„Piep*zyć Mickiewicza” – pierwszy teaser kontrowersyjnej produkcji!

Data: 2023-11-15 19:02:34 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

W sieci właśnie pojawił się pierwszy teaser intrygującej produkcji Piep*zyć Mickiewicza, w której w postać ekscentrycznego polonisty wciela się Dawid Ogrodnik. Poznaliśmy również datę premiery!

Fragment filmu "Piep*zyć Mickiewicza"fot. Forum Film Poland / Sławomir Mrozek

Piep*zyć Mickiewicza to polska produkcja obyczajowa, która już za sprawą tytułu może wzbudzać kontrowersje. Została ona wyreżyserowana przez Sarę Bustamante-Drozdek. Za scenariusz odpowiada natomiast Kacper Szymański

Piep*zyć Mickiewicza, czyli najlepsze lata – teaser produkcji

W sieci właśnie pojawiła się krótka zapowiedź filmu Piep*zyć Mickiewicza, o którym pierwsze informacje pojawiły się jeszcze w sierpniu tego roku. Produkcja opowiada o uczniach klasy IIB, stanowiących postrach całego grona pedagogicznego. Szkoła uważa ich za wyrzutków, z których już nic dobrego nie będzie. 

czytaj także: "Downton Abbey: Nowa epoka" - sequel popularnego serialu trafił na Netflix!

Nagle jednak w warszawskim liceum zatrudnia się pisarz i wykładowca Jan Sienkiewicz. Został on właśnie wyrzucony z uczelni, dlatego też musiał znaleźć sobie nowe zajęcie. To właśnie pod jego opiekę trafia klasa IIB. Mężczyzna nie będzie miał więc łatwego zadania, zrobi jednak wszystko, by dotrzeć do trudnych uczniów i spróbować ich ocalić. Ma mnóstwo nietypowych pomysłów i ogromną wiedzę.

Poniżej możecie obejrzeć krótką zapowiedź produkcji:

Piep*zyć Mickiewicza, czyli najlepsze lata – kiedy premiera filmu?

Wiadomo już, że produkcja będzie miała swoją premierę w przyszłym roku. Ma ona trafić na wielkie ekrany 12 stycznia 2024 roku. W głównej roli zobaczymy Dawida Ogrodnika. Mężczyzna zagrał w wielu popularnych i chwalonych przez krytyków filmach. Niedawno mogliśmy go oglądać w produkcji Johnny poświęconym ks. Janowi Kaczkowskiemu. Wystąpił także między innymi w: Broad Peak, Ikar. Legenda Mietka Kosza, Disco Polo, czy Najmro. Kocha, kradnie, szanuje.

czytaj także: „Szkoła dla elity” – 7 sezon nadchodzi. Poznaliśmy bohaterów

Jako uczniów zobaczymy dopiero co debiutujących aktorów młodego pokolenia. Możemy tu wyróżnić między innymi nazwiska takie jak: Hugo Tarres, Wiktoria Koprowska, Ada Grodzka, Krystian Embradora, Artur Gwizdak, Igor Pawłowski i Aleksandra Izydorczyk. W postać nauczycielki francuskiego wcieli się Joanna Liszowska.

A co produkcja będzie miała wspólnego z postacią Adama Mickiewicza? O tym przekonamy się zapewne wtedy, gdy trafi już na Netflix! 

Tagi: filmy, literatura,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Dzieła zebrane Adama Mickiewicza
Adam Mickiewicz0
Okładka książki - Dzieła zebrane Adama Mickiewicza

Adam Mickiewicz był jednym z najwybitniejszych przedstawicieli europejskiego romantyzmu. Jego poezję charakteryzował zarówno mistycyzm i sentymentalizm...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje