Napisz opowiadanie o Wrocławiu i wygraj wydanie książki!

Data: 2020-04-15 18:00:58 Autor: pobarski

Marzyliście o wydanie książki w znanym wydawnictwie? Teraz będziecie mieli szansę! Wydawnictwo Warstwy oraz Wrocławski Dom Literatury ogłasza konkurs!

Obrazek w treści

Jeśli macie lekkie pióro i od zawsze marzyliście o wydaniu własnej książki, mamy dla Was dobrą wiadomość. Wrocławski Dom Literatury we współpracy z Wydawnictwem Warstwy organizują właśnie konkurs, w ramach którego można wygrać… wydanie własnej książki!

Czytaj także: Olga Tokarczuk powołuje fundację. Będzie wspierać pisarzy i walczyć z ksenofobią i nacjonalizmem

Nowa akcja WDL i Warstw jest konkursem prozatorskim, a zwycięska praca wydana zostanie w ramach serii „Proza nieobca”. Jak czytamy w informacjach o konkursie, inicjatywa skierowana jest zarówno do debiutantów, jak i autorów, którzy mają już kilka książek za sobą. Nie ma także ograniczeń, jeśli chodzi o gatunek czy tematykę.

Jakie warunki trzeba jednak spełnić, by wygrać możliwość wydania swojej książki? Przede wszystkim należy wysłać tekst, którego wcześniej się nie publikowało – w innym wydawnictwie czy w Internecie, twórczość powinna zaś być powiązana w dowolny sposób z Wrocławiem.

Tekst nie powinien być krótszy niż 7 arkuszy wydawniczych. Co ciekawe, w regulaminie konkursu nie znalazła się informacja, czy oprócz wydania książki w Wydawnictwie, autor pracy otrzyma także zaliczkę autorską – te informacje najczęściej ustalane są w umowach pomiędzy pisarzami a wydawcami. Dodatkowo, jak czytamy w regulaminie, autor zwycięskiej pracy „zobowiązuje się do przedłożenia w Wydawnictwie Warstwy swojej kolejnej książki jako propozycji wydawniczej”.

Czytaj także: Wydawnictwo Agora ogłasza konkurs. Nagroda? Wydanie własnej książki!

Prace konkursowe należy przesłać na adres mailowy konkurs@wydawnictwowarstwy.pl do 30 września 2020 r. Wyniki konkursu opublikowane zostaną na początku przyszłego roku – do końca lutego 2021 r. W jury zasiadać będą Irek Grin, Paweł Mackiewicz, Justyna Sobolewska oraz Agnieszka Wolny-Hamkało.

To nie jedyny konkurs na wydanie książki – jakiś czas temu podobne konkursy organizowały Wydawnictwo Agora oraz Wydawnictwo Poznańskie.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.