„Przez galaktykę” – brytyjski serial sci-fi już dziś na HBO Max

Data: 2022-07-06 16:26:03 Autor: mkoziel
udostępnij Tweet

Już dziś na HBO została dodana naprawdę ciekawa produkcja sci-fi. W serialu przemierzamy kosmiczne przestrzenie, by dostać się do mitycznego raju. Śledzimy przy tym... więźniarki! Brzmi ciekawie? Jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej na temat produkcji koniecznie przeczytajcie nasz artykuł!

Obrazek w treści

Przez galaktykę to brytyjski serial science fiction, który ma również wątki fantastyczne i przygodowe. Jego twórcami są Kieron Hawkes i China Moo-Young. Po pierwszym sezonie produkcja została wycofana. 

Przez galaktykę – opis serialu

Przez galaktykę to serial, którego akcja dzieje się w 2143 roku. Nasza planeta została zniszczona przez zmiany klimatyczne. Większość dawnych miast znajduje się pod wodą, zastąpiły je statki. Władzę ciężko nazwać demokratyczną, aczkolwiek próbuje stwarzać takie pozory. Policjantka Ash Harper została wrobiona w zbrodnię, której nie popełniła, przez co trafiła do statku transportowego z innymi więźniami.

Czytaj również: James Bond przejdzie metamorfozę. Nowy film najwcześniej za 2 lata

W drodze do wolności Ash stanie się przywódczynią niezbyt miłej bandy. Wśród nich gangsterki, narkomanki i więźniarki polityczne. Jedna z nich – Dr Grieves – ma powiązania z przeszłością policjantki Harper. Czy drużyna złożona tylko z wyrzutków społecznych będzie w stanie wspólnymi siłami dostać się na wolność? A może wszyscy zbuntują się przeciwko sobie, zanim jeszcze opuszczą pokład więzienia? 

Przez galaktykę – obsada serialu

Przez galaktykę to brytyjska produkcja, licząca sobie zaledwie osiem odcinków. W głównej roli Parminder Nagra, która zagrała w adaptacji książki Naridner Dhami Podkręć jak Beckham oraz w serialu Ostry dyżur. Mogliśmy ją także oglądać w ekranizacji książki Trzy kroki od siebie, gdzie wystąpił także aktor znany z serialu młodzieżowego RiverdaleCole Sprouse.

Czytaj również: Trylogia „Hell” hitem wśród nastolatek. Pizgacz w trendach Twittera

W pozostałych rolach: Natasha O'Keeffe, Eleanor Tomlinson, Sharon Duncan-Brewster, Neil Maskell, Diany Samba-Bandza, Hakeem Kae-Kazim i inni.

Przez galaktykę  – gdzie można obejrzeć serial

Przez galaktykę to serial, który zadebiutował rok temu. Nie można go było jednak obejrzeć nigdzie w Polsce. Był dostępny na brytyjskiej platformie streamingowej Sky Max. 

Czytaj również: „Mała doboszka” – adaptacja powieści Johna le Carré już na HBO

Już od dzisiaj – 6 lipca – serial będzie można oglądać na platformie streamingowej HBO Max. Na serwis zostało dodane osiem odcinków pierwszego sezonu. Każdy z nich trwa 45 minut.

Przez galaktykę – opinie o serialu

Przez galaktykę to idealny serial do obejrzenia na jeden wieczór. Polecamy go wszystkim fanom gatunku sci-fi, którzy lubią gdy akcja umiejscowiona jest w przyszłości, a także poza Ziemią. Podczas seansu nie można się nudzić, cały czas śledzi się bohaterki z zapartym tchem.

Czytaj również: „Kaos” – powstaje serial komediowy inspirowany grecką mitologią. W obsadzie Hugh Grant

Produkcję polecamy również tym, którzy lubią wątki feministyczne. W produkcji śledzimy grupę zadziornych i niezależnych kobiet, które nie boją się niczego, Niestraszna im walka z silniejszym przeciwnikiem. Wybrały ucieczkę ku wolności i skrupulatnie realizują swój plan. Serdecznie polecamy!

Przez galaktykę – książka

Przez galaktykę to serial, który bazuje na oryginalnym scenariuszu. Nie postała książka na jego podstawie. W zamian jednak możemy polecić cykl FOBOS autorstwa Victora Dixena. W pierwszym tomie mamy do czynienia z bohaterami, którzy znajdują się na statku kosmicznym. Muszą oni wypełnić ważną misję. Spora doza fantastyki naukowej spodoba się fanom serialu!

Książką jest dostępna do kupienia w popularnych księgarniach internetowych:

Tagi: seriale sci-fi,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska
Tylko to, co ważne
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
Odrodzone królestwo
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Pokaż wszystkie recenzje