Trzeci sezon serialu Mindhunter Netfliksa coraz bardziej prawdopodobny

Data: 2021-06-19 10:35:03 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Trwają negocjacje Davida Finchera z Netfliksem, dotyczącego trzeciego sezonu serialu Mindhunter. Produkcja, która wstrzymano, ma szansę na kolejne odcinki.

Obrazek w treści

Mindhunter, serial kryminalny, w którym w dwóch sezonach śledziliśmy początki kryminalistyki i psychologii kryminalnej, ma szansę na kontynuację. Co wiemy na ten temat?

Mindhunter: sezon 3 – trwają rozmowy z Netfliksem

Serial Mindhunter miał swój początek na Netfliksie w roku 2017, kiedy to pojawił się jego pierwszy sezon, entuzjastycznie przyjęty przez recenzentów oraz przez samych widzów. Niecałe dwa lata później pojawiły się dalsze odcinki serialu, w sezonie drugim. I choć ta seria także była świetnie oceniana, przedstawicieli platformy Netflix nie zachwyciła oglądalnością.

Czytaj również: Co nowego na Netfliksie? Najważniejsze premiery od 13 do 20 czerwca

Z tego powodu produkcja miała zakończyć się na dwóch sezonów, nie otrzymując części trzeciej, o czym wspominał sam tego twórca, David Fintcher. Produkcja jednak nie została oficjalnie skasowana, a jedynie zawieszona, co dawało widzom jakąś, choć nikłą nadzieję na kontynuację.

Okazuje się, że powrót Mindhunter w sezonie trzecim jest jednak możliwy. Według nieoficjalnym doniesień, w których jak wiemy zawsze znajdziemy ziarenko prawdy, reżyser, David Fincher prowadzi rozmowy z Netfliksem dotyczące produkcji kolejnych odcinków serialu. Podobno jest coraz bliżej podpisania oficjalnej umowy na produkcję. 

Mindhunter – opis serialu

Na temat fabuły potencjalnego, trzeciego sezonu serialu oczywiście jeszcze nic nie wiemy. Czy kolejne odcinki będą skupiać się na dalszej historii, która koncentrowała się na dwóch agentach FBI, zajmujących się przesłuchiwaniem osadzonych w więzieniach seryjnych, brutalnych morderców? Tego oczywiście nie wiemy. 

Czytaj również: Katla – mrożący w krew w żyłach serial skandynawski. Dziś debiut na Netflix

W dwóch sezonach serialu Mindhunter, przenosiliśmy się w lata 70-80, poznając trudne początki kryminalistycznego działu zajmującego się profilowaniem przestępców, który w tych latach dopiero raczkował. Produkcja oparta została na książce, w której John Doudlas opisał swoje zawodowe doświadczenie, z wieloletniej kariery jako tajny agent w Investigative Support Unit. W serialu śledziliśmy proces pracy detektywów śledczych, ale i działania, motywy i zachowanie najbardziej sadystycznych morderców i gwałcicieli.

Mindhunter: sezon 3 – obsada

Nie znamy szczegółów fabularnych, nie znamy także obsady. Czy do serialu powrócą odwołani aktorzy, którym rozwiązano kontrakty? Trudno w tej chwili powiedzieć. Sprawa kontynuacji serialu Mindhunter została zawieszona w 2020 roku, aktorzy Jonathan Groff (Snajper, Odruch serca, Zdobyć Woodstock), Holt McCallany (Podziemny krąg, Sully, Obcy 3) i Anna Torv (Fringe: Na granicy światów, Powrót, Secret City), zajęli się zupełnie innymi produkcjami.

Czytaj również: Wiedźmin – poznaliśmy pierwszy filmowy klip z drugiego sezonu serialu Netfliksa

Również sam pomysłodawca serialu, David Fintcher, skupił się na tworzeniu innych produkcji, także na platformę Netflix, jak choćby filmu Munk. Reżyser ma na swoim koncie także taki produkcje jak: Zaginiona dziewczyna, Ciekawy przypadek Benjamina Buttona, Siedem

Mindhunter – gdzie obejrzeć?

Serial Mindhnter dostępny jest w dwóch sezonach na platformie Netflix. Całość to 19 odcinków. 

Mindhunter – książki

Serial Mindhunter to produkcja bazująca na książkach Johna Douglasa i Marka Olshakera. Mają na swym koncie takie produkcje jak: Mindhunter. Podróż w ciemność, Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI oraz Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI zajmującej się ściganiem seryjnych przestępców

Książkę „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI
John Douglas, Mark Olshaker5
Okładka książki - Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI

Mroczna książka Johna Douglasa – jednego z najwybitniejszych profilerów w dziejach FBI. Douglas badał miejsca zbrodni dokonywanych przez...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Dom marionetek
Natasza Socha
Dom marionetek
Oszukany czas
Kinga Tatkowska
Oszukany czas
Szukając nadziei
Adrianna Klara Kłosińska
Szukając nadziei
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Pani z wieży
Magdalena Wala
Pani z wieży
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje