Napisz opowiadanie o Wrocławiu i wygraj wydanie książki!

Data: 2020-04-15 18:00:58 Autor: pobarski

Marzyliście o wydanie książki w znanym wydawnictwie? Teraz będziecie mieli szansę! Wydawnictwo Warstwy oraz Wrocławski Dom Literatury ogłasza konkurs!

Obrazek w treści

Jeśli macie lekkie pióro i od zawsze marzyliście o wydaniu własnej książki, mamy dla Was dobrą wiadomość. Wrocławski Dom Literatury we współpracy z Wydawnictwem Warstwy organizują właśnie konkurs, w ramach którego można wygrać… wydanie własnej książki!

Czytaj także: Olga Tokarczuk powołuje fundację. Będzie wspierać pisarzy i walczyć z ksenofobią i nacjonalizmem

Nowa akcja WDL i Warstw jest konkursem prozatorskim, a zwycięska praca wydana zostanie w ramach serii „Proza nieobca”. Jak czytamy w informacjach o konkursie, inicjatywa skierowana jest zarówno do debiutantów, jak i autorów, którzy mają już kilka książek za sobą. Nie ma także ograniczeń, jeśli chodzi o gatunek czy tematykę.

Jakie warunki trzeba jednak spełnić, by wygrać możliwość wydania swojej książki? Przede wszystkim należy wysłać tekst, którego wcześniej się nie publikowało – w innym wydawnictwie czy w Internecie, twórczość powinna zaś być powiązana w dowolny sposób z Wrocławiem.

Tekst nie powinien być krótszy niż 7 arkuszy wydawniczych. Co ciekawe, w regulaminie konkursu nie znalazła się informacja, czy oprócz wydania książki w Wydawnictwie, autor pracy otrzyma także zaliczkę autorską – te informacje najczęściej ustalane są w umowach pomiędzy pisarzami a wydawcami. Dodatkowo, jak czytamy w regulaminie, autor zwycięskiej pracy „zobowiązuje się do przedłożenia w Wydawnictwie Warstwy swojej kolejnej książki jako propozycji wydawniczej”.

Czytaj także: Wydawnictwo Agora ogłasza konkurs. Nagroda? Wydanie własnej książki!

Prace konkursowe należy przesłać na adres mailowy konkurs@wydawnictwowarstwy.pl do 30 września 2020 r. Wyniki konkursu opublikowane zostaną na początku przyszłego roku – do końca lutego 2021 r. W jury zasiadać będą Irek Grin, Paweł Mackiewicz, Justyna Sobolewska oraz Agnieszka Wolny-Hamkało.

To nie jedyny konkurs na wydanie książki – jakiś czas temu podobne konkursy organizowały Wydawnictwo Agora oraz Wydawnictwo Poznańskie.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Banialuki do zabawy i nauki
Agnieszka Frączek
Banialuki do zabawy i nauki
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Pokaż wszystkie recenzje