Hiszpański romans - kolejna romantyczna filmowa opowieść Woody Allena

Data: 2021-12-04 11:24:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Jeszcze w tym miesiącu będziemy mogli wybrać się do kina na kolejny film Woody Allena, kolejną komedię romantyczną o tytule Hiszpański romans. Urok pewnego festiwalu, jego klimat staje się klimatem do zmian w życiu uczuciowym. 

Obrazek w treści

Film Hiszpański romans to kolejna komedia Woody Allena, romantyczna, nieco zwariowana i zabawna. Już niedługo wybierzemy się na nią do kina. A o o niej wiemy? 

Hiszpański romans – opis filmu 

Film Hiszpański romans to komedia romantyczna, produkcji hiszpańsko-amerykańsko-włoskiej, której bohaterami jest amerykańskie małżeństwo, którego związek chyli się ku upadkowi, w związek tej pary wdziera się chłód. Mort i Sue pewnego dnia przybywa na festiwal filmowy w San Sebastian w Hiszpanii. 

          Czytaj również: Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 3 do 10 grudnia 2021 roku 

Ona jest starzejącym się byłym wykładowcą filmoznawstwa, ona zaś specjalistką od reklamy, zapatrzoną w młodego reżysera. Pewnego dnia Mort, po wizycie u pięknej lekarki, która dosłownie we wszystkim się z nim zgadza i też żyje w trudnym związku, w serce Morta wlewa się fala optymizmu. 

Hiszpański romans – obsada filmu

W kolejnym filmie Woody Allena w obsadzie znaleźli się: Christoph Waltz, znany z filmów Bękarty wojny, Django oraz Gina Gershon, którą możemy oglądać w filmach Zabójczy Joe, P.S. Kocham cię.

             Czytaj również: Zakochani w Rzymie. Wszyscy kochają Allena

W pozostałych rolach: Louis Garrel, Elena Anaya, Sergi López, Wallace Shawn.

Reżyserem i autorem scenariusza do filmu jest Woody Allen, mający na swoim koncie filmy: O północy w Paryżu, Manhattan, Śmietanka towarzyska.

Hiszpański romans – gdzie obejrzeć film

Film Hiszpański romans to kolejna produkcja jaką zobaczymy w kinach. I jedna z pierwszych jaka zadebiutuje jeszcze w tym roku.

        Czytaj również: Życie jak kino. Recenzja filmu „W deszczowy dzień w Nowym Jorku"

Premiera filmu w kinach przewidziana jest bowiem na 24 grudnia 2022 roku. 

Hiszpański romans - opinie o filmie

Film to przede wszystkim produkcja, która spodoba się miłośnikom filmów Woody Allena, wybitnego reżysera, którego filmy znamy wszyscy. 

            Czytaj również:  Nieracjonalny mężczyzna, czyli Allen w świetnej formie

To także produkcja, która spodoba się fanom lekkich, ale i pokręconych komedii romantycznych, z których reżyser słynie. 

Hiszpański romans – książki

Film Hiszpański romans to produkcja bazująca na własnym scenariuszu. Oznacza to, że nie istnieje książka na jakiej powstał jego scenariusz. Polecamy w zamian bardzo serdecznie książkę, będącą biografia reżysera, o tytule Woody Allen. Biografia

Książkę "Woody Allen. Biografia" (Wydawnictwo Świat Książki) można kupić taniej poniżej: 

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy