„Zachowaj spokój” – ujawniono zwiastun kolejnego polskiego serialu od Netfliksa

Data: 2022-04-04 10:40:32 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Zachowaj spokój, nowy serial Netflix zrealizowany przez polskich filmowców, zadebiutuje na popularnej platformie jeszcze w kwietniu. Tymczasem w sieci ujawniono pierwszy plakat oraz zwiastun nowej produkcji opartej na powieści Harlana Cobena.

Obrazek w treści „Zachowaj spokój” – ujawniono zwiastun kolejnego polskiego serialu od Netfliksa [jpg]Fot. Piotr Liwic

Pierwszy zwiastun oraz oficjalny plakat serialu Zachowaj spokój ujawnił Netflix w poniedziałkowy poranek. To kolejna produkcja, która powstaje na podstawie powieści amerykańskiego pisarza Harlana Cobena i realizowana jest przez filmowców z Polski.

Zachowaj spokój – zwiastun serialu już dostępny!

W pierwszym zwiastunie produkcji zobaczyć można najważniejsze postaci serialu oraz główny wątek fabularny nowej produkcji opartej na powieści Cobena. Serial opowie o losach lokalnej społeczności, której spokój kończy się wraz z zaginięciem osiemnastoletniego Adama.

W rolach głównych w serialu zobaczymy m.in. Magdalenę Boczarską (Druga szansa, Żywioły Saszy, Pod powierzchnią) oraz Leszka Lichotę (Prawo Agaty, Wataha, Osaczony). Za reżyserię odpowiadają Michał Gazda oraz Bartosz Konopka.

Zachowaj spokój – pierwszy plakat z Magdaleną Boczarską

Ujawniono również pierwszy plakat promujący serial. Na stworzonej przez Netflix grafice promocyjnej zobaczyć można Magdalenę Boczarską oraz datę premiery serialu – 22 kwietnia 2022 roku.

Zachowaj spokój - plakat nowego serialu Netflix

Za zdjęcia do serialu Zachowaj spokój odpowiadają Tomasz Augustynek oraz Piotr Niemyjski. Producentami nowej produkcji Netfliksa są Harlan Coben i Andrzej Muszyński, a za realizację scenariusza odpowiadają Agata Malesińska i pisarz Wojciech Miłoszewski.

Zachowaj spokój – nowy serial oparty na bestsellerze

Nowy polski serial zrealizowany dla giganta streamingowe to wynik umowy, którą Netflix zawarł z Harlanem Cobenem, autorem powieści kryminalnych oraz thrillerów. Polacy już w przeszłości realizowali serial na podstawie książek pisarza – chodzi o adaptację powieści W głębi lasu.

Jakiś czas temu na Netflix zadebiutował także inny serial, który powstał na bazie powieści popularnego autora. Chodzi o niezwykle popularną produkcję Zostań przy mnie z udziałem Cush Jumbo, Jamesa Nesbitta oraz Richarda Armitage’a.

– Nowy serial „Zostań przy mnie” oparty na powieści Harlana Cobena to intrygujący i ciekawie zrealizowany thriller, który ogląda się z dużym zaangażowaniem. Chociaż produkcja odbiega od swojego książkowego pierwowzoru, z pewnością spodoba się fanom gatunku

– można przeczytać w recenzji serialu.

Książka Zachowaj spokój pierwszy raz ukazała się w Polsce w 2009 roku nakładem Wydawnictwa Albatros. Za przekład tytułu odpowiada Zbigniew A. Królicki. Po latach tytuł doczekał się wznowienia w nowej okładce.

Powieść Harlana Cobena w dobrej cenie kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Zachowaj spokój
Harlan Coben0
Okładka książki - Zachowaj spokój

Bestseller mistrza thrillera, w którym niepowiązane ze sobą wątki łączą się w najmniej spodziewany sposób, ukazując dramat zwykłych ludzi...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Potwór
Hubert Hender
Potwór
One temu winne
Marta Urbaniak-Piotrowska
One temu winne
Pamięć dla Heleny
Ewa Formella ;
Pamięć dla Heleny
Pokaż wszystkie recenzje