Będzie kontynuacja "Zmierzchu"!

Data: 2020-05-04 16:59:39 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Zmierzch to jedna z najpopularniejszych młodzieżowych produkcji, która kilka lat temu stała się prawdziwym hitem. Teraz wiadomo już, że niebawem czytelnicy będą mogli zdobyć kolejną część.

Obrazek w treściFot. materiały prasowe Monolith Films

Kiedy Stephenie Meyer opublikowała Zmierzch, nikt nie spodziewał się, że jej powieści o wampirach staną się bestsellerami na całym świecie. Co więcej, produkcje filmowe na podstawie książek, stały się kinowymi hitami, a postacie takie jak Bella czy Edward – wręcz kultowe. Niebawem czytelnicy będą mogli poznać kolejną część.

Nowa książka Stephenie Meyer

Parę lat temu Stephenie Meyer rozpoczęła prace nad nową serią, będącą połączeniem science fiction i powieści szpiegowskiej – Chemik. Teraz autorka postanowiła wrócić do korzeni i wydaje spin-off Zmierzchu.

Nowy tytuł będzie nazywać się Midnight Sun i na rynku, według zapowiedzi, pojawić ma się jeszcze w tym roku.

Midnight Sun – o czym będzie?

O czym będzie najnowsza książka Stephenie Meyer? Nowa książka popularnej autorki będzie ponownym przedstawieniem historii z pierwszego, oryginalnego tomu pt. Zmierzch, jednak tym razem znana opowieść ukazana zostanie z perspektywy głównego męskiego bohatera – Edwarda Cullena.

Ponownie zatem spotkamy młodą Bellę, która nieświadoma żyjących obok niej ponadludzkich istot, spotyka tajemniczego Edwarda. Tym razem dowiemy się jednak, co czuł sam wampir, gdy spotkał dziewczynę, z którą połączony został niezwykłym, ponadgatunkowym uczuciem.

Midnight Sun – kiedy premiera?

Premiera nowej książki Stephenie Meyer zaplanowana została jeszcze na ten rok. Jak wiadomo, nad spin-offem, czyli przedstawieniem Zmierzchu oczami Edwarda, autorka pracowała już od dobrych kilku lat. Dziś wiadomo, że nowa książka na rynku pojawić ma się już niebawem – 4 sierpnia 2020 r.

W swoim oświadczeniu Meyer powiedziała:

Jestem bardzo podekscytowany, że w końcu ogłaszam wydanie „Midnight Sun” - to już 4 sierpnia […]. To teraz szalony czas i nie byłam pewna, czy to właściwy moment na wydanie tej książki, ale niektórzy z was czekali już tak długo […]. Mam nadzieję, że ta książka pomoże w odwróceniu uwagi od prawdziwego świata. Jestem bardzo podekscytowana, że w końcu mogę się z Wami nią podzielić.

Na ten moment nie wiadomo jednak, kiedy nastąpi polskie wydanie ani kto w Polsce opublikuje nową książkę pisarki. Do tej pory książki z serii Zmierzch ukazywały się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego.

Książki Stephenie Meyer

Stephenie Meyer wydała kilkanaście książek dla młodzieży oraz wspomnianego Chemika skierowanego do dorosłych. Wśród publikacji Meyer znaleźć można: Zmierzch, Księżyc w nowiu, Zaćmienie, Drugie życie Bree Tanner, Przed świtem, Życie i śmierć.

Ostatnią książkę autorki – Chemika - kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Midnight Sun
Stephenie Meyer0
Okładka książki - Midnight Sun

Historia kultowego Zmierzchu zostanie opowiedziana na nowo! Tym razem jednak autorka przedstawi historie miłości Edwarda i Belli oczami Edwarda!...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Pokaż wszystkie recenzje