Saga Zmierzch - Zaćmienie – Wampiry i wilkołaki muszą się sprzymierzyć, aby obronić Bellę!

Data: 2020-09-12 14:20:26 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Saga Zmierzch - Zaćmienie to trzeci film z serii Zmierz, rozwijającego cykl zapoczątkowany książką Zmierzch oraz dwoma popularnymi filmami Zmierzch i Księżyc w nowiu, poświęconych losom wampira Edwarda i Belii.

Obrazek w treści

Saga Zmierzch - Zaćmienie to adaptacja trzeciej książki z serii Zmierzch, autorstwa Stephenie Meyer.

Saga Zmierzch - Zaćmienie – opis

O czym jest film Saga Zmierzch - Zaćmienie? Victoria nie może sobie poradzić z żądzą zemsty na Belli za uśmiercenie jej ukochanego Jamesa. Pozyskując sojuszników postawiana zemścić się oraz unicestwić rodzinę Cullenów, tak aby raz na zawsze poległa.

Bella i Edward radują się sobą w wolnych chwilach, okazję tę wykorzystuje mężczyzna do nacisku na ukochaną na ślub. Ta nie chce tego uczynić, nim nie stanie się wampirzycą, dzięki czemu będzie mogła .

Czytaj także: Słońce w mroku – oto nowa książka Stephenie Meyer

Nim to się stanie kobieta mus maturę zdać oraz dostać się na studia. Do tego dochodzą problemy jej przyjaciela Jacoba, który zmaga się z psychicznymi dolegliwościami. Do Seatlle zmierza armia wampirów, naprzeciw której staną Cullenwie oraz wilkołaki Forks, nie mający dobrych i łatwych stosunków oraz przeszłości.

Riley gromadzi coraz potężniejszą armię młodych wampirów, którą coraz trudniej jest odeprzeć od miasta. To starcie może się okazać decydujące dla miłości Edwarda i Belli.

Saga Zmierzch - Zaćmienie – obsada

Kto wystąpił w filmie Saga Zmierzch - Zaćmienie? Ponownie w głównych rolach wystąpili Kristen Stewart (Aniołki Charliego (2019), W drodze, Jumper) i Robert Pattinson (The Lighthouse, Tenet, The Batman), z ponownym istotnym występem Taylora Lautnera (Porwanie, Nieuchwytni).

Czytaj także: Będzie kontynuacja "Zmierzchu"!

Oprócz nich w produkcji wystąpili również Billy Burke, Justin Chon, Anna Kendrick, Michael Welch.

Saga Zmierzch - Zaćmienie – gdzie obejrzeć? 

Film Saga Zmierzch - Zaćmienie dziś możemy zobaczyć w sobotę, 11 września o 20:00 na antenie stacji TVN 7. Reemisja odbędzie się o północy dnia 16 września (czwartek).

Czytaj także: Będą 2 kolejne książki osadzone w świecie Zmierzchu 

Produkcję zobaczyć możemy także za pośrednictwem platform VOD.

Saga Zmierzch - Zaćmienie – opinie

Film Saga Zmierzch - Zaćmienie został mocno skrytykowany przez krytyków i recenzentów, a wśród niektórych fanek i fanów pojawiły się narzekania związane z niezbyt dobrze przekonanym. Niemniej po raz kolejny produkcja zgromadziła wielkie grono fanów w kinach.

Saga Zmierzch - Zaćmienie – książka

Film Saga Zmierzch - Zaćmienie jest adaptacją książki Zaćmienie, należącej do cieszącego się świetnymi wynikami cyklu filmów Zmierzch, autorstwa Stephenie Meyer. Zarówno książka jak i film stanowią bezpośrednią kontynuację wątków rozpoczętych w Zmierzchu i rozwiniętego poprzez Księżyc w nowiu.

Czytaj także: "Zmierzch" – kultowa produkcja o wampirach ponownie w telewizji. 

Książkę Zaćmienie kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Zaćmienie
Stephenie Meyer23
Okładka książki - Zaćmienie

Trzeci tom wampirzej sagi miłosnej. Kiedy media zaczynają donosić o serii tajemniczych morderstw w Seattle, a do lasów wokół Forks powraca...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy