"Transcendencja" – czy istnieje przepis na długowieczność? 

Data: 2020-06-28 14:37:04 Autor: Patryk Obarski

Transcendencja to pochodzący z 2014 r. film przedstawiający losy badacza, którego mózg przeniesiony zostaje do maszyny. Co warto wiedzieć o tej produkcji? 

Obrazek w treściFot. Monolith Films

Transcendencja to film akcji z elementami science fiction, który przedstawia losy badacza naukowego, którego mózg po śmierci złączony zostaje z elementami komputera. Ten eksperyment prowadzi do niepokojących efektów. 

Transcendencja – opis 

Film Transcendencja opowiada historię o zespole badawczym, który na zlecenie rządu zajmował się stworzeniem komputera posiadającego zdolności ludzkiego umysłu. Nowa generacja komputerów powinna posiadać ludzkie cechy, takie jak empatia czy zdolność do samodzielnego podejmowania decyzji. Niestety, nie wszystkim podobają się działania naukowców.

Niebawem grupa terrorystyczna atakuje ośrodek badawczy, a pod ostrzałem umiera Will, jeden z naukowców. Mężczyzna, który poświęcił całe swoje życie pracy nad komputerem, przydaje się jednak także po śmierci. Żona Willa zgadza się bowiem na przekazanie ośrodkowi mózgu zmarłego, by zaimplementowany, mógł stanowić prototyp nowego sprzętu. 

Początkowo eksperyment się udaje, a Will – w pewien sposób – powstaje z zmarłych. Wszystko zmienia się, kiedy sprawy zaczną się wymakać naukowcom spod kontroli. 

Transcendencja – obsada

Kto wystąpił w filmie Transcendencja? W rolę Willa wcielił się znany aktor Johnny Depp.

Czytaj także: "Miłość w Indiach", czyli francusko-indyjska przygoda

Oprócz niego w produkcji wystąpili także Rebecca Hall, Morgan Freeman, Paul Bettany oraz Murphy Cillian. 

Transcendencja – gdzie obejrzeć?

Film Transcendencja zobaczyć będzie można w telewizji. Produkcja wyemitowana zostanie w sobotę, 21 listopada, na antenie TVP 1 o godz. 23:45. 

Czytaj także: "Anna Karenina" – czy jest 2 sezon serialu TVP? 

Film zobaczyć można także w internecie za pomocą platform VOD. 

Transcendencja – opinie

Chociaż film Transcendencja nie otrzymał zbyt wielu prestiżowych nagród, to jednak – został dość pozytywnie odebrany przez widzów. Produkcja jest ciekawym obrazem, którzy przedstawia losy naukowca poświęcającego dla dobra sprawy swoje życie.

Z całą pewnością spodoba się zatem fanom science fiction, ale także – filmów przygodowych i filmów akcji.  Transcendencja to film, w którym wiele się dzieje.  

Transcendencja – książka

Transcendencja to film, który powstał na podstawie scenariusza autorstwa Jacka Paglena. Oznacza to, że nie istnieje książka, która przedstawiałaby losy naukowca Willa i jego żony. Zamiast tego zaproponować możemy jednak inny tytuł – książkę Więzień labiryntu

Czytaj także: Więzień labiryntu - kto uwięził chłopców?

Publikacja autorstwa Jamesa Dashnera przedstawia losy młodych chłopaków, którzy zamknięci zostają w tajemniczym labiryncie. Niebawem okazuje się, że ich życie sterowane jest przez tajemniczą instytucje badawczą DRESZCZ. 

Książkę Więzień labiryntu w dobrej cenie kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.