„Zachowaj spokój” – ujawniono zwiastun kolejnego polskiego serialu od Netfliksa

Data: 2022-04-04 10:40:32 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Zachowaj spokój, nowy serial Netflix zrealizowany przez polskich filmowców, zadebiutuje na popularnej platformie jeszcze w kwietniu. Tymczasem w sieci ujawniono pierwszy plakat oraz zwiastun nowej produkcji opartej na powieści Harlana Cobena.

Obrazek w treści „Zachowaj spokój” – ujawniono zwiastun kolejnego polskiego serialu od Netfliksa [jpg]Fot. Piotr Liwic

Pierwszy zwiastun oraz oficjalny plakat serialu Zachowaj spokój ujawnił Netflix w poniedziałkowy poranek. To kolejna produkcja, która powstaje na podstawie powieści amerykańskiego pisarza Harlana Cobena i realizowana jest przez filmowców z Polski.

Zachowaj spokój – zwiastun serialu już dostępny!

W pierwszym zwiastunie produkcji zobaczyć można najważniejsze postaci serialu oraz główny wątek fabularny nowej produkcji opartej na powieści Cobena. Serial opowie o losach lokalnej społeczności, której spokój kończy się wraz z zaginięciem osiemnastoletniego Adama.

W rolach głównych w serialu zobaczymy m.in. Magdalenę Boczarską (Druga szansa, Żywioły Saszy, Pod powierzchnią) oraz Leszka Lichotę (Prawo Agaty, Wataha, Osaczony). Za reżyserię odpowiadają Michał Gazda oraz Bartosz Konopka.

Zachowaj spokój – pierwszy plakat z Magdaleną Boczarską

Ujawniono również pierwszy plakat promujący serial. Na stworzonej przez Netflix grafice promocyjnej zobaczyć można Magdalenę Boczarską oraz datę premiery serialu – 22 kwietnia 2022 roku.

Zachowaj spokój - plakat nowego serialu Netflix

Za zdjęcia do serialu Zachowaj spokój odpowiadają Tomasz Augustynek oraz Piotr Niemyjski. Producentami nowej produkcji Netfliksa są Harlan Coben i Andrzej Muszyński, a za realizację scenariusza odpowiadają Agata Malesińska i pisarz Wojciech Miłoszewski.

Zachowaj spokój – nowy serial oparty na bestsellerze

Nowy polski serial zrealizowany dla giganta streamingowe to wynik umowy, którą Netflix zawarł z Harlanem Cobenem, autorem powieści kryminalnych oraz thrillerów. Polacy już w przeszłości realizowali serial na podstawie książek pisarza – chodzi o adaptację powieści W głębi lasu.

Jakiś czas temu na Netflix zadebiutował także inny serial, który powstał na bazie powieści popularnego autora. Chodzi o niezwykle popularną produkcję Zostań przy mnie z udziałem Cush Jumbo, Jamesa Nesbitta oraz Richarda Armitage’a.

– Nowy serial „Zostań przy mnie” oparty na powieści Harlana Cobena to intrygujący i ciekawie zrealizowany thriller, który ogląda się z dużym zaangażowaniem. Chociaż produkcja odbiega od swojego książkowego pierwowzoru, z pewnością spodoba się fanom gatunku

– można przeczytać w recenzji serialu.

Książka Zachowaj spokój pierwszy raz ukazała się w Polsce w 2009 roku nakładem Wydawnictwa Albatros. Za przekład tytułu odpowiada Zbigniew A. Królicki. Po latach tytuł doczekał się wznowienia w nowej okładce.

Powieść Harlana Cobena w dobrej cenie kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Zachowaj spokój
Harlan Coben0
Okładka książki - Zachowaj spokój

Bestseller mistrza thrillera, w którym niepowiązane ze sobą wątki łączą się w najmniej spodziewany sposób, ukazując dramat zwykłych ludzi...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
The Paper Dolls
Natalia Grzegrzółka
The Paper Dolls
Słowa wdzięczności
Anna H. Niemczynow
Słowa wdzięczności
Izabela i sześć zaginionych koron
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela i sześć zaginionych koron
Pokaż wszystkie recenzje