Już jest pierwszy zwiastun adaptacji „Córki” Eleny Ferrante

Data: 2021-10-22 09:00:01 Autor: jhantulik
udostępnij Tweet

Netflix zaprezentował pierwszy trailer filmu The Lost Daughter, który jest adaptacją książki Córka, autorstwa Eleny Ferrante. To amerykańska produkcja, która na platformę Netflix trafi jeszcze w tym roku.

Obrazek w treści
kadr zwiastuna / Netflix.com

Pierwsza projekcja filmu miała miejsce na 78. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Otrzymała ona wówczas nagrodę za scenariusz oraz prawie czterominutowe owacje na stojąco. Teraz widzowie z całego świata mogą zobaczyć oficjalny zwiastun. 

The Lost Daughter – o czym jest film?

Główną bohaterką filmu The Lost Daughter jest Leda. To kobieta w średnim wieku, która postanawia wyruszyć na wakacje życia. Jej córki są dorosłe, a jej samej należy się odpoczynek. Podczas urlopu poznaje młodą matkę Ninę i jej dzieci. To spowoduje falę wspomnień.

Czytaj także: Dobranoc, panno Austen. "Panna Austen"

Leda zacznie zbliżać się do drugiej kobiety. Z początku niewinna sympatia zamieni się w niebezpieczną fascynację. Starsza kobieta zacznie rozmyślać także nad własnym macierzyństwem, swoimi brudnymi sekretami, a także nad popełnionymi wobec dzieci błędami. 

The Lost Daughter – obsada 

W roli Ledy wystąpi Olivia Colman, którą widzowie mogą kojarzyć z serialu The Crown. Ninę zagra Dakota Johnnson, która znana jest z trylogii: Pięćdziesiąt twarzy Greya, Ciemniejsza strona Greya oraz Nowe oblicze Greya.

Czytaj także: Gmina zatrudniła poetę, by pisał wiersze o niej i jej mieszkańcach

Reżyserką filmu jest Maggie Gyllenhaal, która po raz pierwszy pojawiła się po tej stronie ekranu. Jest to udany debiut, bo została uhonorowana nagrodą Golden Osella na 78. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

The Lost Daughter – zwiastun

Zwiastun The Lost Daughter został zaprezentowany 18 października 2021. Widzimy na nim intrygujące, a także nieco przerażające sceny. 

Cały trailer dostępny jest poniżej:

The Lost Daughter – kiedy i gdzie obejrzeć?

Film wyreżyserowany przez Maggie Gyllenhaal będzie można obejrzeć na platformie Netflix już 31 grudnia 2021 roku. 

The Lost Daughter – książka

Produkcja The Lost Daughter jest adaptacją powieści Córka Eleny Ferrante. Sama autorka jest enigmatyczną postacią, ponieważ ukrywa się pod pseudonimem artystycznym. Jej prawdziwa tożsamość rozpala czytelników i krytyków całego świata. 

Jej powieść Córka można kupić w popularnych księgarniach interentowych:

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Córka
Elena Ferrante0
Okładka książki - Córka

,,Ta powieść to olbrzymi sukces ... Delikatna, ale śmiała, precyzyjna, ale ulotna, ostra niczym nóż, ale kojąca niczym balsam". La Repubblica  ...

dodaj do biblioteczki
Reklamy