Rick Riordan zdradza, co dalej z serialem „Percy Jackson”. Premiera najwcześniej w 2024

Data: 2022-07-27 10:06:24 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Autor książek o półbogu Percym Jacksonie, a jednocześnie producent wykonawczy serialu – Rick Riordan – podzielił się na blogu kilkoma informacjami o nadchodzącej produkcji Disney+. Pojawiły się spekulacje dotyczące daty premiery. Wychodzi na to, że trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Obrazek w treści Rick Riordan zdradza, co dalej z serialem „Percy Jackson”. Premiera najwcześniej w 2024 [jpg]

Co jakiś czas na swoim blogu Rick Riordan daje znać, jak idą prace nad produkcją adaptacji pierwszego tomu serii Percy Jackson i bogowie olimpijscy. To właśnie tam pisał o nowej obsadzie. Autor pierwowzoru jest również producentem wykonawczym serialu, co oznacza, że często pojawia się na planie i ma dostęp do informacji zakulisowych, którymi czasem dzieli się z fanami. Co zdradził tym razem?

Percy Jackson serial – kiedy możemy spodziewać się premiery?

Rick Riordan na blogu dementuje plotki na temat, udostępnianych przez media, dat premiery serialu. Równocześnie zaznacza, że są to jego przypuszczenia, a nie oficjalne informacje. Pisze o tym, że zdjęcia na planie zakończą się w okolicach grudnia, lub stycznia, co daje jeden miesiąc na odcinek. Postprodukcja ma rozpocząć się na początku 2023 roku, a ponieważ będzie to serial fantasy ze sporą dozą efektów specjalnych, to trzeba się przyszykować na długie miesiące pracy. Wiadomo też, że data premiery na Disney+ będzie datą międzynarodową, co oznacza, że tego samego dnia serial musi się pojawić z napisami i dubbingiem w kilkunastu językach. 

Biorąc to wszystko pod uwagę, myślę, że najbardziej prawdopodobną datą emisji wydaje się być początek 2024 roku. Nadal, tylko zgaduję. Rzeczywiste daty premiery są określane przez studio, czy serwis streamingowy i muszą uwzględniać setki innych czynników [...]

Równocześnie mężczyzna zaznacza, że czas oczekiwania faktycznie może wydawać się spory, jednak on ponad piętnaście lat czekał na adekwatną i dobrą adaptację jego książek. Może więc warto uzbroić się w cierpliwość, by w zamian otrzymać produkcję naprawdę wysokiej jakości?

Percy Jackson – będzie drugi sezon?

Poza wyżej wspominaną datą premiery, autor poruszył jeszcze kilka ciekawych informacji na temat serialu i nie tylko. Pisze o tym jak ciężko pracują wszyscy na planie. Nie potrafi się nadziwić nad tym, jakimi profesjonalistami są młodzi aktorzy, którzy przez wiele godzin wykonują swoją pracę w mistrzowski sposób. 

Może Cię również zainteresować:

Riordan mówi też o miejscach, w których kręcony jest serial. Czasem pracują na tak zwanym blue screenie, a czasem w pomieszczeniach lub zachwycających plenerach. Ma to być mieszkanka świata rzeczywistego i cyfrowego. Zakłada się, że jakość postprodukcji będzie na tyle dobra, że ciężko będzie rozróżnić, co było częścią planu filmowego, a co zostało dodane później. 

Jeśli chodzi o kolejne sezony, to nie mamy jeszcze żadnej oficjalnej informacji, ale działamy w założeniu, że drugi sezon powstanie. Zgodnie z tym planujemy i dopasowujemy harmonogramy. Kiedy dowiem się czegoś, czym będę mógł się podzielić, na pewno usłyszycie o tym właśnie tutaj [na blogu].

Wspomina o tym, że zaczyna prace nad scenariuszem adaptacji Córki Głębin, również dla Disney+. Nie brakuje też zainteresowania ekranizacją serii Magnus Chase i Bogowie Asgardu. Jednak aktualnie autor chce się skupić w pełni nad zaczętym projektami. Nie wyklucza jednak możliwości stworzenia serialowej opowieści o mitologii nordyckiej. 

Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy – książkowy pierwowzór 

Zgodnie z zapewnieniami Ricka Riordana wiemy, że na serial trzeba będzie jeszcze poczekać minimum dwa lata. Jeśli więc już teraz chcielibyście przeżyć epicką przygodę w świecie greckich bogów, to polecamy zapoznać się z oryginalną serią, na bazie której powstaje produkcja Disney+. Pierwszy tom cyklu Ricka Riordana nosi tytuł Złodziej Pioruna i wydany został nakładem Wydawnictwa Galeria Książki.

Książkę można kupić w wielu księgarniach internetowych:

Tagi: percy jackson serial,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Złodziej pioruna
Rick Riordan27
Okładka książki - Złodziej pioruna

Wiecie co, wcale nie chciałem być herosem półkrwi. Nie prosiłem się o to, żeby być synem greckiego boga. Byłem zwyczajnym dzieckiem: chodzącym do...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje