Będzie kolejna adaptacja „Władcy Pierścieni”! Tym razem w formie… gry komputerowej 

Data: 2023-09-26 13:22:27 Autor: Mirosław Kalinowski
udostępnij Tweet

Fani twórczości J.R.R. Tolkiena z całą pewnością uciesza się na tę wiadomość. Władca Pierścieni doczeka się kolejnej adaptacji. Po filmach Petera Jacksona oraz głośnym serialu, tym razem powrócimy do świata Hobbita za sprawą… gry komputerowej. 

Kadr z gry Tales of the Shire fot. privatedivision.com

W ostatnich dniach zaprezentowana została nowa gra wideo, która inspirowana jest jedną z najsławniejszych opowieści fantasy w historii literatury. Władca Pierścieni stał się podstawą dla stworzenia gry na konsole oraz komputery osobiste przez studio z Nowej Zelandii. 

Władca Pierścieni po raz kolejny – tym razem w formie gry komputerowej 

Najnowszy projekt zaprezentowany został w zeszły piątek za sprawą spotu umieszczonego w mediach społecznościowych. Okazuje się, że grę komputerową stworzyć mają projektanci ze studia Wētā Workshop dla przedsiębiorstwa Private Division. 

Czytaj także: Mniej książek na Amazonie? AI zasypuje księgarnię bezwartościową literaturą 

Najnowszy pomysł na grę w świecie Władcy Pierścieni, w przeciwieństwie do wielu innych podobnych projektów, nie będzie jednak nastawiony na walkę wręcz i pokonywanie kolejnych trudności w życiu bohaterów. Zamiast niebezpieczeństw, gracze mają raczej poznać uroki zwykłej codzienności hobbitów, a gra utrzymana ma zostać w konwencji symulatora farmy hobbitów. 

Tales of the Shire – nowa gra komputerowa 

Na „lokalność” gry wskazuje także jej tytuł: Tales of the Shire, a zatem Opowieści z Shire. Gra pojawić ma się na rynku w 2024 roku, choć dokładana data udostępnienia produkcji na poszczególne platformy nie jest jeszcze znana. 

Może zainteresować cię także...

Wiadomo natomiast, że projektowaniem gry zająć ma się zespół Wētā Workshop – dokładnie ten sam, który pomagał tworzyć efekty specjalne do uwielbianych przez widzów filmów Petera Jacksona. 

Kolejne adaptacje Tolkiena w toku 

Przypomnijmy, że przed rokiem na platformie streamingowej Amazonu zaprezentowany został pierwszy sezon serialu opartego na twórczości J.R.R. Tolkiena. Chociaż serial cieszył się umiarkowanie pozytywnymi ocenami ze strony widzów i krytyków, to jednak Amazon zdecydował się przedłużyć go o kolejne sezony. 2 transza pojawić ma się najwcześniej w 2025 lub 2026 roku. 

Produkcja miała być jedną z najdroższych seriali w historii. W rolach głównych w najnowszej adaptacji wystąpili m.in. Robert Aramayo, Morfydd Clark, Markella Kavenagh oraz Ema Horvath. Jednocześnie w sprzedaży ponownie zaczęły pojawiać się wznowienia książek Tolkiena. 

W Polsce książki autora wydawane były wielokrotnie, nakładem różnych oficyn i w różnych tłumaczeniach. Do najpopularniejszych należą przede wszystkim powieści Drużyna Pierścienia, Dwie wieże oraz Powrót króla, które składają się na trylogię Władcy Pierścieni. Historią poprzedzającą tom pierwszy trylogii jest książka Hobbit, czyli tam i z powrotem

Władca Pierścieni. Wydanie jednotomowe - książka

Trylogię Władca Pierścieni kupić można poniżej:

 

Tagi: ekranizacje książek, literatura,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Władca Pierścieni. Wydanie jednotomowe
John Ronald Reuel Tolkien3
Okładka książki - Władca Pierścieni. Wydanie jednotomowe

Niełatwo powiedzieć, na czym polega tajemnica uroku wywieranego przez Władcę Pierścieni. Miał niewątpliwie rację C.S Lewis, pisząc: "Dla nas, żyjących...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Szkielet
Janusz Mika
Szkielet
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Ocalało pięciu
Holly Jackson
Ocalało pięciu
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Sekrety Białej. Leśniczówka
Agnieszka Panasiuk
Sekrety Białej.  Leśniczówka
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Pokaż wszystkie recenzje