Co kryje w sobie drugi zwiastun serialu Wiedźmin?

Data: 2019-11-16 14:40:42 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Netflix opublikował kilka dni temu zupełnie nowy materiał dotyczący nadchodzącego serialu Wiedźmin, który bazuje na Sadze Wiedźmińskiej Andrzeja Sapkowskiego. Wspomniane wideo koncentruje się na omówieniu wielu scen z drugiego zwiastuna.

Wiedźmin serial

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o pierwszym oficjalnym teaserze Wiedźmina - nowego serialu wyprodukowanego przez Netflix. Teraz amerykański gigant za pomocą twórców serialu - Lauren Schmidt Hissrich i Tomasza Bagińskiego - prezentują widzom kilka ważnych kwestii, których nie sposób dostrzec w trakcie tradycyjnego seansu. Podczas prezentacji podkreślone zostaje, jak istotne w produkcji mają być szczegóły kształtujące bohaterów i emocje im towarzyszące. Adaptacja dąży do tego, aby oddać jak najlepiej największe zalety książek, przenosząc je do innego, filmowego medium.

Czytaj także: Ile zobaczymy odcinków "Wiedźmina"? Poznaj wszystkie tytuły odcinków serialu!

Jedną z ujawnionych ciekawostek jest fakt, że we wszystkich scenach akcji Henry Cavill występował samodzielnie, rezygnując z udziału kaskaderów i ucząc się uprzednio, jak najlepiej wykonać trudne choreograficznie sceny.  Jak zapewniają twórcy, w produkcji postanowiono także niekonwencjonalnie podejść do kwestii realizacji scen z udziałem fantastycznych potworów, które pojawiały się w historii Sapkowskiego. To właśnie polowania mają stanowić jeden z najważniejszych elementów fabuły, będąc scenami akcji, a nie nudnymi przerywnikami.

W serialu nie zapomniano zaznaczyć także znaczącą rolę współpracy Geralta i Jaskra. Tym samym zagraniczni fani po raz pierwszy poznają oryginalnego imienia drugiego z wymienionych bohaterów, ponieważ w grach studia CD Projekt RED, twórcy wykorzystywali tylko angielski odpowiednik, brzmiący Dandelion.

To tylko część ciekawych informacji, które możecie poznać w przygotowanym przez Netflix materiale. Do czasu premiery pozostał niecały miesiąc, zatem fanom pozostaje już jedynie odliczać dni do pojawienia się produkcji.  Chociaż serial nie miał jeszcze premiery, to wiadomo już, że będzie... jego kontynuacja. Netflix planuje bowiem kolejny sezon międzynarodowej produkcji.

Jeśli jeszcze nie jesteście dobrze zaznajomieni ze wszystkimi aktorami, koniecznie sprawdźcie naszą galerię postaci, w której prezentujemy pierwsze zdjęcia z serialu.  Aby dowiedzieć się więcej o serialu, koniecznie przeczytajcie też inne nasze materiały na temat Wiedźmina.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ostatnie życzenie
Andrzej Sapkowski34
Okładka książki - Ostatnie życzenie

Wiedźmin nie jest rębajłą pokroju Conana. To mistrz miecza i fachowiec czarostwa strzegący moralnej i biologicznej równowagi w cudownym świecie...

dodaj do biblioteczki
Reklamy