"Zmierzch" – kultowa produkcja o wampirach ponownie w telewizji.

Data: 2020-05-28 18:50:16 Autor: pobarski

Zmierzch to jedna z najpopularniejszych współczesnych młodzieżowych produkcji, która opowiada o losach młodej dziewczyny, Belli i wampira Edwarda. Co warto wiedzieć o tym filmie?

Obrazek w treściFot. materiały prasowe Monolith Films

W maju w telewizji ponownie pojawi się znany film Zmierzch, który przedstawia losy nastoletnich wampirów. Co warto wiedzieć o tym filmie?

Zmierzch – opis

O czym jest film Zmierzch? Produkcja przedstawia losy nastolatki, Belli, która przeprowadza się do nowego małego, sennego miasteczka, gdzie zaczyna od nowa. Nowa szkoła i nowe przyjaźnie, to jednak nie wszystko, co ją spotyka.

Na jej drodze staje Edward – tajemniczy i przystojny młody mężczyzna. Jednocześnie Edward wzbudza w niej dziwne poczucie strachu, a sam mężczyzna prosi, by trzymała się od niego z daleka.

Niebawem okazuje się, że niecodzienny outsider skrywa mroczną tajemnicę – tak naprawdę jest wampirem. Kiedy jednak ochrania Bellę przed groźnym wypadkiem, dziewczyna już do końca zakochuje się w nim. Jakie jednak konsekwencje będzie miało to uczucie?

Zmierzch – obsada

Kto wystąpił w filmie Zmierzch? W role główne – Belli i Edwarda – wcieliły się znane gwiazdy: Kristen Stewart oraz Robert Pattinson.

Czytaj także: La La Land. Muzyczna bajka.

Oprócz nich w pierwszej części Zmierzchu zagrali także Billy Burke, Taylor Lautner, Matt Bushell, Sarah Clarke, Gil Birmingham oraz Gregory Tyree Boyce.

Zmierzch – gdzie zobaczyć

Film Zmierzch wyemitowany zostanie w telewizji w czwartek 28 maja 2020 o godz. 20:00.

Oprócz tego produkcja pojawi się także na antenie telewizji TNT w piątek, 29 maja, o godz. 18:50, w niedzielę 21 maja oraz w środę 3 czerwca. Kolejny raz film zobaczyć będzie można w piątek, 12 czerwca o 17:35 na antenie stacji Kino TV.

Zmierzch – opinie

Czy warto zobaczyć film Zmierzch? Produkcja powstałą w 2008 roku i wówczas okazała się prawdziwym kinowym hitem. Chociaż film ten nierzadko był krytykowany przez recenzentów filmowych, to jednak – spodobał się wielu nastolatkom na całym świecie.

O sukcesie produkcji świadczy chociażby fakt, że nie spoczęto na jednej części i w kolejnych  latach powstały kontynuacje filmowe.

Zmierzch – ile części

Ile części ma Zmierzch? Filmowa seria składa się łącznie z aż 5 filmów, które mówią o lasach Belli i Edwarda. Pierwsza z części to właśnie Zmierzch, kolejne to: Zmierzch: Księżyc w nowiu, Zmierzch: Zaćmienie, Zmierzch: Przed świtem część 1 oraz Zmierzch: Przed świtem część 2.

Zmierzch – książka

Warto wiedzieć, że film Zmierzch powstał na podstawie bestsellerowej książki Stephanie Meyer pod tym samym tytułem. Jeśli chodzi o serię książkową, to na cykl Zmierzch składa się znacznie więcej publikacji: Zmierzch, Księżyc w nowiu, Zaćmienie, Drugie życie Bree Tanner, Przed świtem, Życie i śmierć.

Co więcej, w ostatnim czasie autorka zapowiedziała stworzenie kolejnego tomu! Nowa książka nazywać się będzie Midnight Sun, a jej premiera zaplanowana jest jeszcze na ten rok. Więcej na ten temat możecie przeczytać w artykułach na naszym serwisie.

Czytaj także: Będzie kontynuacja "Zmierzchu"!

Książkę Zmierzch kupić można w dobrej cenie poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Zmierzch
Stephenie Meyer55
Okładka książki - Zmierzch

Niezwykle porywająca opowieść, która trzyma czytelnika w napięciu do samego końca. Jej bohaterka, siedemnastoletnia Isabella Swan, przeprowadza...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka
Aleksandra Struska-Musiał;
Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka
Pokaż wszystkie recenzje