„Zachowaj spokój” to nowy serial na podstawie książki Harlana Cobena. Kto wystąpi w polskiej produkcji Netflixa?

Data: 2021-07-02 13:11:41 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Na 2022 rok zaplanowano premierę kolejnego serialu opartego na prozie Harlana Cobena.  Produkcja „Zachowaj spokój” powstanie z udziałem polskich filmowców. 

Obrazek w treści „Zachowaj spokój” to nowy serial na podstawie książki Harlana Cobena. Kto wystąpi w polskiej produkcji Netflixa? [jpg]

Netflix oficjalnie ogłosił obsadę nowego serialu oryginalnego opartego na powieści Harlana Cobena. Nowa produkcja nosi tytuł Zachowaj spokój i zrealizowana zostanie przez polskich filmowców.

Zachowaj spokój – o czym będzie nowy serial Netflixa? 

W nowej produkcji filmowcy postarają się kontynuować losy części bohaterów znanych z  serialu W głębi lasu opartego na prozie Harlana Cobena. W najnowszej produkcji widzowie zobaczą opowieść o lokalnej społeczności, której dotychczasowy spokój zostaje zaburzony, gdy okazuje się, że osiemnastoletni Adam, chłopak wywodzący się z dobrej rodziny, znika bez śladu. 

Czytaj także: Filmowcy stawiają na książki. Popularne seriale oparte na książkach

To wydarzenie powoduje, że rodzice zaczynają niepokoić się o swoje nastoletnie pociechy, które – za punkt honoru – postawiły sobie odnalezienie zaginionego kolegi. 

Zachowaj spokój – znana obsada serialu 

W 2020 roku szczególną popularnością na platformie Netflix cieszył się serial W głębi lasu, czyli polska adaptacja popularnej powieści Harlana Cobena pod tym samym tytułem. Nic więc dziwnego, że platforma postanowiła kontynuować sukces pierwszego serialu na podstawie prozy amerykańskiego autora. 

W najnowszej produkcji zobaczymy zarówno znane już widzom twarze, jak i całkowicie nowych aktorów.  Na ekranach ponownie zobaczymy Agnieszkę Grochowską i Grzegorza Damięckiego. W rolach głównych w produkcji pojawią się natomiast Magdalena Boczarska i Leszek Lichota, którzy wspólnie zagrają szczęśliwe małżeństwo. 

Czytaj także: Książęta – szwedzki serial dla nastolatków debiutuje w pierwszym sezonie na Netflix

W postać zaginionego Adama wcieli się Krzysztof Oleksyn, którego teraz widzowie mogą zobaczyć w produkcji Rojst 97.  W serialu wystąpią także Jacek Poniedziałek, Justyna Wasilewska, Wiktoria Gorodeckaja, Bartłomiej Topa, Agata Łabno, Marta Piętka, Jakub Pruski i Mikołaj Śliwa. 

Harlan Coben zadowolony ze współpracy z polskimi twórcami 

Wieści o nowym serialu dotarły także do autora powieści Zachowaj spokój, który w wypowiedzi udzielonej biurze prasowemu Netflixa potwierdził, że zadowolony jest z dotychczasowej współpracy z polskimi twórcami i ma nadzieję, że widzom również spodoba się nowa produkcja. 

Niezwykle cieszę się z możliwości ponownej współpracy z Netflix i utalentowanymi polskimi twórcami

– mówił Harlan Coben.

Za adaptację książki Harlana Cobena do scenariusza odpowiada Agata Malesińska oraz pisarz Wojtek Miłoszewski. Produkcją serialu zajmie się ATM Grupa.

Książkę Zachowaj spokój kupić można w popularnych księgarniach: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Zachowaj spokój
Harlan Coben0
Okładka książki - Zachowaj spokój

Bestseller mistrza thrillera, w którym niepowiązane ze sobą wątki łączą się w najmniej spodziewany sposób, ukazując dramat zwykłych ludzi...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Ulice
Anna Skowrońska
Ulice
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Pokaż wszystkie recenzje