Pierwsze oświadczenie nowego króla. Karol o śmierci matki

Data: 2022-09-08 20:23:27 | Ten artykuł przeczytasz w 2 min. Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

We wtorek, 08.09.2022 roku o godzinie 19:30 opublikowana została informacja o śmierci królowej Elżbiety II. Zgodnie z linią sukcesji, po śmierci Elżbiety II, jej następcą zostaje najstarszy z potomków. Królem został książę Filip, ojciec księcia Harry’ego i księcia Williama. Żona Karola została natomiast nową królową Wielkiej Brytanii, uzyskując tytuł Królowej Małżonki.

Obrazek w treści Pierwsze oświadczenie nowego króla. Karol o śmierci matki [jpg]Fot. The Royal Family / Facebook

Przed kilkoma minutami król Karol III wydał oficjalne oświadczenie dotyczące śmierci królowej, ale przede wszystkim – jego matki. Treść oświadczenia przeczytać można poniżej:

Śmierć mojej ukochanej Matki, Jej Wysokości Królowej, to moment wielkiego smutku dla mnie i wszystkich członków mojej rodziny.

Opłakujemy odejście umiłowanego władcy i kochanej Matki. Wiem, że jej strata będzie bardzo odczuwalna z całym Zjednoczonym Królestwie, a także przez wielu ludzi na całym świecie.  

W tym okresie żałoby i zmian pociechą dla rodziny królewskiej będzie świadomość szacunku i głębokiego uczucia, jakim królowa była darzona.

Król Karol objął koronę w wieku 74 lat. Urodził się w 1948 w Pałacu Buckingham w Londynie, był pierwszym z dzieci królowej Elżbiety oraz księcia Filipa. W latach 80. Karol poślubił lady Dianę Spencer, która urodziła mu synów: Williama oraz Karola. Diana była młodsza od męża o 13 lat, a małżeństwo z Karolem nie należało do udanych. W 1996 roku małżonkowie wzięli rozwód. W 2005 roku Karol poślubił Camillę Parker-Bowles.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje