Bibliotekarze chcą się szczepić. Petycja pracowników bibliotek

Data: 2021-03-03 10:23:12 Autor: Patryk Obarski

Firma szkoleniowa Good Books utworzyła petycję, w której zbiera podpisy pod postulatem włączenia pracowników bibliotek publicznych do grupy pierwszej w szczepieniach przeciw COVID-19. 

Obrazek w treści 

Od kilku tygodni trwa akcja szczepienia nauczycieli oraz pracowników szkół. Jak informowaliśmy na początku lutego, oprócz nauczycieli przedmiotów, do grupy uprawnionych w pierwszej kolejności w szczepieniach, znaleźli się także bibliotekarze szkolni. Teraz bibliotekarze bibliotek publicznych również postulują o znalezienie się w tej grupie. 

Petycja w sprawie wprowadzenia pracowników bibliotek publicznych do pierwszej grupy osób, które mogą szczepić się przeciwko koronawirusowi, została opublikowana na stronie firmy Good Books, która od 10 lat zajmuje się szkoleniami i kształceniem bibliotekarzy oraz pracowników sektora kultury.

Pomimo realizacji wszystkich zaleceń dotyczących bezpieczeństwa w budynkach swoich placówek [bibliotekarze – przyp. red.] pozostają narażeni na kontakt z wirusem COVID-19. Zaszczepienie tej grupy pracowników w etapie „I” Narodowego Programu Szczepień umożliwiłoby szybsze, pewniejsze, a przede wszystkim bezpieczne odradzanie się życia kulturalnego

– uzasadniają twórcy petycji. 

W komunikacie prasowym Good Books wskazuje, że obecnie w Polsce działalność prowadzi ponad 7881 bibliotek publicznych. Z każdej z nich korzystać może średnio około 5 tysięcy mieszkańców; biblioteki często pozostają także jedynymi ośrodkami kultury w małych miejscowościach. 

Czytaj także: Czy w 2021 spotkamy się na targach książki?

Obecnie pod petycją podpisało się 311 osób (stan na 3.03.2021, godz. 10:10). W imieniu bibliotekarzy do Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu zwraca się Marcin Skrabka. Petycję można podpisać na stronie przedsiębiorstwa Good Books.

Nauczyciele i pracownicy sektora edukacji szczepienie są kilkoma preparatami. Pedagodzy powyżej 65 roku życia otrzymują szczepionki firmy Pfizer i Moderna. Młodsi nauczyciele mogą zapisywać się na szczepionki AstraZenca. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Czarny Bałtyk
Maciej Paterczyk
Czarny Bałtyk
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Ślady. Rudy warkocz
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Krzysztof Kochański
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Dobry od listopada
Mariusz W. Kliszewski
Dobry od listopada
Jak zdobyć supermoce
Ewa Martynkien
Jak zdobyć supermoce
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Zmarnowany rozsądek
Izabela Grabda
Zmarnowany rozsądek
Apokalipsy według Joanny
Anna Robak-Reczek
Apokalipsy według Joanny
Wielki Post i Wielkanoc. Przewodnik
Christian Albini, Asunta Steccanella
Wielki Post i Wielkanoc. Przewodnik
Pokaż wszystkie recenzje