Pod wiatr - kolejna polska produkcja dla młodzieży już w lutym na Netflix

Data: 2022-01-21 11:30:02 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Platforma Netflix powiększa grono polskich produkcji o kolejne tytuły. Jednym z nich jest filmowa opowieść dla młodzieży, o tytule Pod wiatr. Znamy datę premiery najnowszej produkcji Netfliksa. 

Obrazek w treści

Film Pod wiatr to kolejna produkcja polska, jaka powiększy, bogatą już polską bibliotekę na platformie. Co wiemy o nadchodzącej polskiej produkcji Netfliksa? Kiedy zadebiutuje na platformie? Kto znalazł się w obsadzie. 

Pod wiatr – opis filmu 

Film Pod wiatr to historia nieśmiałej uczennicy warszawskiego liceum, o imieniu Ania, która otrzymała możliwość studiowania za granicą. Dziewczyna dostała się na studia medyczne w Londynie. Jest o Michał,  instruktor kitesurfingu nad morzem, łączący pasję z zarabianiem. Pewnego dnia para poznaje się na Helu. 

          Czytaj również:  Premiery Netflixa w styczniu 2022. Jakie nowe filmy i seriale?

Zauroczona czarem jaki roztacza Michał, Ania przekracza swoje granice i wkrótce znajduje się w świecie, który kiedyś był jej obcy. Trafia do świata kitesurfingu, muzyki i zabawy, co nie podoba się ani jej rodzicom, ani przyjaciołom. Nie tolerują oni związku Ani i Michała, uważając go jedynie za wakacyjną miłość. 

Pod wiatr – obsada filmu

W filmie roli Ani zobaczymy Sonię Mietielicę, znana z takich produkcjach jak Pułapka, Wikołak, Handlarz cudów, Stulecie Winnych, z kolei Michała zagra Jakub Sasak, znany z filmów Planeta singli 2, W głębi lasu czy Przyjaciółki.

             Czytaj również: Co nowego na Netfliksie? Najważniejsze premiery od 2 do 9 stycznia 2022 roku

W pozostałych rolach: Sonia Mietielica, Jakub Sasak, Waleria Gorobets, Sebastian Dela, Agnieszka Żulewska, Marcin Perchuć, Sonia Bohosiewicz, Grzegorz Małecki, Marta Ojrzyńska, Ilona Ostrowska, Kornelia Strzelecka, Jakub Kuzia, Jakub Czachor, Włodzimierz Press, Karol Dziuba.

W filmie Pod wiatr pojawi się także zespół Bitamina oraz Wojciecha Gąssowskiego.

Reżyserem filmu jest Kristoffer Rus. 

Pod wiatr – gdzie obejrzeć film

Film Pod wiatr to kolejna produkcja oryginalna Netfliksa, która  już niebawem będzie do obejrzenia  za pośrednictwem platformy Netflix. 

        Czytaj również:  Netflix stawia na polskich filmowców? Będą kolejne polskie produkcje

Produkcja trafił na Netfliksa 10 lutego 2022 roku, tradycyjnie w godzinach porannych. 

Pod wiatr – opinie o filmie

Film Pod wiatr to opowieść, która stworzona jest z przeznaczeniem dla młodzieży. Dlatego też może spodobać się widzom w tym właśnie młodzieżowym wieku. 

            Czytaj również: Pod wiatr, informacje o filmie - opis

Spodoba się także miłośnikom opowieści romantycznych, skupiających się na młodych, szczególnie nieśmiałych ludziach. Produkcja przypadnie do gustu także fanom produkcji polskich. 

Pod wiatr – książki

Film Pod wiatr to produkcja bazująca na własnym scenariuszu. Oznacza to, że nie istnieje książka na jakiej powstał jej scenariusz. Polecamy zatem inną książkę także trzymającą w napięciu, o takim samym tytule Pod wiatr, autorstwa Leena Lehtolainen.

Książkę "Pod wiatr" (Wydawnictwo Inne) można kupić taniej poniżej: 

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy