„Akademia Dobra i Zła” – znamy datę premiery filmu!

Data: 2022-07-26 12:15:55 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Netflix udostępnił nowy plakat, na którym podana została dokłada data premiery Akademii Dobra i Zła. Kiedy konkretnie będziemy mogli zobaczyć adaptację powieści Somana Chainaniego?

Obrazek w treści „Akademia Dobra i Zła” – znamy datę premiery filmu!  [jpg]

Dwa lata temu pojawiły się informacje o tym, że Netflix wykupił prawa do zekranizowania bestsellerowej serii fantasy dla młodzieży autorstwa Somana Chainaniego. Następnie została ogłoszona obsada produkcjiPo długim czasie oczekiwań, w końcu poznaliśmy datę premiery filmu! 

Akademia Dobra i Zła – film fantasy dla nastolatek 

Akademia Dobra i Zła to fantastyczny film familijny opowiadający historię dwóch najlepszych przyjaciółek mieszkających na co dzień w wiosce Gavaldon. Sophie i Agatha są swoimi całkowitymi przeciwieństwami. Pierwsza kocha zwiewne sukienki, czyta baśnie i codziennie wypełnia dobre uczynki, druga natomiast zawsze wybiera mroczne stroje, rzadko kiedy się uśmiecha i niewątpliwie ma zadatki na wiedźmę. 

Może Cię także zainteresować:

Pewnego dnia pod krwistoczerwonym księżycem dziewczyny zostaną zabrane do tytułowej Akademii Dobra i Zła – miejsca, gdzie zwykli ludzie stają się legendarnymi bohaterami, lub wielkimi złoczyńcami. Dla przyjaciółek od początku było jasne, że urocza Sophnie zostanie przydzielona do szkoły Dobra, a zadziorna Agatha do szkoły Zła. Stało się jednak zupełnie na odwrót i tylko pocałunek prawdziwej miłości będzie w stanie to zmienić. Prawda jest jednak taka, że na horyzoncie majaczy dużo bardziej niebezpieczne zagrożenie. Jak dziewczyny sobie poradzą?

Akademia Dobra i Zła – data premiery

Prace nad produkcją zakończyły się w lipcu 2021 roku. Sporo osób zastanawiało się więc, kiedy film trafi na nasze ekrany. Miesiąc temu w internecie pojawił się zwiastun zapowiadający tę adaptację, a od kilku dni możemy także podziwiać nowy plakat, na którym ujawniona została data premiery! Okazuje się, że Akademia Doba i Zła pojawi się na Netflixie już tej jesieni, a konkretnie 19 października 2022 roku!

Reżyserią zajął się Paul Feig, który jest odpowiedzialny za wyreżyserowanie między innymi filmu Agentka, Ghostbusters, czy Last Christmas. Mężczyzna wspólnie z Davidem Magee napisał również scenariusz produkcji bazujący na cyklu książek Chainaniego. W rolach dwóch przyjaciółek Sophia Anne Caruso oraz Sofia Wylie

Akademia Dobra i Zła – kto wystąpi w filmie?

W produkcji występuje wielu świetnych i dobrze nam znanych aktorów. W roli Sophie – Anne Caruso, natomiast w Agatę wcieliła się Sofia Wylie, którą możemy kojarzyć z udziału w produkcji Disneya – High School Musical: Serial. Na ekranie równie często będziemy widzieć nauczycielki i mentorki Akademii, czyli Lady Lesso i profesor Dovey. Te postaci zagrają kolejno: Charlize Theron oraz Kerry Washington. 

Co ciekawe w obsadzie widnieje również Cate Blanchett. Wielka gwiazda filmowa użyczyła w produkcji swojego głosu wcielając się tym samym w Bajarza. W pozostałych rolach: Jamie Flatters, Michelle Yeoh, Holly Sturton, Emmę Lau, Briony Scarlett i Alex Cubb i inni. 

Akademia Dobra i Zła – ekranizacja serii książek

Nadchodzący film: Akademia Dobra i Zła opiera się na pierwszym tomie cyklu autorstwa Somana Chainaniego, który ukazał się w Polsce w 2015 roku nakładem Wydawnictwa Jaguar. Na serię składa się sześć tomów, ostatni zatytułowany Jedyny prawdziwy król został wydany zaledwie rok temu i jest zwieńczeniem całej historii. 

Książkę Akademia dobra i zła można kupić poniżej: 

Tagi: Akademia Dobra i Zła,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Akademia Dobra i Zła
Soman Chainani22
Okładka książki - Akademia Dobra i Zła

Tego roku, najlepsze przyjaciółki Sophie i Agatha dowiedzą się dokąd trafiają po skończeniu trzynastu lat wszystkie zaginione dzieci. Do legendarnej...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Pokaż wszystkie recenzje