Niepokoimy Poppy. Fragment książki „Dzisiaj umrzesz Ty"

Data: 2019-06-28 11:05:13 Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet

Niektóre sekrety mogą zabić...

Dzisiaj umrzesz ty to kolejny mocny thriller autorstwa Sue Wallman!

Tego roku 15-letnia Leah i jej przyjaciele natkną się na mroczny sekret, który zmieni ich życie... Leah, jak zawsze, okres noworoczny spędza wraz z rodziną w starym wiejskim domku, w którym świętuje Nowym Rok wraz ze swoimi kuzynkami Ivy i Poppy oraz przyjacielem Jakobem. Każdego roku znikają z oczu dorosłych i zaszywają się na strychu, gdzie bawią się w przewidywanie przyszłości. Tym razem jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem... Niewinna zabawa zamienia się w realne niebezpieczeństwo.

Przyjaciele odkrywają, że dom, w którym się znajdują, ma mroczną przeszłość, a w pobliskim ogrodzie zostaje odnalezione ciało nastolatki... Leah powoli zaczyna odkrywać, o co chodzi w tej tajemnicy, a niepokojące wydarzenia, które zaczynają się dziać, okazują się być tym, co wywróżyła sobie podczas zabawy w poprzednim roku. Jeśli nie będzie uważna, wydarzenia z przeszłości mogą się powtórzyć, a ten Nowy Rok może być jej ostatnim...

Przyprawiający o dreszcze thriller psychologiczny Sue Wallman (Kłamstwo minionego lata, Zobacz, jak oni kłamią) od którego nie można się oderwać! Perfekcyjne połączenie zwrotów akcji, grozy i niepewności, które trzyma w napięciu do ostatniej strony. Do lektury zaprasza Wydawnictwo Zielona Sowa. W ubiegłym tygodniu zaprezentowaliśmy Wam premierowe fragmenty powieści. Dziś czas na kolejną odsłonę tej historii:

Jedząc, rozmawiamy tylko o tym, w jaki sposób można zataić śmierć swojej szesnastoletniej siostry. Marc stwierdza, że w dzisiejszych czasach byłoby to nie do zrobienia z powodu kamer termowizyjnych, technik śledczych i monitoringu na stacjach, lotniskach i w zasadzie na każdym rogu.

Ciotka Gabs się nie zgadza. Całkiem niedawno był taki przypadek, że kobieta zgłosiła się na komisariat i poinformowała, że kilka lat temu zabiła ojca, a jego ciało zakopała w ogrodzie. Więc to zależy, czy ktokolwiek zauważy brak takiej osoby.

Tatum mówi, że skoro w wiadomościach podano, że podobno Rose miała wyjechać do Szwajcarii, to nie rozumie, dlaczego policjanci nie sprawdzili, czy dziewczyna rzeczywiście zarezerwowała bilet lotniczy. Mama odpowiada, że w tamtych czasach musiałaby najpierw popłynąć promem, a potem jeszcze wsiąść w pociąg. Tatum uważa, że to bez znaczenia. Powinni byli sprawdzić też promy. 

– Dlaczego ktokolwiek miałby kwestionować prawdziwość wersji przedstawionej przez Alice Billings? – dziwi się Elaine.

Steve pyta, czy ktoś oglądał serial Ścigana, ale nikt się nie zgłasza.

Ivy uważa, że zanim ludzie zaczęli zostawiać za sobą cyfrowe ślady, o wiele więcej zbrodni nie wychodziło na światło dzienne.

W końcu ciotka Gabs przynosi do stołu butelkę wina i mówi, że ma już dosyć. Nie chce dłużej rozprawiać o Rose ani innych zbrodniach. Poza tym twierdzi, że niepokoimy Poppy.

Siedząca obok niej Ivy kładzie dłoń na ramieniu siostry.

– Przepraszam. Koniec dyskusji.

Powieść Dzisiaj umrzesz Ty możecie już kupić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Dzisiaj umrzesz Ty
Sue Wallman1
Okładka książki - Dzisiaj umrzesz Ty

Niektóre sekrety mogą zabić... Kolejny mocny thriller autorstwa Sue Wallman! Tego roku 15-letnia Leah i jej przyjaciele natkną się na mroczny...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy