Ruszyły prace nad nowy serialem historycznym "Marie Antoinette"

Data: 2021-09-18 10:10:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Maria Antonina, ostatnia królowa Francji to wdzięczny temat do producji filmowym i serialowych. Właśnie zapowiedziano kolejną produkcję bazującą na życiu królowej. Tytuł serialu to Marie Antoinette.

Obrazek w treści

Kolejna produkcja, która skupiać się będzie na postaci Marii Antoniny, ostatniej królowej Francji, to serial Marie Antoinette. Co wiemy o nadchodzącym serialowym dziele? Gdzie będzie można go zobaczyć? Kto wcieli się w rolę słynnej królowej? 

Marie Antoinette - prace na planie serialu ruszyły

Jak donosi serwis Deadline, w produkcji jest kolejne, tym razem serialowe dzieło, którego bohaterką jest Maria Antonia, a właściwie Maria Antonia Josefa Johanna von Österreich, austriacka księżniczka, która w latach 1774-91 była królową Francji i Nawarry, zaś przez rok, od 1791-92, także królową Francuzów. Opowieść o ostatniej królowej Francji, która została stracona na gilotynie, podczas Rewolucji Francuskiej to nie pierwsza filmowa produkcja, w której twórcy postarali się pokazać postać tej znanej królowej, oskarżonej o zdradę. Wszyscy kojarzymy zapewne dramat historyczno-biograficzny z roku 2006, o tytule Maria Antonina, z Kristen Dunst w roli głównej.

Przeczytaj również: Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 17 do 24 września 2021 roku

Tym razem opowieść zostanie rozłożona na odcinki, bowiem będzie serialem składającym się z ośmiu odcinków, którego opisu niestety nie znamy. Nie wiemy jaki okres życia obejmować będzie owa produkcja. Wiemy natomiast, że prace na planie już trwają. Zdjęcia do serialu kręcone były terenie pałacu królewskiego w Wersalu, pałacu Vaux-le-Vicomte oraz w miejscowości Lésigny.

Marie Antoinette - obsada serialu

Twórcy serialowej produkcji nie przybliżyli nam szczegółów fabularnych, ale za to wiemy kto pojawi się w serialowej obsadzie Marie Antoinette. W roli głównej, królowej Marii Antoniny zobaczymy Emilie Schüle, znaną z takich produkcji jak: Zieleń szmaragdu, Stacja Berlin, Numer 7, Kolekcjoner dusz czy Widzimy się wczoraj.

W obsadzie znaleźli się jeszcze: Jack Archer, Jasmine Blackborow, Crystal Sheperd, James Purefoy, Marthe Keller, Louis Cunningham oraz Gaia Weiss.

Czytaj również: Czarna komedia „Powrót” – kolejna serialowa produkcja od Canal+

Za kamerami serialowej produkcji staneli Pete Travis (City of Tiny Lights, Zamach w Omagh, Projekt Błękitna Księga) i Geoffrey Enthoven (W pół drogi, Meisjes, Niewidzialne). Autorką scenariusza do serialu jest Deborah Davis, mająca na swoim koncie film biograficzny Faworyta.

Marie Antoinette - gdzie można obejrzeć?

Nowy serial biograficzno-historyczny produkowany jest podobno dla Canal+. Będzie on zatem pokazywany na kanale Canal+, być może pojawia się także na przynależnej mu platformie Canal+online. To jeszcze nie zostało jednak potwierdzone.

Czytaj również: Koło czasu – serial Amazon Prime Video na zwiastunie i z datą premiery

Data premiery nowej serialowej produkcji Marie Antoinette, nie została jeszcze ogłoszona.  

Marie Antoinette - książki

Serial Marie Antoinette to produkcja powstała na biografii królowej Marii Antoniny, serial bazujący na prawdziwych wydarzeniach. Istnieje wiele książek opowiadających o jej życiu. Jedną z nich jest Maria Antonina. Podróż przez życie, której autorka jest Antonia Fraser.

Książkę "Maria Antonina. Podróż przez życie" można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Znieczulenie
Kamil Wala-Szymański
Znieczulenie
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Klejnot z Bizancjum
Weronika Umińska
Klejnot z Bizancjum
Everest
Sangma Francis
Everest
Infantka
Wojciech Nerkowski
Infantka
Pokaż wszystkie recenzje