reklama

Prawa do ekranizacji trylogii Izabeli Janiszewskiej sprzedane

Data: 2021-08-04 17:54:05 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Studio Opus Film kupiło prawa do zaadaptowania na serial kryminalnego cyklu książek autorstwa Izabeli Janiszewskiej. Produkcja powstanie na kanwie popularnej powieści Wrzask.

Obrazek w treści

Seria książek Izabeli Janiszewskiej, która zapoczątkowana została kryminałem Wrzask i zostanie zaadaptowana do serialu telewizyjnego. Nowa produkcja oparta na książkach pisarki zrealizowana ma zostać w trzech sezonach.

Wrzask – ekranizacja

Według informacji, które pojawiają się od kilku dni w Internecie, Wydawnictwo Poznańskie, wydawca książek Izabeli Janiszewskiej (pod imprintem Czwarta Strona), sprzedało prawa do ekranizacji serii kryminalnych książek początkującej pisarki.

Czytaj także: Premiery Netflixa w sierpniu. Co warto zobaczyć?

Chodzi o powieściowy cykl zapoczątkowany powieścią Wrzask, która przedstawiała losy ambitnej dziennikarki oraz doświadczonego śledczego, których losy nieoczekiwanie splatają się przy pracy nad sprawą bogatego sponsora i tajemniczej śmierci młodej kobiety.

Będzie serial na podstawie książek Izabeli Janiszewskiej

Na ten moment niewiele wiemy na temat serialu, który powstać ma na podstawie powieści polskiej autorki. Według informacji przekazanych przez Czwartą Stronę, firma produkcyjna Opus Film uzyskała prawa do realizacji serialu na podstawie trzech dotychczas wydanych książek autorki – wspomnianej powieści Wrzask i jej kontynuacji: Histeria oraz Amok.

Czytaj także: "The Good Doctor" – oto nowy serial twórcy "Dr. House'a"

Studio z Łodzi dobrze znane jest widzom. Niedawno przedsiębiorstwo zrealizowało serial dla Canal+ Klangor. Produkcja kryminalna przypadłą do gustu nie tylko telewidzom, ale również krytykom. Opus Film na swoim koncie ma także realizację Zimnej Wojny oraz Idy.

Trzy książki i trzy sezony?

Na ten moment nie wiadomo, kiedy rozpoczną się prace na planie, a tym bardziej – kiedy serial oparty na produkcji Opus Film zostanie wyemitowany w telewizji.

Nieznany jest także potencjalny nadawca produkcji – warto jednak zauważyć, że autorka książek, Izabela Janiszewska, w przeszłości była dziennikarką i współpracowała ze stacjami grupy TVN Discovery. TVN angażuje się także w realizację innych ekranizacji książek wydanych przez Czwartą Stronę – chodzi o popularny cykl książek o Joannie Chyłce Remigiusza Mroza.

Czytaj także: Robert Więckiewicz w adaptacji książki Remigiusza Mroza

Mówi się także o tym, że adaptacja trylogii, może zapewnić filmowcom materiału na trzy sezony produkcji – na to jednak brak potwierdzenia. Na realizację kolejnych transz wpływ będzie miał z całą pewnością odbiór widzów i osiągnięta oglądalność.

Adaptacja kryminalnej trylogii

Wrzask Izabeli Janiszewskiej ukazał się nakładem Czwartej Strony w kwietniu 2020 roku.

Lektura przesiąknięta silnymi, nieprzyjemnymi emocjami. Podskórny niepokój, strach, gniew, ból ofiar. Człowiek czytając czuje się jak w bagnie. Jednak to bagno, zgodnie ze swoją naturą, niesamowicie wciąga

– pisała o książce krótko po premierze na naszych łamach dr Kalina Beluch.

Histeria, czyli tom drugi trylogii, ukazał się we wrześniu minionego roku, a ostatni tom z cyklu – książka Amok – swoją premierę miała 14 kwietnia 2021 roku.

Pierwszy tom z kryminalnego cyklu kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Wrzask
Izabela Janiszewska3
Okładka książki - Wrzask

Genialny seryjny morderca i para śledczych, która nie cofnie się przed niczym, by go schwytać… Kryminalny debiut roku! Niezależna reporterka...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Dom marionetek
Natasza Socha
Dom marionetek
Oszukany czas
Kinga Tatkowska
Oszukany czas
Szukając nadziei
Adrianna Klara Kłosińska
Szukając nadziei
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Pani z wieży
Magdalena Wala
Pani z wieży
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Pokaż wszystkie recenzje