Tajemniczy chłopak i konne wyścigi. Fragment książki „Wyścig marzeń”

Data: 2019-02-20 09:47:49 Autor: pobarski
News - Tajemniczy chłopak i konne wyścigi. Fragment książki „Wyścig marzeń”

W Walentynki swoją premierę miała najnowsza powieść Sary Moore Fitzgerald Wyścig marzeń. Nowa opowieść autorki Ciasta ze szczyptą nadziei to historia Minty – dziewczynki, której ułożony do tej pory świat zdaje się rozpadać na kawałki. Wszystko to za sprawą rozwodu rodziców, którzy usilnie próbują wmówić jej, że wszystko jest jak dawniej. A wcale nie jest.

Wkrótce w życie dziewczyny wkracza nowy chłopak, który niedawno przybył do miasteczka – Ned Buckley. Ned jest tajemniczy i małomówny, nie zaprzecza też plotkom krążącym na jego temat. Wagaruje, a czas ten spędza na… jeździe konnej. Wkrótce oboje odkryją, jak wiele mają ze sobą wspólnego.

W ubiegłym tygodniu prezentowaliśmy Wam pierwszy fragment tej książki, a dziś specjalnie dla Was kolejna część Wyścigu marzeń:

Pamiętam dzień, kiedy pierwszy raz usłyszałam głos Neda Buckleya. Brendan siedział w ostatnim rzędzie, a wokół niego jak zwykle gromadziła się jego ekipa.

– Martin jeździł razem z dzikimi chłopakami z drugiego brzegu rzeki – powiedział. – I złamał kość guziczną. Czy ktoś z was wie, co to jest?

Ku jego uciesze nikt nie wiedział.

– To kość ogonowa! Ha! A teraz on i jego złamany tyłek przeprowadzają się. Jego rodzina nigdy nie usiedzi w jednym miejscu.

Wszyscy pokiwali głowami, jak gdyby Brendan był źródłem wszelkiej wiedzy. Nikt nie zauważył siedzącego w rogu sali Neda Buckleya. Powoli podniósł się z krzesła i podszedł do Brendana. Ned był wiecznie milczący i trudno było go rozgryźć. Nawet gdyby wyrosły mu skrzydła i przeleciałby nad naszymi głowami, nie zaskoczyłoby nas to aż tak bardzo, jak jego przemowa.

– Nie powinieneś mówić o rzeczach, których nie rozumiesz – stwierdził. Przez chwilę na nas patrzył. Jego głos był opanowany i silny, a my gapiliśmy się na niego z otwartymi ustami. Kiedy skończył, zrobił to, co robił zawsze po zakończonych lekcjach, czyli wyszedł z sali, nie oglądając się za siebie.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Wyścig marzeń
0
Okładka książki - Wyścig marzeń

Niektórzy przechodzą przez szafę, aby przeżyć przygodę życia, a inni podążają za… krętymi drzewami Nettlebog! Minty poznaje tam Neda Buckley'a...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Pod naszym niebem
Sylwia Kubik
Pod naszym niebem
My Secret Youtube Life
Charlotte Seager
My Secret Youtube Life
Tylko dla dorosłych
Nina Majewska-Brown
Tylko dla dorosłych
Cecylio, obudź się!
Dorota Wójcik
Cecylio, obudź się!
Marzycielka
Katarzyna Michalak
Marzycielka
Ojciec, czyli o Pieronku
Szymon Wróbel
Ojciec, czyli o Pieronku
Kolory pawich piór
Jojo Moyes;
Kolory pawich piór
Bułgaria. Złoto i Rakija
Magdalena Genow
Bułgaria. Złoto i Rakija
Widowisko
Przemysław Borkowski;
Widowisko
Pokaż wszystkie recenzje