Ruszyły prace nad serialem "Erynie". Zdjęcia zrobiono w Legnicy i Wrocławiu

Data: 2020-02-26 20:40:13 Autor: pobarski

W lutym ruszyły prace filmowców nad adaptacją powieści Erynie Marka Krajewskiego. Pierwsze ujęcia nagrywano w Legnicy, która najprawdopodobniej na ekranach przypominać ma Lwów lub Wrocław lat 40. XX wieku.

Obrazek w treściFot. Włochu / CC BY SA 4.0

Od kilkunastu dni w sieci pojawiają się pierwsze zdjęcia pochodzące z planu serialu Erynie, który powstaje na podstawie popularnej książki Marka Krajewskiego. To pierwsze szczegóły dotyczące serialu.

Po raz pierwszy o produkcji pisaliśmy kilka miesięcy temu. Wówczas mówiono, że w prace nad ekranizacją powieści Krajewskiego zaangażowana ma być Telewizja Polska oraz… Netflix. Obecnie nieznana jest dokładna rola amerykańskiej firmy, jednak pewne jest, że prace nad serialem już ruszyły.

Czytaj także: Prace nad serialem "Erynie" Krajewskiego już w grudniu? TVP i Netflix rozpoczynają współpracę

Jedne z pierwszych ujęć nagrano już w Legnicy, oddalonej o 70 km od Wrocławia. Jak wiadomo z powieści, akcja rozgrywa się w latach 30. i 40. XX wieku, a bohaterowie przedstawieni zostają we Lwowie i Wrocławiu. Nietypową scenografię retro zauważono także we Wrocławiu, a zdjęcia z planu wrzucił na swój profil na Facebooku sam Marek Krajewski.

Prawdopodobnie legnickie kamienice udawać będą właśnie powojenny obszar Wrocławia lub Lwowa. Na lokalnym portalu tulegnica.pl pojawiły się zdjęcia zza kulis planu filmowego, wynika z nich, że za produkcję odpowiadać ma firma Mediabrigade.

Nagrania do serialu odbyły się m.in. w okolicach ulicy Daszyńskiego w Legnicy, a także na tle kamienic w dzielnicy Kartuzy. Przy ulicy Daszyńskiego 18 mieścił się w czasie wojny areszt tajnej policji Gestapo, po wojnie swoją siedzibę miał w budynku Urząd Bezpieczeństwa Publicznego, a od paru lat wpisany do rejestru zabytków budynek jest pustostanem. Także i tam zrobiono ujęcia, zwłaszcza przed charakterystyczną bramą wjazdową – wykonaną z cegły, z neogotyckimi łukami.

Erynie – opis

Serial Erynie przedstawi losy policjanta, detektywa Edwarda Popielskiego, który zająć musi się sprawą tajemniczego i niepokojącego morderstwa małego chłopca pod koniec lat 30. XX wieku.

Wśród podejrzanych obywatele typują Żydów, jednak niewiele jest dowodów, które mogłyby naprowadzić stróżów prawa na prawdziwy trop zabójstwa. Niechętny Popielski zaangażowany zostaje w sprawę i musi zrobić wszystko, by jak najszybciej odnaleźć zabójcę.

Czas gra bowiem bardzo ważną rolę – Popielski musi zapobiec nie tylko kolejnemu rozlewowi krwi, ale także – wybuchowi zbiorowej paniki mieszkańców Lwowa.

Erynie – kiedy premiera

Na ten moment nieznana jest oficjalna data premiery nowego serialu. Wiadomo, że nowa produkcja składać ma się z około 12 odcinków.

Za scenariusz produkcji odpowiadają Igor Brejdygant, Borys Lankosz, Magdalena Lankosz i Władysław Pasikowski. Borys Lankosz będzie także reżyserem serialu.

Przewiduje się, że serial przedstawiony zostanie widzom na początku 2021 roku.

Erynie – książka

Serial Erynie powstaje na podstawie książki Marka Krajewskiego wydanej nakładem SIW Znak. Książkę w dobrej cenie kupić można poniżej:

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Erynie
Marek Krajewski4
Okładka książki - Erynie

Erynie Marka Krajewskiego zabiera nas do magicznego i pięknego Lwowa w maju 1939 roku. W mieście wybucha chaos spowodowany plotkami o rytualnym mordzie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo