„Królowa” – Andrzej Seweryn w nowym serialu od Netflixa 

Data: 2021-08-11 11:54:33 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Netflix zapowiedział kolejną polską produkcję oryginalną. Chodzi o kilkuodcinkowy serial Królowa, w którym w roli głównej pojawi się Andrzej Seweryn. 

Obrazek w treści „Królowa”  –  Andrzej Seweryn w nowym serialu od Netflixa  [jpg]Andrzej Seweryn jako Loretta / materiały prasowe Netflix

Netflix zaprezentował obsadę najnowszego serialu Królowa, w którym wystąpić mają Andrzej Seweryn, Maria Peszek i Julia Chętnicka. Reżyserem produkcji został Łukasz Kośmicki. 

Królowa – oto nowa produkcja od Netflixa 

W środę Netflix zapowiedział nowy serial, który stworzony zostanie przez polskich filmowców. Serial Królowa przedstawia losy Sylwestra, emerytowanego krawca z Polski, który przed laty wyemigrował do stolicy Francji. To, czego nie wiedzą bliscy Sylwestra, to fakt, że mężczyzna wieczorami zamienia się w Lorettę – niezwykłą drag queen. 

Czytaj także: Węgry: Książki o LGBT mogą być sprzedawane tylko w szczelnych opakowaniach 

Kiedy krawiec dostaje list od własnej wnuczki, w którym dziewczynka prosi dziadka o pomoc chorej mamie potrzebującej przeszczepu nerki, decyduje się na powrót do kraju i rodzinnego miasta. Podróż do górniczego miasteczka sprawi, że Sylwester zmuszony będzie do zmierzenia się z własną przeszłością. 

Andrzej Seweryn jako drag queen 

W roli głównej w najnowszej produkcji Netfiksa pojawi się Andrzej Seweryn, którego widzowie kojarzyć z inną ostatnią produkcją serwisu – serialu Rojst'97. Seweryn w miniserialu wcieli się tak naprawdę w dwie rolę – statycznego krawca-emeryta Sylwestra oraz jego nocnego wcielenia drag. 

Czytaj także: Cała prawda o Guccich. Powstaje film o słynnej dynastii modowej

Oprócz niego w produkcji pojawi się także Maria Peszek, która zagra Wiolettę – córkę Sylwestra, która nigdy nie miała okazji poznać swojego biologicznego ojca. U jej boku pojawi się Julia Chętnicka, młoda aktorka znana z filmu Erotica 2022. Chętnicka wcieli się w postać Izabelli, wnuczki Sylwestra. 

Królowa – kiedy premiera nowego serialu? 

Za realizację nowej produkcji od Netflixa odpowiada Łukasz Kośmicki, reżyser. Produkcja powstała na podstawie scenariusza stworzonego przez Arniego Asgeirssona oraz Kacpra Wysockiego. 

Czytaj także: Prawa do ekranizacji trylogii Izabeli Janiszewskiej sprzedane

Na ten moment nieznana jest dokładna data premiery nowego serialu. Wiadomo jednak, że premiera zaplanowana została na Netflixie w 2022 roku. Serial Królowa zmieścić ma się w czterech odcinkach. 

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Pokaż wszystkie recenzje