"Różyczka 2", wkrótce ruszają zdjęcia do kontynuacji filmowego hitu z Magdaleną Boczarską

Data: 2022-06-18 11:30:01 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Różyczka, dramat z roku 2010 będzie miał swoją kontynuację, co potwierdza producent i dystrybutor filmu, firma Monolit. Wiemy kiedy ruszą zdjęcia do filmu Różyczka 2 i kto zagra w nim główne role. 

Obrazek w treści "Różyczka 2", wkrótce ruszają zdjęcia do kontynuacji filmowego hitu z Magdaleną Boczarską  [jpg]

Zdjęcie: Monolit

Film Różyczka 2, kontynuacja hitu już z przed dwunastu lat, produkcji nagrodzonej aż trzydziestoma nagrodami i mnóstwem nominacji, wkrótce ruszy z pierwszymi zdjęciami. Co wiemy o nadchodzącym filmie już teraz? 

Różyczka 2 – opis filmu 

Film Różyczka 2 to kontynuacja polskiego dramatu z roku 2010, opowiadającego o kobiecie. Kamila Sakowicz ślepo kocha tajnego agenta służb specjalnych, który zmuszą ją do rozkochania w sobie pewnego pisarza, a następnie jego inwigilacja. 

  Czytaj również: „Johnny” – wyjątkowa produkcja o ks. Kaczkowskim już we wrześniu w kinach!

W filmie Różyczka 2 po raz kolejny wcieli się w Kamilę, ale jednocześnie zagra także jej córkę, Joannę. To ona będzie bowiem główną bohaterką filmu, o który fabularnie nie wiele wiemy. Producent i dystrybutor filmu, a jest nim Monolit, zdradza tylko, że dzięki kontynuacji Różyczki, wyjaśnione zostaną wszelkie, do tej pory nie wyjaśnione tajemnice. 

Różyczka 2 – obsada filmu

W filmie Różyczka 2 po raz kolejny zobaczymy Magdalenę Boczarską, która zasłynęła właśnie rolą w pierwszej odsłonie polskiego dramatu. W jego kontynuacji aktorkę znaną także z takich produkcji jak serialu Netfliksa Zachowaj spokój, filmu Magnezja czy Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej zagra podwójną rolę, zarówno Kamili, jak i jej córki Joanny, bohaterki filmu. 

   Czytaj również:  Buzz Astral - animacja od Pixar dziś debiutuje w kinach

W pozostałych rolach: Robert Więckiewicz, Janusz Gajos i Jacek Braciak.

Reżyserem filmu  jest Jan Kidawa-Błoński, który jest także reżyserem filmowego pierwowzoru. Za kamerą stanie Łukasz Gutt, laureat tegorocznej Polskiej Nagrody Filmowej Orły za Wszystkie nasze strachy.

Różyczka 2 - gdzie obejrzeć film? 

Film Różyczka 2  to filmowa produkcja, która będzie miała swoją kinową premierę. Na razie jednak nie wiemy kiedy kontynuacja opowieści pojawi się w kinowej dystrybucji, gdyż niebawem ruszają do niej dopiero filmowa zdjęcia. 

   Czytaj również:  Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 24 czerwca do 1 lipca 2022 roku

Zdjęcia do filmu mają bowiem rozpocząć się w lipcu i realizowane będą głównie w Polsce, ale także w Belgii (Bruksela), Niemczech (Kolonia) i w Izraelu. Na premierę filmu Różyczka 2 będziemy musieli zatem poczekać. Prawdopodobna data to rok 2023. 

Różyczka 2 – opinie o filmie

Opisywany film, o tytule Różyczka 2 to produkcja, która spodoba się przede wszystkim miłośnikom filmów dramatycznych. Do kin wybiorą się zapewne także Ci widzowie, którzy mieli okazję oglądać część pierwszą opowieści, czyli dramat Różyczka. Spodoba się zapewne także zwolennikom polskich filmów. 

   Czytaj również: Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 17 do 24 czerwca 2022 roku

Należy spodziewać się, że film zostanie, jak jak Różyczka, doceniony przez widzów. Produkcja z roku 2010 zdobyła ponad 30 nagród i nominacji na festiwalach krajowych i międzynarodowych. Ma na swoim koncie Złote Lwy, Złotego Klakiera, nagrodę dla najlepszej aktorki i nagrodę za dźwięk, zdobyte na 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Różyczka 2 – książki

Film Różyczka 2 to produkcja nie bazująca na żadnej książce. Oznacza to, że jej scenariusz powstał na podstawie własnego pomysłu. My natomiast w zamian polecamy inną książkę Ścieżka Elizy. Autorką jej jest Agnieszka Panasiuk.

Książkę Ścieżka Elizy” (Wydawnictwo Szara Godzina) można kupić taniej poniżej: 

 

Tagi: polskie filmy, kinowe,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;
Siemowit Zagubiony
Pokaż wszystkie recenzje