Znamy datę premiery serialu „Układ” na podstawie powieści Igora Brejdyganta

Data: 2021-09-15 09:00:01 Autor: jhantulik
udostępnij Tweet

Znamy datę premiery serialu Układ na podstawie powieści Igora Brejdyganta. To druga część historii o komisarz Monice Brzozowskiej.

Układ - kadr z serialu AXNFot. Robert Pałka / mat. prasowe AXN

Już 5 października na AXN pojawi się serial Układ. To kontynuacja produkcji, która miała premierę w styczniu bieżącego roku. Jest to adaptacja powieści Igora Brejdyganta, drugiej z cyklu książek o Monice Brzozowskiej.

Układ – o czym będzie serial?

Drugi sezon serialu będzie kontynuować historię, która rozpoczęła się w Rysie. Bohaterką znów będzie Monika Brzozowska, która po ostatnich wydarzeniach jest w bardzo złym stanie psychicznym. Komisarz ma za dużo wolnego czasu na przymusowym urlopie i przez to wraca do nałogu. 

W chwili, gdy Brzozowska walczy ze sobą i swoimi demonami, giną świadkowie, którzy byli ważni w sprawie rozbicia szajki pedofilskiej. Najprawdopodobniej za tymi morderstwami stoi grupa przestępcza i jej członkowie. Niestety okazuje się, że sprawa nie jest tak prosta, jak można było zakładać, a oprawcy mogą być również ofiarami. 

Układ – obsada serialu

W serialu zobaczymy Julię Kijowską, która ponownie wcieli się w rolę komisarz Moniki Brzozowskiej. Na ekranie pojawią się również: Maciej Zakościelny, Zuzanna Zielińska, Dawid Ogrodnik, Maria Pakulnis oraz Janusz Chabior.

Układ - serial AXNFot. Karolina Grabowska / materiały prasowe

Za scenariusz serialu odpowiadają twórca powieści Igor Brejdygant oraz Bartosz Janiszewski. Reżyserem produkcji jest Leszek Dawid, twórca filmu Jesteś bogiem czy serialu W głębi lasu.

Układ – kiedy będzie premiera serialu?

Serial pojawi się w telewizji już 5 października. Emitować go będzie stacja AXN w każdy wtorek o 21:00.

Może zainteresować cię także...

Produkcja będzie składać się z ośmiu odcinków. 

Układ – zwiastun serialu 

W sieci pojawił się także premierowy zwiastun produkcji, w którym zobaczyć można najważniejszych bohaterów produkcji. Trailer zobaczyć można poniżej:

Układ – książka

Układ to książka, w której można doszukać się wielu nawiązań do rzeczywistości. Ten thriller przedstawia władzę i to, jak niewiele o niej wiemy. Pokazuje w drastyczny sposób, że posiadanie wpływów sprawia, że człowiek może zrobić wszystko. Powieść w wydaniu z okładką filmową pojawi się w księgarniach już 29 września.

Zainteresowani mogą znaleźć Układ Igora Brejdyganta w popularnych księgarniach internetowych: 

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Układ
Igor Brejdygant0
Okładka książki - Układ

Komisarz Monika Brzozowska nie może podnieść się psychicznie po tym, jak w obronie własnej zabiła swojego męża, płatnego zabójcę. Przychodzi jej to z tym...

dodaj do biblioteczki
Reklamy