Prace nad serialem "Erynie" Krajewskiego już w grudniu? TVP i Netflix rozpoczynają współpracę

Data: 2019-12-11 14:03:15 Autor: tadas

W kwietniu pisaliśmy o tym, że Telewizja Polska może połączyć siły z Netflixem, by zekranizować powieść Erynie Marka Krajewskiego. Jak dowiedział się serwis wirtualnemedia.pl prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.

erynie

Marek Krajewski to mieszkający we Wrocławiu autor kryminałów, który w tym roku obchodził dwudziestolecie pracy twórczej. Od 1999 roku co roku wydaje jedną powieść, większość z nich to kryminały retro. Książki Krajewskiego wydawane są w dwóch głównych cyklach o śledczych Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim. Erynie to druga książka z cyklu o Edwarzie Popielskim. Najnowsza odsłona cyklu, Dziewczyna o czterech palcach, ukazała się w tym roku   Wspólnie z Mariuszem Czubajem, Krajewski napisał także dwie książki o Jarosławie Patrze – Aleję samobójcówRóże cmentarne. Jak dotąd jedyną ekranową adaptacją prozy Krajewskiego był Mock – opowieść o początkach słynnego detektywa, zrealizowana w ramach Teatru Telewizji przez Telewizję Polską.  

Opis serialu Erynie

O czym jest serial Erynie? Potencjalna produkcja na podstawie książek Marka Krajewskiego przeniesie widzów na koniec lat 30. XX wieku. We Lwowie dochodzi do rytualnego mordu małego chłopca, a na potencjalnych sprawców typuje się przebywających na terenie miasta Żydów. Wiadomość o brutalnym zabójstwie szybko obiega miasto, a wśród obywateli pojawia się uczucie strachu i paniki.

Wszyscy pokładają nadzieję w cenionym i niezawodnym stróżu prawa – Edwardzie Popielskim. Znanemu samotnikowi, komisarzowi działającemu w nocy, nikt nie chce wchodzić w drogę. Ten zaś nie ma ochoty na poprowadzenie trudnej i medialnej sprawy zabójstwa chłopca.

Tymczasem mieszkańcy zaczynają zastanawiać się, czy we Lwowie nie dojdzie do kolejnego rozlewu krwi…

Historia adaptacji Erynie

TVP kupiła prawa do ekranizacji Eryni w 2017 roku. Wówczas też pojawiły się pierwsze głosy o tym, że polski nadawca będzie musiał połączyć siły z jedną z platform streamingowych, by zapewnić odpowiednio dobrą jakoś produkcji.

Jak powiedział portalowi wirtualnemedia.pl prezes TVP Jacek Kurski, zdjęcia miały ruszyć w grudniu. Nie ma jeszcze podpisanego kontraktu z Netflixem, ale to najbardziej prawdopodobna opcja.

Czytaj także: Canal+ ekranizuje „Listy zza grobu" Remigiusza Mroza

 

Data premiery serialu Erynie

Kiedy będziemy mogli zobaczyć tę adaptację? Data premiery serialu nie jest jeszcze znana, ale jesień 2020 lub – najdalej – wiosna 2021 to najbardziej prawdopodobne opcje.

Wiadomo już jednak, że serial wyreżyseruje Borysz Lankosz, scenariusz napiszą Igor Brejdygant (autor książki Szadź, której ekranizacja pojawi się w TVN), Borys Lankosz, Magdalena Lankosz i Władysław Pasikowski. Muzykę skomponuje Michał Lorenc, a za zdjęcia odpowiedzialny będzie Marcin Koszałka.

Gdzie będzie można zobaczyć serial?

Co prawda Telewizja Polska posiada własną platformę streamingową, ale w sieci z pewnością serial Erynie będzie dostępny także na Netflixie. Nie zabraknie również emisji na kanałach telewizyjnych TVP 1 lub TVP 2.

Książka Erynie

Książka Erynie pierwszy raz na rynku ukazała się w 2010 roku. Jednak dzięki popularności tytułów Krajewskiego, powieść ta nadal dostępna jest w regularnej sprzedaży. Obecnie książkę kupić możecie w wielu popularnych księgarniach internetowych dostępnych poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Erynie
Marek Krajewski4
Okładka książki - Erynie

Erynie Marka Krajewskiego zabiera nas do magicznego i pięknego Lwowa w maju 1939 roku. W mieście wybucha chaos spowodowany plotkami o rytualnym mordzie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Czwarta władza szóstej B
Adam Studziński;
Czwarta władza szóstej B
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
Pokaż wszystkie recenzje