Quantcast

„Czytam z Igą” – Iga Świątek rusza z własnym wyzwaniem czytelniczym 

Data: 2023-01-26 14:13:44 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Tenisistka Iga Świątek rusza z własnym czytelniczym wyzwaniem. O nietypowej akcji skierowanej do swoich fanów sportowczyni poinformowała na swoim profilu w mediach społecznościowych. 

Obrazek w treścifot. Peter Menzel / Flick.com  / CC BY-SA 2.0.

Iga Świątek to jedna z najjaśniejszych gwiazd sportu ostatnich lat. Tenisistka i zwyciężczyni jedenastu turniejów WTA w grze pojedynczej teraz rusza z nową inicjatywą – chce zachęcić do czytania. 

Iga Świątek z wyzwaniem czytelniczym

Iga Świątek ma zaledwie 22 lata, za to wiele sukcesów na własnym koncie. Dzięki swoim profilom w mediach społecznościowych dociera do tysięcy fanów i obserwatorów jej zmagań na tenisowym korcie. Niebawem do grona obserwujących mogą dołączyć także czytelnicy, wszak sportowczyni rusza z własnym czytelniczym wyzwaniem. 

Jak przyznaje tenisistka, lubi literaturę, a w zeszłym roku udało jej się przeczytać dwadzieścia książek. Do ulubionych tytułów należy m.in. klasyka, w tym Przeminęło z wiatrem

W poprzednim roku przeczytałam 20 książek. Mogłoby być ich więcej, ale sami wiecie… Lubię bardzo grube książki jak “Przeminęło z wiatrem”, a poza tym jestem… trochę zajęta na co dzień

– pisze na Facebooku Świątek.

Motywacją do czytania w 2023 roku ma być zaś specjalne książkowe wyzwanie, które Iga Świątek właśnie ogłosiła na swoim profilu na Facebooku. 

Recenzje książek i konkursy z nagrodami u Igi Świątek 

Jak przyznaje tenisistka, celem na 2023 rok jest przeczytanie przynajmniej 12 książek – dokładnie tylu, z ilu miesięcy składa się rok. Jednocześnie sportowczyni zachęca do tego, by nie poprzestawać jedynie na tym wyniku i pokonywać własne rekordy. 

Chcę motywować samą siebie do tego, żeby czytać jak najwięcej, bo czytanie pozwala mi utrzymywać równowagę między moim życiem a pracą. Chcę też dzielić się z Wami tą pasją i zachęcać do tego, żeby czytać więcej

– tłumaczy sportowczyni.

Jednocześnie podkreśla, w jaki sposób planuje motywować do sięgnięcia po lekturę swoich obserwatorów – poprzez publikowanie w mediach społecznościowych krótkich recenzji przeczytanych książek, a także konkursów z nagrodami. 

Wyzwania dla czytelników coraz powszechniejsze 

Co warto zauważyć, nie tylko Iga Świątek proponuje swoim obserwatorom internetowe wyzwania lub kluby czytelnicze. W przeszłości na podobny pomysł wpadła chociażby królowa Camilla, żona króla Karola III, organizując na Instagramie własny klub książki

Nie trzeba jednak obserwować dynastię Windsorów, by wziąć udział w wyzwaniach czytelniczych. Akcje zachęcające do czytania odnaleźć można także na łamach serwisu Granice.pl, gdzie zadeklarować można przeczytanie 12., 26. lub nawet 52. książek w roku! I choć czytanie ze sportem łączy dobra zabawa, to najważniejsze, by przy okazji bicia własnych rekordów lekturowych odnaleźć przyjemność.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
Falling fast
Bianca Iosivoni;
Falling fast
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Pokaż wszystkie recenzje