Nieznane karty z historii Kościoła. „Tajne Archiwum Watykańskie" Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia

Data: 2020-02-26 12:06:57 Autor: Sławomir Krempa

Tajne Archiwum Watykańskie. Nieznane karty z historii Kościoła to najbardziej intrygująca książka w dorobku Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia, autorów bestsellerowych pozycji przetłumaczonych na osiem języków (w tym pięciu bogato ilustrowanych śledztw dziennikarskich wydanych w Stanach Zjednoczonych).

Obrazek w treści

Tym razem reportażysta i fotograf wchodzą do środka jednej z najbardziej strzeżonych instytucji na świecie – Tajnego Archiwum Watykańskiego. Opowiadają o jego burzliwej historii oraz docierają do przechowywanych tam unikalnych dokumentów. Dzięki temu przybliżają z mało znanej strony kulisy najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń z dziejów Kościoła, takich jak np. proces templariuszy, wyprawy krzyżowe, działalność inkwizycji, proces Galileusza czy postawa Piusa XII wobec Holokaustu.

Opisane w książce Tajne Archiwum Watykańskie historie pokazują, że nasze dzieje są znacznie bardziej złożone niż zwykliśmy uważać, że pewne wydarzenia są wypadkową wielu wielu różnych procesów, tendencji, ludzkich decyzji. I że historia nie jest tak prosta czy czarno-biała, jak zwykliśmy uważać.

- wywiad z Grzegorzem Górnym i Januszem Rosikoniem, autorami książki

Prócz kwerendy w archiwach autorzy odbywają podróże do kilkunastu krajów, docierając do miejsc opisywanych w dokumentach oraz spotykając się z wieloma historykami. Efektem ich kilkuletniej pracy jest błyskotliwie napisana książka, ilustrowana wieloma unikalnymi zdjęciami. Obowiązkowa lektura dla tych, których pasjonują zagadki historii. Do lektury zaprasza Rosikon Press, dziś możecie zajrzeć do wnętrza tej książki:

Książkę Tajne Archiwum Watykańskie możecie kupić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Tajne Archiwum Watykańskie. Nieznane karty z historii Kościoła
Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń0
Okładka książki - Tajne Archiwum Watykańskie. Nieznane karty z historii Kościoła

„Tajne Archiwum Watykańskie. Nieznane karty z historii Kościoła” to najbardziej intrygująca książka w dorobku Grzegorza Górnego i Janusza...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo