Które książki Olgi Tokarczuk powinieneś przeczytać? Ten kalkulator pomoże Ci wybrać!

Data: 2019-11-26 06:25:25 Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet

Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście! Mała krakowska firma wystartowała ze startupem, który z pewnością Was zaskoczy. W końcu kto by się spodziewał, że ktoś wpadnie na pomysł stworzenia internetowego kalkulatora, obliczającego, ile czasu potrzeba na przeczytanie poszczególnych książek Olgi Tokarczuk?

Dostępne w sieci narzędzie opracowane zostało z myślą o zbliżającej się gali wręczenia nagrody, które odbędzie się 10. grudnia 2019 roku w Sztokholmie w Szwecji. Do tej uroczystości pozostało jeszcze sporo czasu, który warto poświęcić właśnie na nadrobienie lektury książek wydanych przez Olgę Tokarczuk.

Olga Tokarczuk
fot. Borys Nieśpielak / DeFacto

- Przeczytaj także: Polscy nobliści schodzą z piedestału. Nowa książka Sławomira Kopra

By skorzystać z kalkulatora, możemy wybrać, kiedy rozpoczniemy lekturę, iloma dniami urlopu dysponujemy, jak szybko czytamy i ile czasu dziennie poświęcimy na lekturę. Możemy też wybrać, w jakiej kolejności chcemy czytać książki Noblistki – poczynając od tych, które uzyskały najlepsze oceny, od najkrótszych, najdłuższych czy wydanych najdawniej? I tak, jeśli na lekturę poświęcimy dwie godziny dziennie i mamy przeciętne tempo czytania (pół strony na minutę), to lektura liczącej 284 strony książki Prawiek i inne czasy zajmie nam 5 dni. Dla porównania: najbardziej obszerną powieść Tokarczuk, Księgi Jakubowe przeczytamy w tym tempie w ponad dwa tygodnie (to ponad 912 stron). Z kolei żeby przeczytać w przeciętnym tempie wszystkie książki Olgi Tokarczuk przed dniem wręczenia jej Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, musielibyśmy poświęcić ponad 9 godzin dziennie!

Wszystkie informacje dotyczące autorki, jej prac, nagrody oraz gali znajdziecie w naszym artykule.

Licznik znajdziecie poniżej:

Kalkulator książek Olgi Tokarczuk

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Bieguni
Olga Tokarczuk8
Okładka książki - Bieguni

Nowa, bardzo oczekiwana powieść, której pisarka poświęciła ostatnie trzy lata pracy. Bieguni to książka odważna, w której Olga Tokarczuk...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Żony Konstancina
Ewelina Ślotała
Żony Konstancina
Potknięcia miłości
Anna Wojtkowska-Witala ;
Potknięcia miłości
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Baśniowa opowieść
Stephen King
Baśniowa opowieść
Gdzie śpiewają raki
Delia Owens
Gdzie śpiewają raki
Pokaż wszystkie recenzje