Premiera filmu o Herbercie! 

Data: 2021-09-05 09:00:02 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Julia Hantulik
udostępnij Tweet

Film Herbert. Barbarzyńca w ogrodzie debiutuje na festiwalu Millennium Docs Against Gravity! To światowa premiera produkcji przedstawiającej życie wybitnego polskiego poety!

Obrazek w treści Premiera filmu o Herbercie!  [jpg]Fot. kadr z filmu "Herbert. Barbarzyńca w ogrodzie"

Zbigniew Herbert to wybitny polski poeta tworzący w XX wieku, jeden z najważniejszych twórców tamtego czasu. Dwadzieścia lat po jego śmierci na festiwalu filmowym Millennium Docs Against Gravity debiutuje filmowa biografia autora.

Herbert. Barbarzyńca w ogrodzie – o czym będzie film?

Herbert jest nietuzinkową postacią w panteonie polskich poetów. To mistrz krótkiej frazy poetyckiej, erudyta, nazywany „księciem poetów”. To on powołał do życia personę liryczną Pana Cogito. W filmie będziemy mogli poznać jego inne twarze.

Film Herbert. Barbarzyńca w ogrodzie, którego tytuł jest również tytułem wydanego w 1962 roku zbioru esejów, opowiada o Herbercie innym niż ten, którego przedstawia szkoła. Dzięki tej produkcji widzowie będą mogli ujrzeć życie prywatne autora. Dzięki osobom, które osobiście znały poetę, poznamy Herberta zupełnie innego. Takiego, który zmagał się z chorobą psychiczną, cierpieniem fizycznym, ciągłą niepewnością i rozdzierającym gniewem.

Może zainteresować cię także...

Film będzie także próbą odpowiedzi na pytania, ile kosztowała Herberta jego wrażliwość i odrębność, a także jaką cenę zapłacił za bycie jednym z najważniejszych poetów swego czasu. Próbę zrozumienia tej niezwykłej postaci będzie starała się ułatwić także żona Herberta, Katarzyna. 

Premiera filmowej biografii Herberta wkrótce

Film został zrealizowany dzięki współpracy z Fundacją im. Zbigniewa Herberta. Reżyserem produkcji jest Rafael Lewandowski. Napisał on także scenariusz, którego współautorem jest również Andrzej Franaszek. Franaszek jest autorem biografii Herberta, które wydało wydawnictwo Znak.

Premiera filmu Herbert. Barbarzyńca w ogrodzie ma miejsce na festiwalu Millennium Docs Against Gravity, który trwa od 3 września.

Poznaj historię niezwykłego poety

Zachęcamy do zapoznania się z życiorysem Zbigniewa Herberta, wybitnego polskiego poety. Tekst poświęcony Herbertowi znaleźć można na łamach serwisu Granice.pl. Współscenarzysta filmu o Herbercie jest również autorem biografii zatytułowanej Herbert. Niepokój. Biografia.

Książkę można kupić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Barbarzyńca w ogrodzie
Zbigniew Herbert0
Okładka książki - Barbarzyńca w ogrodzie

Czym jest ta książka? Zbiorem szkiców. Sprawozdaniem z podróży. Pierwsza podróż realna po miastach, muzeach i ruinach. Druga - poprzez książki dotyczące...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje