„Percy Jackson” – aktorzy zdradzają kolejne szczegóły serialu Disney+

Data: 2022-11-08 15:41:56 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Jakiś czas temu w Stanach Zjednoczonych odbył się D23 Expo 2022, czyli event poświęcony wszystkim nowinkom związanym ze światem Walta Disneya. Podczas tego wydarzenia krótkiego wywiadu udzielili aktorzy zaangażowani do nowej adaptacji Percy'ego Jacksona. Co zdradzili na temat nadchodzącej produkcji

Obrazek w treści „Percy Jackson” – aktorzy zdradzają kolejne szczegóły serialu Disney+ [jpg]

O nowej ekranizacji książek Percy Jackson i bogowie olimpijscy zaczyna się robić coraz głośniej. Pojawił się już nawet pierwszy zwiastun, w którym mogliśmy zobaczyć fragment Obozu Herosów! Niemałe zamieszanie wywołało też pierwsze zdjęcie z planu. Co zdradzili aktorzy grający główne role? 

Percy Jackson serial – Ares w produkcji?

Pod koniec września na kanale serwisu IMDb na platformie YouTube został zamieszony krótki wywiad z aktorami występującymi w serialu Disney+. Obok siebie zasiedli kolejno: Aryan Simhadri, Walker Scobell oraz Leah Sava Jeffries. Dziennikarz najpierw zadał pytanie odtwórcy roli Percy'ego. Chciał wiedzieć który moment z serii książek był najchętniej ekranizowany przez młodego aktora.

Zdecydowanie walka z Aresem. To była prawdopodobniej najfajniejsza walka w całej serii. Kiedy zostałem obsadzony do roli, pierwsze o czym pomyślałem, to był właśnie był ten pojedynek. Jestem tak podekscytowany, że mogłem to zrobić.

Jest to ciekawe, zwłaszcza w kontekście poprzedniej, nie do końca udanej adaptacji. W książkach Ares był niezwykle istotną postacią i głównym antagonistą. Twórcy filmów zdecydowali się to zmienić i zastąpić go Hadesem. Już w tym momencie widać, że ekranizacja Disney+ będzie znacznie bardziej oddana oryginalnemu cyklowi. Być może dlatego, że autor książek cały czas bierze udział w pracach nad produkcją. 

Percy Jackson – aktorzy serialu pokochali też książki

W krótkim wywiadzie również Leah Sava Jeffries zdradziła, że jest wielką fanką książek. Pochwaliła autora serii i producenta serialu – Ricka Riordana. Wspomniała, że pisarz jest obecny na planie i daje aktorom przydatne wskazówki. Mówi, w jaki sposób coś zagrać, a kiedy odpuścić i być sobą. Odtwórczyni Annabeth wspomniała również, że w ostatnim czasie bardzo zżyła się ze swoją postacią.

Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy – książkowy pierwowzór 

Autor książek i producent wykonawczy serialu Disneya – Rick Riordanwstawił na swojego bloga post z przewidywaniami na temat premiery produkcji. Jeszcze trochę trzeba będzie na nią poczekać. Jednak jeśli już teraz chcecie poznać współczesną wariację na temat greckich bogów i herosów, to koniecznie musicie się zapoznać z książkowym pierwowzorem.

Pierwszy tom cyklu nosi tytuł Złodziej Pioruna i został wydany nakładem Wydawnictwa Galeria KsiążkiCi, którzy zapoznali się już z tym cyklem, mogą wybrać inne powieści Riordana. By poznać dalsze losy Percy'ego i jego przyjaciół trzeba sięgnąć po serię Olimpijscy herosi.

Pierwszą książkę, w której poznajemy losy Percy'ego Jacksona, kupić można w wielu księgarniach internetowych:

Tagi: percy jackson serial, Disney+,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Złodziej pioruna
Rick Riordan27
Okładka książki - Złodziej pioruna

Wiecie co, wcale nie chciałem być herosem półkrwi. Nie prosiłem się o to, żeby być synem greckiego boga. Byłem zwyczajnym dzieckiem: chodzącym do...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;
Siemowit Zagubiony
Pokaż wszystkie recenzje