"Zmierzch" – kultowa produkcja o wampirach ponownie w telewizji.

Data: 2020-05-28 18:50:16 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Zmierzch to jedna z najpopularniejszych współczesnych młodzieżowych produkcji, która opowiada o losach młodej dziewczyny, Belli i wampira Edwarda. Co warto wiedzieć o tym filmie?

Obrazek w treściFot. materiały prasowe Monolith Films

W maju w telewizji ponownie pojawi się znany film Zmierzch, który przedstawia losy nastoletnich wampirów. Co warto wiedzieć o tym filmie?

Zmierzch – opis

O czym jest film Zmierzch? Produkcja przedstawia losy nastolatki, Belli, która przeprowadza się do nowego małego, sennego miasteczka, gdzie zaczyna od nowa. Nowa szkoła i nowe przyjaźnie, to jednak nie wszystko, co ją spotyka.

Na jej drodze staje Edward – tajemniczy i przystojny młody mężczyzna. Jednocześnie Edward wzbudza w niej dziwne poczucie strachu, a sam mężczyzna prosi, by trzymała się od niego z daleka.

Niebawem okazuje się, że niecodzienny outsider skrywa mroczną tajemnicę – tak naprawdę jest wampirem. Kiedy jednak ochrania Bellę przed groźnym wypadkiem, dziewczyna już do końca zakochuje się w nim. Jakie jednak konsekwencje będzie miało to uczucie?

Zmierzch – obsada

Kto wystąpił w filmie Zmierzch? W role główne – Belli i Edwarda – wcieliły się znane gwiazdy: Kristen Stewart oraz Robert Pattinson.

Czytaj także: La La Land. Muzyczna bajka.

Oprócz nich w pierwszej części Zmierzchu zagrali także Billy Burke, Taylor Lautner, Matt Bushell, Sarah Clarke, Gil Birmingham oraz Gregory Tyree Boyce.

Zmierzch – gdzie zobaczyć

Film Zmierzch wyemitowany zostanie w telewizji w czwartek 3 czerwca o 21:05 na Polsacie. Reemisja odbędzie się w sobotę, 5 czerwca o 0:40.

Zmierzch – opinie

Czy warto zobaczyć film Zmierzch? Produkcja powstałą w 2008 roku i wówczas okazała się prawdziwym kinowym hitem. Chociaż film ten nierzadko był krytykowany przez recenzentów filmowych, to jednak – spodobał się wielu nastolatkom na całym świecie.

O sukcesie produkcji świadczy chociażby fakt, że nie spoczęto na jednej części i w kolejnych  latach powstały kontynuacje filmowe.

Zmierzch – ile części

Ile części ma Zmierzch? Filmowa seria składa się łącznie z aż 5 filmów, które mówią o lasach Belli i Edwarda. Pierwsza z części to właśnie Zmierzch, kolejne to: Zmierzch: Księżyc w nowiu, Zmierzch: Zaćmienie, Zmierzch: Przed świtem część 1 oraz Zmierzch: Przed świtem część 2.

Zmierzch – książka

Warto wiedzieć, że film Zmierzch powstał na podstawie bestsellerowej książki Stephanie Meyer pod tym samym tytułem. Jeśli chodzi o serię książkową, to na cykl Zmierzch składa się znacznie więcej publikacji: Zmierzch, Księżyc w nowiu, Zaćmienie, Drugie życie Bree Tanner, Przed świtem, Życie i śmierć.

Co więcej, w ostatnim czasie autorka zapowiedziała stworzenie kolejnego tomu! Nowa książka nazywać się będzie Midnight Sun, a jej premiera zaplanowana jest jeszcze na ten rok. Więcej na ten temat możecie przeczytać w artykułach na naszym serwisie.

Czytaj także: Będzie kontynuacja "Zmierzchu"!

Książkę Zmierzch kupić można w dobrej cenie poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Zmierzch
Stephenie Meyer56
Okładka książki - Zmierzch

Niezwykle porywająca opowieść, która trzyma czytelnika w napięciu do samego końca. Jej bohaterka, siedemnastoletnia Isabella Swan, przeprowadza...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje