„Akademia Dobra i Zła” – już dziś premiera filmu! Co warto wiedzieć na temat produkcji?

Data: 2022-10-19 09:10:04 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Już dziś na Netflixie pojawił się film, na który tak wiele osób czekało. Akademii Dobra i Zła to produkcja familijna w klimacie fantasy, która opowiada o dwóch przyjaciółkach. 

Obrazek w treści „Akademia Dobra i Zła” – już dziś premiera filmu! Co warto wiedzieć na temat produkcji?  [jpg]fot. Netflix

Akademia Dobra i Zła to produkcja, o której po raz pierwszy usłyszeliśmy ponad dwa lata temu, kiedy to Netflix wykupił prawa do zekranizowania cyklu książek autorstwa Somana Chainaniego. Wstępnie ogłoszona obsada tylko zaostrzyła apetyt fanów na film. Dziś w końcu produkcję będzie można obejrzeć na Netflixie! Co warto wiedzieć na jej temat?

Akademia Dobra i Zła – oficjalny zwiastun produkcji

Akademia Dobra i Zła to film, który opowiada o dwójce najlepszych przyjaciółek. Sophie jest eteryczna i marzycielska, Agatha natomiast czuje, że w jej żyłach płynie krew prawdziwych wiedźm. Dziewczyny pewnej nocy zostają porwane i trafiają do legendarnej Akademia Dobra i Zła. Niestety wylądowały w przeciwnych szkołach, co oznacza, że Sophie w przyszłości zostanie złoczyńcą, a Agatha — księżniczką. Ta sytuacja będzie naprawdę trudna do odkręcenia. Czy więc dziewczyny poradzą sobie w nowej rzeczywistości?

Poniżej możecie zobaczyć najnowszy zwiastun produkcji:

Na początku zapowiedzi obserwujemy jak bardzo Agatha i Sophie nie potrafią dopasować się do nowej rzeczywistości. Pierwsza z nich marzy tylko i wyłącznie o powrocie do domu, druga natomiast błaga o przeniesienie do Akademii Dobra. Szybko jednak sytuacja się zmienia. Kontrolę nad Sophie przejmuje zło, dziewczyna uznaje najlepszą przyjaciółkę za swojego wroga i o sto osiemdziesiąt stopni zmienia swój sposób bycia. Do czego to wszystko prowadzi?

Akademia Dobra i Zła – ciekawostki

Z udostępnionych przez Netflix informacji wynika, że pomiędzy reżyserem i scenarzystą filmu – Paulem Feigiem – a autorem książkowego pierwowzoru Somanem Chainani istniała silna współpraca w trakcie realizacji produkcji. Co więcej, twórca książkowego pierwowzoru pojawia się na ekranach – wciela się wówczas w jednego z nauczycieli Akademii Zła! Zdaniem obu twórców, współpraca nad filmem stanowiła dla nich niesamowite doświadczenie.

Cały czas konsultowałem się z Somanem [...]. Chcieliśmy się upewnić, że wszystkie ulubione teksty i fragmenty fanów z książki znajdą się też w filmie. [...] Praca z nim była wspaniała, a produkcja otrzymała od niego mnóstwo wsparcia

– komentował współpracę Paul Feig.

Co ciekawe prawa do produkcji zostały nabyte przez producenta Jeffreya Krischenbauma ponad dziesięć lat temu. Książka nie była wtedy jeszcze nawet skończona! 

Trzeba też wspomnieć o niesamowitych charakteryzacjach w filmie. Już w zwiastunach widzimy piękne suknie, makijaże i misternie ułożone fryzury. Wszystkie stroje zostały stworzone od zera przez ponad siedemdziesięciu kostiumologów. Dzięki ciężkiej pracy powstało aż 867 oryginalnych strojów. Nie bez znaczenia są również fryzury. Na potrzeby filmu stworzono ponad 100 różnych peruk

Akademia Dobra i Zła – ekranizacja serii książek

Akademia Dobra i Zła to film, który bazuje na pierwszej powieści z niezwykle popularnego cyklu dla młodzieży autorstwa Somana Chainaniego. Pierwszy z tomów serii zadebiutował w Polsce w 2015 roku i ukazał się nakładem Wydawnictwa Jaguar, warszawskiej oficyny, która niebawem zaprezentuje kolejny hit wśród młodzieży — głośną powieść Light Lark.

Akademia dobra i zła - książka

Cała seria Chainaniego składa się natomiast z sześciu tomów. Ostatni został zatytułowany Jedyny prawdziwy król. Jeszcze nie wiemy, czy filmowcy od Netflixa zrealizują ekranizacje także pozostałych tomów z cyklu.

Książkę Akademia dobra i zła można kupić poniżej: 

Tagi: Akademia Dobra i Zła, ekranizacje książek,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Akademia Dobra i Zła
Soman Chainani22
Okładka książki - Akademia Dobra i Zła

Tego roku, najlepsze przyjaciółki Sophie i Agatha dowiedzą się dokąd trafiają po skończeniu trzynastu lat wszystkie zaginione dzieci. Do legendarnej...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Pokaż wszystkie recenzje