„Percy Jackson i bogowie olimpijscy”: aktor zdradza informacje zza kulis serialu

Data: 2024-01-12 14:40:52 | Ten artykuł przeczytasz w 6 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Walker Scobell wcielający się w postać Percy'ego Jacksona w nowym serialu Disney+ właśnie udzielił wywiadu. Aktor opowiedział o kulisach produkcji, tym co łączy go z tytułowym bohaterem oraz o wierności nowej adaptacji względem literackiego pierwowzoru. 

Percy Jackson i bogowie olimpijscy serialfot. Disney/David Bukach / mat. prasowe

Percy Jackson i bogowie olimpijscy to nowy serial emitowany na Disney+. Co środę do sieci trafiają premierowe odcinki produkcji. Już pierwszy zwiastun wzbudził niemało emocji wśród fanów uniwersum stworzonego przez Ricka Riordana.

Walker Scobell o kulisach serialu Percy Jackson i bogowie olimpijscy

W nowym serialu, w tytułową postać wciela się czternastoletni Walker Scobell. Aktor ostatnio udzielił wywiadu dla Teen Vogue. Okazuje się, że przed castingiem do produkcji był on już wielkim fanem Percy'ego Jacksona i przeczytał niektóre powieści z tego cyklu nawet siedmiokrotnie. Został on zaangażowany do produkcji, by wcielić się w tytułową postać, która jest synem greckiego boga Posejdona. Aktor w wywiadzie zażartował, że niemal na każdym dniu zdjęciowym był przemoczony:

We wszystkich odcinkach w pewnym momencie jestem mokry, czy to od przebywania pod wodą, od deszczu, czy od wpadnięcia do kałuży na ziemi

W serialu Percy znajduje schronienie w Obozie Herosów. Tam też zaprzyjaźnia się z Annabeth, graną przez Leah Savę Jeffries. Zacieśnia się też jego więź z Groverem (Aryan Simhadri). Okazuje się jednak, że aktorzy nie tylko dobrze dogadują się na planie, ale również poza nim! Riordan długo szukał odpowiedniej obsady, która będzie mieć ze sobą prawdziwą chemię. Jak zauważył pisarz wszyscy aktorzy, mimo młodego wieku, naprawdę poważnie podchodzą do swojej roli, chcąc wypaść jak najlepiej. Aktor stwierdza:

Wiele razy ja i Aryan się wygłupiamy, a Leah trzyma nas w ryzach, co moim zdaniem jest bardzo ważne i widać to podczas kręcenia. Cała chemia między nami w prawdziwym życiu jest bardzo podobna do tej z serialu.

Jeśli natomiast chodzi o wybór castingowy samego Scobella, to młody aktor zauważa, ze on i Percy mają niezwykle podobne poczucie humoru:

[Percy] używa sarkazmu, aby przejść przez wszystko, co dzieje się w jego życiu. Myślę, że to naprawdę realny sposób radzenia sobie z różnymi problemami. Wydaje mi się, że przez cały serial niekoniecznie domyślał się, co się naprawdę dzieje, co moim zdaniem jest całkiem zabawne.[...] Myślę, że to Annabeth ma największe pojęcie o tym, co się dzieje, ale tak naprawdę oni nie wiedzą, co robią. Zabawnie jest widzieć grupę 12-latków podróżujących po całym świecie w poszukiwaniu pioruna Zeusa.

Aktor dorastał wraz z graną przez siebie postacią. Podczas pierwszego przesłuchania miał zaledwie dwanaście lat. Producenci dostrzegli w nim jednak doskonałe komediowe umiejętności, słodycz, bunt, ironię i bohaterstwo – czyli wszystkie cechy, jakie posiadał książkowy Percy Jackson. Sam Riordan stwierdził nawet: 

Myślę, że poczucie humoru Walkera jest jeszcze ostrzejsze i szybsze, niż to u Percy'ego z moich książek. To czyni go bardziej Percym niż mój Percy. Pod tym względem jest doskonały.

Scobell opowiedział także o scenie, podczas której był najbardziej podekscytowany. Chodzi o moment walki nastolatka z Aresem. Aktor wspomina to z uśmiechem:

Musiałem walczyć z Adamem Copelandem i pamiętam, że w pewnym momencie walki podniósł mnie jedną ręką [...], co było przerażające. To była najfajniejsza rzecz w historii, ale jednocześnie przerażająca.

Percy Jackson i bogowie olimpijscy – inna adaptacja, niż poprzednie

Walker Scobell zauważa również, że nowa adaptacja cyklu stara się być dużo bliżej książek, niż filmy z Loganem Lermanem, czy wystawiane na Broadwayu przedstawienie z udziałem Chrisa McCarella. Obaj poprzednicy pochwalili wybranie Scobella jako nowego Percy'ego. Młody aktor powiedział, że chciałby poznać ich opinię. Zauważa również, że:

Ten Percy jest bardzo podobny do Percy'ego z książek. To, co go wyróżnia [od poprzednich adaptacji], to to, że bardziej bierze pod uwagę wszystko, co mu się przydarza. [...] Kiedy walczy, pokazuje o wiele więcej emocji i wszystko wychodzi na jaw.

Aktor nie mógł nie wspomnieć o relacji jaka łączy Percy'ego z Annabeth. Nie może się doczekać zagrania sceny z piątej książki, czyli momentu, w którym Percy wpadł do Styksu. Chociaż Disney jeszcze nie poinformował o dalszych planach związanych z Percym, to jednak Scobell ma nadzieję, że wróci do Obozu Herosów i uważa, że kolejne sezony będą niezwykle interesujące. 

Jak wiadomo serial został stworzony na bazie cyklu książek o Percym Jacksonie. Początkowo na serię składało się pięć powieści, jednak autor postanowił wydać we wrześniu tego roku, kolejną publikację z cyklu, a mianowicie Puchar Bogów

Złodziej pioruna - książka

Pierwszy sezon Percy’ego Jacksona i bogów olimpijskich fabularnie powiązany będzie z powieścią Złodziej pioruna. Publikację, która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Galeria Książki, kupić można poniżej: 

źródło: www.teenvogue.com

Tagi: ekranizacje książek, ekranizacja, ekranizacje, premiery disney+,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Złodziej pioruna
Rick Riordan27
Okładka książki - Złodziej pioruna

Wiecie co, wcale nie chciałem być herosem półkrwi. Nie prosiłem się o to, żeby być synem greckiego boga. Byłem zwyczajnym dzieckiem: chodzącym do...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje