Medal Olgi Tokarczuk na licytacji WOŚP!

Data: 2019-12-16 14:16:45 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Już w styczniu rusza finał 28. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już teraz można licytować produkty na specjalnych aukcjach, z których wszystkie środki zostaną przekazane na cele zbiórki. Noblistka Olga Tokarczuk przekazała właśnie na aukcję medal noblowski.

Olga TokarczukFot. materiały prasowe WOŚP

W niedzielę, 15 grudnia 2019 roku, w siedzibie WOŚP pokazała się Olga Tokarczuk, polska pisarka, niedawno nagrodzona Literacką Nagrodą Nobla. W czasie swojej wizyty spotkała się z liderem Fundacji, Jerzym Owsiakiem, oraz przekazała na licytację niezwykły dar – Replikę Medalu Noblowskiego.

Czytaj także: Olga Tokarczuk z Literacką Nagrodą Nobla! Poznaj szczegóły!

Noblistka otrzymała 3 takie repliki, medale pokryte złotem brązu. Jedną z nich zdecydowała się przekazać na aukcje, by wspomóc tegoroczny cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Licytacja Repliki Medalu Noblowskiego potrwa do 28 stycznia na platformie sprzedażowej Allegro. Chociaż dopiero dziś rozpoczęła się licytacja Medalu, to już teraz licytatorzy podbili stawkę do niecałych 10 tysięcy złotych (stan na: 16.12.2019, godz. 14:20)!

- Zaniemówiłem, gdy Olga wręczała nam ten medal. Jesteśmy nieprawdopodobnie szczęśliwi. Zapraszamy do licytacji, ale przede wszystkim zapraszam wszystkich, abyście sięgali po książki Olgi Tokarczuk, abyśmy mogli wszyscy razem cieszyć się poczuciem dumy, że mamy kolejną polską Noblistkę

– komentuje Jurek Owsiak.

Olga Tokarczuk Noblem uhonorowana została niecały tydzień temu, 10 grudnia 2019 r. W czasie uroczystej gali w Szwecji otrzymała Medal Noblowski z rąk Karola XVI Gustawa, Króla Szwecji. Noblistka jest autorką kilkunastu powieści, m.in. Prowadź swój pług przez kości umarłych, Księgi Jakubowe i Bieguni. Za tę ostatnią otrzymała w ubiegłym roku cenioną brytyjską nagrodę The Man Booker Prize.

Co sądzicie o tym geście? Weźmiecie udział w aukcji?

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Prowadź swój pług przez kości umarłych
Olga Tokarczuk9
Okładka książki - Prowadź swój pług przez kości umarłych

Thriller moralny, który do ostatniej strony trzyma w napięciu. Akcja rozgrywa się w Kotlinie Kłodzkiej. Główną bohaterką jest Janina Duszejko - kiedyś...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Elektromagnetyzm i jego tajemnice
S. Kaid-Salah Ferrón
Elektromagnetyzm i jego tajemnice
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Nić przeznaczenia
Anna Sakowicz
Nić przeznaczenia
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Mąciciel
Paweł Beręsewicz
Mąciciel
Podróż w niechciane
Danuta Chlupová
Podróż w niechciane
Pokaż wszystkie recenzje