowiedziami autorki na temat osób transpłciowych na Twitterze. W swojej najnowszej książce pisarka natomiast umieścić miała negatywnego bohatera, który „przebiera się” za kobietę. Pisarce zarzucono stereotypowe i krzywdzące przedstawienie w swojej publikacji mniejszości. 

Czytaj także: Pisarze rezygnują z usług agencji J.K. Rowling w związku z jej wypowiedziami o osobach transpłciowych

Pomimo kryzysu wizerunkowego oraz popularności na Twitterze hashtagu #RIPJKRowling, egzemplarze najnowszej książki Rowling sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Jak donosi The Guardian w ciągu zaledwie pięciu dni, Niespokojna krew sprzedała się w Wielkiej Brytanii w ponad 65 tysiącach egzemplarzy, a tytuł znalazł się na pierwszej pozycji w top sprzedaży. 

We wtorek Rowling na swoim profilu na Twitterze wrzuciła zdjęcie w koszulce „This witch doesn't burn” („Ta wiedźma nie spłonie”).

J.K. Rowling zadebiutowała w latach 90. powieścią Harry Potter i kamień filozoficzny, która zapoczątkowała serię o młodym czarodzieju. Debiutancka powieść stała się międzynarodową sensacją i zapoczątkowała znaną na całym świecie serię. Oprócz tego Rowling jest także autorką książek dla dorosłych - m.in. kryminału Trafny wybór

Książkę Niespokojna krew w przedsprzedaży kupić można już także na Empik.com.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Niespokojna krew
J.K. Rowling (Robert Galbraith)2
Okładka książki - Niespokojna krew

Detektyw Cormoran Strike pragnie wypocząć, dlatego udaje się do swojej rodziny mieszkającej w Kornwalii. Kiedy tam dociera, nie wie, że wkrótce...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy