„Królowa” – drag queen w Polskim serialu? Już dziś na Netflixie!

Data: 2022-06-23 07:40:01 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Już dziś na Netflixie będziemy mogli zobaczyć wyjątkową produkcję oryginalną! Czteroodcinkowy serial o drag queen w polskich realiach. Piękne charakteryzacje i fantastyczna historia, to właśnie nas czeka!

Obrazek w treści  „Królowa” – drag queen w Polskim serialu? Już dziś na Netflixie! [jpg]
fot. Netflix

Królowa to polska produkcja z tego roku. Swoją premierę ma właśnie dzisiaj na platformie streamingowej Netflix. W poniedziałek odbyła się jej uroczysta premiera, na której poza aktorami brylowali polscy przedstawiciele sceny drag queen. Reżyserem serialu jest Łukasz Kośmicki, który wcześniej pracował przy Dom zły i Ukryta gra.

Królowa – opis serialu

Serial przedstawia naprawdę piękną i trudną opowieść o skomplikowanych relacjach rodzinnych. Głównym bohaterem jest Sylwester – emerytowany krawiec i drag queen. Mężczyzna od lat mieszka w Paryżu. Wiele lat temu opuścił rodzinne miasteczko i córkę Wiolettę. Nie miał w planach powrotu, jednak dostał niespodziewany list od wnuczki. Iza napisała mu, że jej mama jest poważnie chora i potrzebuje przeszczepu nerki. 

Czytaj również: „Królowa” – Andrzej Seweryn w nowym serialu od Netflixa

Sylwester zdecydował się na powrót do górniczego miasteczka i pomoc córce. Jednak sprawy z przeszłości nie dają o sobie zapomnieć, ciężko je przepracować z dnia na dzień. Emerytowany krawiec zbierze się na odwagę i spróbuje pokazać Wioletcie, kim naprawdę jest. Zaprezentuje jej Lorettę – drag queen w którą często się przemienia. Czy to będzie zupełnie nowy początek dla ich relacji? 

Królowa – obsada serialu

W serialu występują naprawdę fantastyczni polscy aktorzy. W roli głównej niesamowity Andrzej Seweryn. Mężczyzna znany jest zarówno z występów na dużym ekranie, jak i na deskach teatru. Na przestrzeni lat pojawił się w przytłaczającej ilości filmów i seriali, takich jak Ostatnia rodzina, Dyrygent, czy Kto nigdy nie żył... W 2019 na rynku pojawił się wywiad rzeka z aktorem: Andrzej Seweryn. Ja prowadzę.

Czytaj również: „Ideologia gender” w podręczniku do historii i społeczeństwa. Kontrowersje

Córkę Sylwestra zagrała Maria Peszek, która prowadzi szeroko zakrojoną działalność artystyczną: aktorka, wokalistka, autorka tekstów. Mogliśmy ją oglądać chociażby w filmie Lista Schindlera. Napisała też swoje dzieło literackie zatytułowane: Maria Awaria. Bezwstydnik. W postać Izabeli wciela się młoda aktorka Julia Chętnicka. Dziewczyna grała w filmie Erotica 2022, czy Listy do M. 4. W pozostałych rolach: Antoni Porowski, Paweł Koślik , Henryk Niebudek, Piotr Witkowski i inni.

Królowa – gdzie można obejrzeć serial

Królowa to serial, na który długo czekaliśmy. Został zapowiedziany w sierpniu zeszłego roku. Po takim długim czasie w końcu premiera! Produkcję będzie można zobaczyć już dziś  – 23 czerwca  – na platformie streamingowej Netflix.

Czytaj również: „Red, White & Royal Blue” – będzie film na podstawie powieści! Czy powtórzy sukces „Heartstopper”?

Serial tradycyjnie zostanie udostępniony w godzinach porannych. Liczyć sobie będzie zaledwie 4 odcinki.

Królowa – opinie o serialu

Królowa to serial, który może okazać się czymś wyjątkowym! Jedna z pierwszych polskich produkcji o drag queen. Polecamy go więc wszystkim fanom tego artystycznego sposobu wyrażania się. W serialu jest na co popatrzeć, gdyż charakteryzacja wygląda niezwykle imponująco! Za peruki odpowiedzialny był Łukasz Adelon Rembas – uzdolniony makijażysta i draq queen.

Czytaj również: Królowa Elżbieta na podwieczorku z Misiem Paddingtonem

Serial warto obejrzeć podczas trwającego jeszcze miesiąca dumy. Na polskim rynku rzadko mamy do czynienia z reprezentacją osób LGBT+. Produkcji być może uda się przetrzeć pewne szlaki. Nie zapominajmy jednak, że jest to też program obyczajowy o relacjach, więc fani tego gatunku znajdą tu coś dla siebie. Nie zabraknie wzruszeń! 

Królowa – książki

Królowa to serial, który powstał na bazie własnego scenariusza. Niezwykle ważny jest w nim wątek drag queen, więc chcielibyśmy Wam polecić reportaż o tej fascynującej sztuce charakteryzacji! Publikacja Cudowne przegięcie. Reportaż o polskim dragu autorstwa Jakuba Wojtaszczyka to ciekawe kompendium wiedzy na ten temat.

Książkę Cudowne przegięcie. Reportaż o polskim dragu można kupić w popularnych księgarniach internetowych:

Tagi: seriale LGBT,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;
Siemowit Zagubiony
Pokaż wszystkie recenzje