Riverdale - The CW zamawia szósty sezon serialu. Kiedy na Netflix?

Data: 2021-04-01 10:50:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Oryginalny serial amerykańskiego kanału telewizyjnego The CW o tytule Riverdale, bije rekordy popularności, również na Netflixie, także tym polskim.

Obrazek w treści

Stąd pytanie, czy owa produkcja dla młodzieży doczeka się kontynuacji w kolejnym, szóstym już sezonie? Otóż okazuje się, że tak. Co wiemy na ten temat?

Riverdale – będzie kontynuacja w sezonie 6

Popularność serialu młodzieżowego Riverdale, opartego na serii komiksów Archie Comics, nie słabnie. Produkcja stacji The CW, mającej na swoim koncie takie serialowe hity jak: The 100, Wampiry: Dziedzictwo, Batwoman, The Originals czy z Nie z tego świata, to jeden z najchetniej oglądanych seriali na Netflixie.

Ostatni odcinek sezonu 5 serialu Riverdale właśnie zadebiutował na Netflix, a widzowie, którzy wypatrywali kolejnych epizodów co tydzień, już zadają pytania, co dalej z serialem. Sezon piąty, mający się składać, tak jak poprzednie z kilkunastu odcinków, zakończył się na części dziesiątej. Na kolejny jedenasty, ktory podobno został nakręcony, będziemy podobno jeszcze czekać. Czy ostatecznie się pojawi? Trudno powiedzieć.

Czytaj również: Już jest! Na Netflixie pojawił się 5 sezon Riverdale!

Może takiego nie dostaniemy, ale za to, wiemy już z całą pewnością, iż The CW zamawia kolejny sezon, już szósty. Wraz z tą wiadomością należy się zatem spodziewać, że pełna zwrotów akcji i zaskakujących wydarzeń, historia grupki przyjaciół z Riverdale, zadebiutuje także na platformie Netflix. Pytanie tylko kiedy?

Riverdale – kiedy premiera 6 sezonu? 

Wiemy zatem, że stacja The CW zamówiła kolejny sezon wielu seriali, także i wspomnianego Riverdale. Według najnowszych doniesień, a trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie zostały jeszcze ona ostatecznie potwierdzone, serial w Stanach Zjednoczonych ma zadebiutować w styczniu 2022 roku.

Do daty premiery, która z rożnych przyczyn, także tych pandemicznych, może ulec zmianie, należy zatem podchodzi bardzo ostrożnie. O wszelakich potwierdzonych doniesieniach, będziemy oczywiście informować. 

Czytaj również: Gwiazda Riverdale pisze wiersze. Pierwszy tomik Lili Reinhart już wkrótce!

Skoro zaś premiera sezonu szóstego przewidziana jest dopiero na rok następny, więc o pojawieniu się kolejnych epizodów na platformie Netflix powinniśmy wprawdzie być spokojni, ale na ich debiut, trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Na razie nie wiemy ile. 

Riverdale – fakty o serialu

Serial Riverdale to produkcja przeznaczona dla młodzieży, dostępna obecnie w pięciu sezonach. Produkcja została wyprodukowana przez Berlanti Productions, Archie Comics, CBS Television Studios oraz Warner Bros. Television, a jego twórcą jest Roberto Aguirre-Sacasa.

Historia skupia się wokół grupki przyjaciół mieszkających w niegdyś spokojnym, tytułowym miasteczku Rivedale, uczęszczających do tej samej szkoły. Fabuła koncentruje się na mordach, zjawiskach nadprzyrodzonych i wielu innych dziwnych zdarzeniach.

Czytaj również: "Riverdale": Bohaterowie powracają do miasteczka! Odcinek 9 i 10 sezon 5

Sam serial określany jest mianem kryminału i dramatu obyczajowego, o nietypowej tematyce, wypełnionej mrokiem i zagadkowością. Produkcja do tej pory była bardzo często nagradzana. Serial otrzymał wiele wyróżnień i nagród i jest ulubionym serialem, młodzieży, utrzymującym się na Top Liście Netflix już dość długo. 

Riverdale – książki

Produkcja, jak już wspomnieliśmy, oparta została na szeregu komiksów Archie Comics. Istnieje jednak książka będąca wprowadzeniem do serialu. Jej tytuł brzmi Riverdale. Dzień wcześniej, a jej autorem jest Micol Ostow.

Książkę „Riverdale. Dzień wcześniej” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Riverdale. Dzień wcześniej
Micol Ostow0
Okładka książki - Riverdale. Dzień wcześniej

Wciągające wprowadzenie do popularnej serii Riverdale. Co działo się w "Riverdale. Dzień wcześniej", przed nagłym zwrotem zdarzeń? "Dzień wcześniej" to...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy