"The Good Doctor" – oto nowy serial twórcy "Dr. House'a"

Data: 2021-08-01 07:12:18 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Od kilku dni na Netflixie ogromną popularnością cieszy się serial The Good Doctor. To kolejna produkcja, którego akcja dzieje się w świecie medyków. Co jeszcze warto wiedzieć na temat serialu?

Obrazek w treściFot. materiały prasowe ABC/Art Streiber

The Good Doctor pierwszy raz pojawił się na małych ekranach w 2017 roku i od tego czasu spotyka się z coraz większą popularnością wśród widzów. Nic dziwnego, bowiem produkcja – choć wpisuje się w standardowe ramy seriali medycznych – jednocześnie posiada kilka niewątpliwych zalet.

The Good Doctor – opis

O czym jest serial The Good Doctor? Nowa produkcja, która niedawno miała premierę na Netflixie, przedstawia losy młodego lekarza-rezydenta na oddziale chirurgii, Shauna Murphy’ego.

Czytaj także: Premiery Netflixa w sierpniu. Co warto zobaczyć?

Młody lekarz, który właśnie zaczyna swój staż w szpitalu w San Jose, nie tylko musi zmagać się z brudną robotą, jaka spada na rezydentów, ale przede wszystkim – uprzedzeniami, które wynikają z tego, że Shaun jest autystykiem.

Już pierwszego dnia swojej pracy lekarz udowodni jednak, że autyzm wcale nie wyklucza jego umiejętności medycznych.

The Good Doctor – ile sezonów na Netflxie?

Serial The Good Doctor pierwszy raz wyemitowany został na antenie amerykańskiej stacji telewizyjnej ABC we wrześniu 2017 roku. W ramach pierwszego sezonu wyemitowano 18 odcinków - każdy z nich trwa około 45 minut.

Czytaj także: Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 30 lipca do 6 sierpnia 2021 roku

Po ogromnym sukcesie pierwszej transzy, stacja zamówiła kolejne. Licencje na emisje serialu uzyskały także inne stacje telewizyjne na świecie – w przypadku Polski była to telewizyjna Dwójka.

Od pewnego czasu serial dostępny jest także na Netflixie – obecnie w polskiej wersji Netflixa dostępne są 3 sezony produkcji. Pierwsze dwa sezony liczą 18 odcinków, a sezon 3 – 20. Łącznie widzowie mają więc do zobaczenia niemal 60 epizodów serialu o nietypowym lekarzu.

The Good Doctor – sezon 4 czy będzie?

Czy będzie 4 sezon serialu The Good Doctor? Odpowiedź jest jednoznaczna – tak, będzie! Co więcej, odcinki do 4 serii zostały już wyprodukowane i od listopada 2020 roku emitowane były na antenie ABC.

Czytaj także: Aktorka filmów o Harrym Potterze odcina się od J.K. Rowling 

Na ten moment nie wiadomo jednak, kiedy 4 sezon serialu trafi do polskiej wersji Netflixa. Obecnie najnowszy sezon serialu dostępny jest na Netflixie angielskojęzycznym.

Na wrzesień 2021 roku w USA zaplanowano premierę 5 sezonu serialu.

The Good Doctor – czy warto zobaczyć?

The Good Doctor to ciekawie zrealizowana produkcja, która nie tylko jest atrakcyjną wersją medycznego procedurala, ale również – pokazuje, jak świat może być odbierany przez osoby z autyzmem.

Czytaj także:  "New Amsterdam" to serial oparty na faktach! Wkrótce premiera książki związanej z serialem

Producentem produkcji jest David Shore, który stworzył popularny na całym świecie serial Dr House. Widzowie mogą więc odnaleźć wiele wspólnych cech pomiędzy Shawnem Murphym a Gregorym Housem – m.in. umiejętność dedukcji, stawiania szybkich, lecz niezwykle trafnych diagnoz i problemy komunikacji z innymi.

Seriale medyczne na Netflixie

The Good Doctor nie jest jedyną produkcją Netflixa, którego akcja dzieje się w świecie medyków. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszył się inny serial – Szpital New Amsterdam. Wciąż rozwijana produkcja doczeka się nowego sezonu, który opowie o zmaganiach lekarzy w czasie pandemii.

Czytaj także:  New Amsterdam w nowym, trzecim sezonie opowie o pandemii koronawirusa. Kiedy premiera?

Na Netflixie zobaczyć można także serial dokumentalny Szpital Lenox Hill, w którym czterech lekarzy jednego z najbardziej znanych szpitali w Nowym Jorku musi nie tylko postawić na nogi pacjentów, ale także – pogodzić swoją karierę medyczną z życiem prywatnym.

Na Netflixie dostępny jest także serial Charite, czyli niemiecka produkcja historyczna, której akcja dzieje się na przełomie XIX i XX wieku. W okresie przemian cywilizacyjnych, lekarze i pielęgniarki szpitala w Berlinie stają się świadkami nowych odkryć naukowych, ale i zmian w polityce krajowej.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy