W ogrodzie znaleziono kości... Fragment książki „Dzisiaj umrzesz Ty"

Data: 2019-06-17 13:32:16 Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet
News - W ogrodzie znaleziono kości... Fragment książki „Dzisiaj umrzesz Ty

Niektóre sekrety mogą zabić...

Dzisiaj umrzesz ty to kolejny mocny thriller autorstwa Sue Wallman!

Tego roku 15-letnia Leah i jej przyjaciele natkną się na mroczny sekret, który zmieni ich życie... Leah, jak zawsze, okres noworoczny spędza wraz z rodziną w starym wiejskim domku, w którym świętuje Nowym Rok wraz ze swoimi kuzynkami Ivy i Poppy oraz przyjacielem Jakobem. Każdego roku znikają z oczu dorosłych i zaszywają się na strychu, gdzie bawią się w przewidywanie przyszłości. Tym razem jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem... Niewinna zabawa zamienia się w realne niebezpieczeństwo.

Przyjaciele odkrywają, że dom, w którym się znajdują, ma mroczną przeszłość, a w pobliskim ogrodzie zostaje odnalezione ciało nastolatki... Leah powoli zaczyna odkrywać, o co chodzi w tej tajemnicy, a niepokojące wydarzenia, które zaczynają się dziać, okazują się być tym, co wywróżyła sobie podczas zabawy w poprzednim roku. Jeśli nie będzie uważna, wydarzenia z przeszłości mogą się powtórzyć, a ten Nowy Rok może być jej ostatnim...

Przyprawiający o dreszcze thriller psychologiczny Sue Wallman (Kłamstwo minionego lata, Zobacz, jak oni kłamią) od którego nie można się oderwać! Perfekcyjne połączenie zwrotów akcji, grozy i niepewności, które trzyma w napięciu do ostatniej strony. Do lektury zaprasza Wydawnictwo Zielona Sowa. Dziś w naszym serwisie prezentujemy premierowe fragmenty powieści:

– W ogrodzie znaleziono kości – wyjaśnia wreszcie Evan, po czym z zażenowaniem drapie się po nosie.

Wszyscy podchodzimy bliżej, żeby lepiej słyszeć.

– Och, to okropne – wzdycha mama.

Clive bierze głęboki oddech.

– Ta osoba… kobieta, która tu mieszkała, zanim przejęliśmy nieruchomość – zaczyna, odstawiając skrzynkę na podłogę – spędziła ostatnie lata w domu spokojnej starości i poprosiła przełożoną pielęgniarek, żeby ta poszukała w ogrodzie ciała.

– Zamordowała kogoś? – dopytuje Tatum.

– Jeszcze nie jesteśmy pewni – odpowiada Clive.

– A kto to był? To ciało – pyta siedząca przy stole Poppy, której głos przerywa ciszę.

Clive krzywi się w grymasie.

– Jej siostra.

– Ile miała lat? – pyta Elaine.

– Ach – wzdycha Clive. Mężczyzna nie czuje się swobodnie, a ja dochodzę do wniosku, że Elaine właśnie zadała kluczowe pytanie. – To się wydarzyło w latach pięćdziesiątych, wydaje mi się, że ofiara miała wtedy jakieś szesnaście lat. Możliwe, że zmarła śmiercią naturalną. – Przy ostatnich słowach słychać wahanie.

– Szesnaście lat – powtarza Ivy. – W tym ogrodzie pochowano szesnastolatkę i nikt o tym nie wiedział?!

– Wjeżdżając, zauważyliśmy, że przy garażu ogród został rozkopany – oznajmia Elaine. – Prawda, Marc? Pomyśleliśmy, że szykujecie jakiś większy remont, Clive. Ale nie. To tam zakopano tę dziewczynę… – Ostatnie zdanie wypowiada szeptem.

Clive kiwa głową.

– Tak, przepraszam. Zakładałem, że słyszeliście o tym w wiadomościach. Nie chciałbym, żeby to rzutowało na waszą wizytę. To się wydarzyło wiele lat temu.

– A mnie się wydawało, że kilka tygodni temu? – wtrąca Marc.

– Miałem na myśli śmierć. Gdy tylko ucichnie o tym w mediach, wszystko wróci do normalności.

– Pewnie, ale to i tak niezły szok, stary.

– No tak. Jasne, rozumiem cię.

W naszym serwisie możecie już przeczytać kolejne fragmenty książki Sue Wallman. Powieść Dzisiaj umrzesz Ty możecie zaś kupić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Dzisiaj umrzesz Ty
Sue Wallman1
Okładka książki - Dzisiaj umrzesz Ty

Niektóre sekrety mogą zabić... Kolejny mocny thriller autorstwa Sue Wallman! Tego roku 15-letnia Leah i jej przyjaciele natkną się na mroczny...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy