Quantcast

Rosjt w sezonie drugim zadebiutuje na Netflixie już tego lata

Data: 2021-04-03 11:55:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Już w zeszłym roku przedstawiciele platformy Netflix potwierdzili debiut Rojst 97, polskiego serialu kryminalnego, w drugim sezonie, który ma zadebiować na wspomnianej platformie. Dziś na temat nadchodzącej produkcji wiemy już znacznie więcej.

Obrazek w treści

Pierwsze szczegóły na temat serialu Rojst 2, poznaliśmy już w październiku minionego roku. Niedawno Netflix zaprezentował nie tylko fabularne szczegóły, ale także pierwszy filmowy zwiastun. 

Rojst – co wiemy na temat serialowej serii?

Rojst to serial, który w pierwszym sezonie był hitową produkcją platformy Showmaks. Nowa platforma VOD nie utrzymała się w sieci zbyt długo i wkrótce przestała istnieć. Niewiadome były także losy kolejnego sezonu, ciepło przyjętego serialu kryminalnego w konwencji thrillera, jakim był Rojst.

Czytaj również: Netflix stawia na polskich filmowców? Będą kolejne polskie produkcje

Tymczasem w zeszłym roku Internet obiegła wieść o kontynuacji serii. Prawa do serialu przejął Netflix, prezentując zapowiedź serialową w drugim sezonie, zapisaną w planach na nadchodzący 2021 rok. Dziś już wiemy z całą pewnością, że serial Rojst 97 będzie miał swój debiut na wspomnianej platformie. Znamy wątek fabularny, wiemy kiedy mniej więcej będzie jego premiera. Poznaliśmy tajże kolejną filmową zapowiedź.

Rojst 97 – opis serialu

Pierwszy sezon Rojst przenosił widzów do roku 1986, zaś Rojst w sezonie drugim pozwoli nam śledzić fabułę osadzoną jedenaście lat później. Przeniesiemy się w lata 90-te ubiegłego wieku, do roku 1997, kiedy to nasz kraj, szczególnie jego południowe i zachodnie tereny nawiedził największy od wielu lat kataklizm – powódź tysiąclecia.

Akcja serialu przeniesie nas do miasta Gronty, która zostało zalane przez wielką wodę. Zatopiony został także las i miejscowy cmentarz. Tam znalezione zostają szczątki nastoletniego chłopca, który podobno był przypadkową ofiarą. Sprawą zajmują się Anna Jass, policjantka z Warszawy oraz miejscowy inspektor, Adam Mika.

Czytaj również: Premiery Netflixa w kwietniu. Co nowego na Netflixie?

To miasteczka wraca także Piotr Zarzycki, który otrzymuje stanowisko redaktora naczelnego „Kuriera”, zaś Witold Wanycz, noszący w sobie odpowiedzi na wiele pytań, żyje przede wszystkim we własnych, dręczących go wspomnieniach.

Rojst 97 – obsada serialu

Sequel serialu Rojst, polskiego serialu kryminalnego to powrót do znajomych postaci, znanych z sezonu pierwszego. W obsadzie ponownie Dawid Ogrodnik, który wciela się w postać Piotra Zarzyckiego. Aktor znany jest nie tylko z poprzedniej odsłony serialu Rojst, ale także z filmów: Cicha noc, Magnezja, Ciemno, prawie noc, czy serialu Rysa

Zobaczymy także Andrzeja Seweryna, który wciela się w postać Witolda Wanycza. Aktor ma na swoim koncie wiele ról filmowych i serialowych. Zagrał między innymi w filmach: Ziemia obiecana, Ostatnia rodzina, Sęp czy serialach Król, Bez skrupułów czy Nielegalni.

Czytaj również: Riverdale - The CW zamawia szósty sezon serialu. Kiedy na Netflix?

Do obsady serialu dołączyły także nowe postaci i nowi aktorzy. W roli bezkompromisowej pani policjant Anny Jass wystąpiła Magdalena Różczka, znana z filmów: Lejdis, Po prostu przyjaźń, Listy do M. 4 czy serialu Tajemnica zawodowa i Usta usta. W roli miejscowego inspektora Adama Mika zobaczymy Łukasza Simlata, znanego z filmów: Vinci, Wymyk, Amok czy serialu Brzydula i Brzydula 2.

Reżyserem i współscenarzystą serialu Rojst 97, wraz z Kasprem Bajonem jest ponownie Jan Holoubek, mający na swym koncie 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy.

Rojst 97 – zwiastun

Platforma Netflix potwierdziła premierę nadchodzącego sequela Rojst, noszącego tym razem tytuł Rojst 97 także filmowym zwiastunem. Przybliża on nie tylko wątek fabularny, ale i prezentuje postaci, które w serialu będziemy mieli okazję obejrzeć. Zobaczcie jak prezentuje się nadchodząca, tym razem polska produkcja Netflixa.

Rosjt 97 – kiedy premiera?

Nadchodząca kryminalna produkcja Netflixa, w postaci serialu, o tytule Rojst 97 nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery. Wiemy natomiast, że serial pojawić się ma na platformie Netflix latem tego roku. 

Rojst 97 – książki

Serial Rojst 97 jest serialem bazującym na własnym scenariuszu, co oznacza, że nie istnienie jego książkowy odpowiednik. W zamian proponujemy lekturę innej kryminalnej opowieści. Jest nią książka Żmijowisko autorstwa Wojciecha Chmielarza.

Książkę „Żmijowisko” kupić można taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Izabela. Świat w płomieniach
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela. Świat w płomieniach
Potem
Kristin Harmel
Potem
Wzloty i upadki mojego życia
Hans Kammerlander; Verena Duregger; Mario Vigl
Wzloty i upadki mojego życia
Też jestem mamą
Karolina Staszak
Też jestem mamą
Mentalista
Camilla Läckberg
Mentalista
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
Spróbuj jeszcze raz, Adelko
Anna Bichalska ;
Spróbuj jeszcze raz, Adelko
Pokaż wszystkie recenzje