Szkoła magii w Zabrzu? Sztolnia Królowa Luiza z wyjątkowym programem zwiedzania!

Data: 2024-01-24 14:37:38 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Harry Potter to cykl książkowy, który od lat nie traci na popularności. Teraz książkami zainspirowała się sztolnia w Zabrzu. Zdecydowali się oni stworzyć program zwiedzania dla prawdziwych czarodziejów!

Obrazek w treści Szkoła magii w Zabrzu? Sztolnia Królowa Luiza z wyjątkowym programem zwiedzania! [jpg]kadr z filmu Harry Potter i komnata tajemnic / mat. prasowe HBO Max

Od 1997 roku seria o nastoletnim czarodzieju Harrym Potterze zyskuje nowych fanów. Jakiś czas temu uniwersum zostało wzbogacone grą zatytułowaną Dziedzictwo Hogwartu. Produkcja otrzymała wiele pozytywnych recenzji. Co ciekawe HBO Max ma już w planach serial związany właśnie z grą, producenci planują jednak stworzyć również serial zainspirowany oryginalnym cyklem. Cykl powieści autorstwa J.K. Rowling również w Polsce ma wielu fanów. 

Szkoła Magii w Zabrzu?

Od 13 stycznia w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu można się wybrać na wyjątkowe zwiedzanie i zajęcia w najprawdziwszej szkole magii. W zapowiedzi czytamy:

Minął kolejny rok, a więc nadszedł czas na kolejny semestr w Zimowej Szkole Magii! Wracamy do szkoły ukrytej w podziemiach Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. To tutaj ukryci przed światem zwykłych ludzi będziemy się szkolić i dobrze bawić! 

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w niesamowitych przygodach. W planie Zimowej Szkoły Magii znalazły się między innymi: odwiedziny w podziemnym zakazanym lesie, próba przedostania się do magicznego skarbca CarboBanku. Uczniowie będą mogli również odkryć swojego zwierzęcego patrona, czy też nauczyć się latać na miotle. Wszyscy wezmą udział w zwiedzaniu podziemnego świata Sztolni Królowa Luiza. Wtedy właśnie zostaną sprawdzone ich magiczne umiejętności. 

Jak się zapisać do szkoły magii?

Szkoła magii trwa od 13 stycznia do 25 lutego 2024 roku. Bilety są dostępnie do kupienia na stronie www.podziemnaprzygoda.pl. Zarówno za bilet ulgowy, jak i normalny trzeba zapłacić 45 złotych. W zwiedzaniu mogą wziąć udział także grupy zorganizowane. 

czytaj także: Bracia odc. 3 i 4: Renata musi uratować Adama. Streszczenie 3 odc. "Braci"

Jeśli nie uda wam się wziąć udziału w Zimowej Szkole Magii, to polecamy zapoznać się z kultową serią książek o Harrym Potterze. Choć wciąż głośno jest o kontrowersjach związanych z J.K. Rowlingjednak jej powieści o nastoletnim czarodzieju nadal nie tracą na popularności i są chętnie czytane. 

Harry Potter i kamień filozoficzny - książka

W cyklu o Harrym Potterze znajdują się kolejno: Harry Potter i kamień filozoficzny, Harry Potter i Komnata Tajemnic, Harry Potter i więzień Azkabanu, Harry Potter i Czara Ognia, Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Książę Półkrwi Harry Potter i Insygnia Śmierci

Pierwszą książkę z cyklu o Harrym Potterze można kupić poniżej:

 

źródło: www.podziemnaprzygoda.pl

Tagi: harry potter, harry potter serial, ekranizacje książek,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Harry Potter i kamień filozoficzny
J.K. Rowling (Robert Galbraith)66
Okładka książki - Harry Potter i kamień filozoficzny

Harry Potter, sierota i podrzutek, od niemowlęctwa wychowywany był przez ciotkę i wuja, którzy - podobnie jak ich rozpieszczony syn Dudley - traktowali...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
Pokaż wszystkie recenzje