„Piep*zyć Mickiewicza” – pierwszy teaser kontrowersyjnej produkcji!

Data: 2023-11-15 19:02:34 Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

W sieci właśnie pojawił się pierwszy teaser intrygującej produkcji Piep*zyć Mickiewicza, w której w postać ekscentrycznego polonisty wciela się Dawid Ogrodnik. Poznaliśmy również datę premiery!

Fragment filmu "Piep*zyć Mickiewicza"fot. Forum Film Poland / Sławomir Mrozek

Piep*zyć Mickiewicza to polska produkcja obyczajowa, która już za sprawą tytułu może wzbudzać kontrowersje. Została ona wyreżyserowana przez Sarę Bustamante-Drozdek. Za scenariusz odpowiada natomiast Kacper Szymański

Piep*zyć Mickiewicza, czyli najlepsze lata – teaser produkcji

W sieci właśnie pojawiła się krótka zapowiedź filmu Piep*zyć Mickiewicza, o którym pierwsze informacje pojawiły się jeszcze w sierpniu tego roku. Produkcja opowiada o uczniach klasy IIB, stanowiących postrach całego grona pedagogicznego. Szkoła uważa ich za wyrzutków, z których już nic dobrego nie będzie. 

czytaj także: Nicola Coughlan znana z „Bridgertonów” wystąpi w specjalnym odcinku „Doktora Who”!

Nagle jednak w warszawskim liceum zatrudnia się pisarz i wykładowca Jan Sienkiewicz. Został on właśnie wyrzucony z uczelni, dlatego też musiał znaleźć sobie nowe zajęcie. To właśnie pod jego opiekę trafia klasa IIB. Mężczyzna nie będzie miał więc łatwego zadania, zrobi jednak wszystko, by dotrzeć do trudnych uczniów i spróbować ich ocalić. Ma mnóstwo nietypowych pomysłów i ogromną wiedzę.

Poniżej możecie obejrzeć krótką zapowiedź produkcji:

Piep*zyć Mickiewicza, czyli najlepsze lata – kiedy premiera filmu?

Wiadomo już, że produkcja będzie miała swoją premierę w przyszłym roku. Ma ona trafić na wielkie ekrany 12 stycznia 2024 roku. W głównej roli zobaczymy Dawida Ogrodnika. Mężczyzna zagrał w wielu popularnych i chwalonych przez krytyków filmach. Niedawno mogliśmy go oglądać w produkcji Johnny poświęconym ks. Janowi Kaczkowskiemu. Wystąpił także między innymi w: Broad Peak, Ikar. Legenda Mietka Kosza, Disco Polo, czy Najmro. Kocha, kradnie, szanuje.

czytaj także: Dziś premiera „Ballady ptaków i węży”. Rachel Zegler wzorowała się na postaci Katniss Everdeen?

Jako uczniów zobaczymy dopiero co debiutujących aktorów młodego pokolenia. Możemy tu wyróżnić między innymi nazwiska takie jak: Hugo Tarres, Wiktoria Koprowska, Ada Grodzka, Krystian Embradora, Artur Gwizdak, Igor Pawłowski i Aleksandra Izydorczyk. W postać nauczycielki francuskiego wcieli się Joanna Liszowska.

A co produkcja będzie miała wspólnego z postacią Adama Mickiewicza? O tym przekonamy się zapewne wtedy, gdy trafi już na Netflix! 

Tagi: filmy, literatura,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Dzieła zebrane Adama Mickiewicza
Adam Mickiewicz0
Okładka książki - Dzieła zebrane Adama Mickiewicza

Adam Mickiewicz był jednym z najwybitniejszych przedstawicieli europejskiego romantyzmu. Jego poezję charakteryzował zarówno mistycyzm i sentymentalizm...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Szkielet
Janusz Mika
Szkielet
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Ocalało pięciu
Holly Jackson
Ocalało pięciu
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Sekrety Białej. Leśniczówka
Agnieszka Panasiuk
Sekrety Białej.  Leśniczówka
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Pokaż wszystkie recenzje