Serial „Percy Jackson” w toku. Disney+ udostępnia nowe zdjęcie obsady

Data: 2022-08-29 13:25:56 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

W sierpniu swoje urodziny obchodził jeden z bohaterów serii książek o Percym Jacksonie. Z tej okazji Disney+, który przygotowuje właśnie serialową adaptację cyklu, zdecydował się udostępnić pierwsze zdjęcie z planu produkcji

Obrazek w treści Serial „Percy Jackson” w toku. Disney+ udostępnia nowe zdjęcie obsady [jpg]fot. Disney

Jakiś czas temu Rick Riordan – autor cyklu Percy Jackson i bogowie olimpijscy oraz producent wykonawczy serialu – zamieścił na swoim blogu wpis, w którym przewiduje kiedy produkcja Disneya może się ukazać. Chociaż na serial trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, to dziś twórcy uraczyli nas pierwszym oficjalnym zdjęciem z planu! Jak prezentują się bohaterowie?

Percy Jackson serial – pierwsze zdjęcie z planu

Na twitterowym profilu Disney+ 18 sierpnia, w urodziny Percy'ego, pojawiło się pierwsze oficjalne zdjęcie głównych bohaterów nadchodzącego serialu. Możemy na nim kolejno zobaczyć Annabeth (w tej roli Leah Sava Jeffries), Percy'ego (Walker Scobell) oraz Grovera (Aryan Simhadri). Bohaterowie znajdują się w lesie, gdzie prawdopodobnie zlokalizowany jest teren obozu herosów. 

Dziś jest specjalny dzień dla specjalnego półboga. ⚡️ Celebrujemy urodziny Percy'ego Jacksona publikując prezent prezent tylko dla Was... Percy Jackson i bogowie Olimpijscy już wkrótce na DisneyPlus.

Fani zastanawiają się, co może oznaczać „wkrótce”. W końcu oficjalna data premiery nie została ujawniona, a autor przewiduje, że produkcja nie zostanie zaprezentowana widzom jeszcze przez najbliższe dwa lata. Czy może to ulec zmianie? Pojawiają się też głosy krytyki dotyczące wyglądu głównych bohaterów, który różni się od tego opisanego w książkach. Riordan jednak brał udział w castingach i wielokrotnie podkreślał, że dokładnie tak widzi swoje postaci

Może Cię również zainteresować:

Dodatkowo fani zauważyli, że na szyjach Percy'ego i Annabeth znajdują się obozowe naszyjniki. W książkach pod koniec każdego obozu członkowie otrzymywali perły, na których było namalowane najbardziej istotne wydarzenie roku. Naszyjniki bohaterów na fotografii są jeszcze puste, prawdopodobnie dlatego, że dopiero dostali się do obozu.   

Percy Jackson – ile lat miałby dziś półbóg?

Chociaż w sieci nie brakuje spekulacji na temat wieku Percy'ego, to Rick Riordan zamieścił na swoją blogu wyczerpującą odpowiedź na ten temat. Ile więc lat ma dziś półbóg? Dokładnie siedemnaście! Autor tłumaczy to w taki sposób:

Świat Percy'ego istnieje w luźno zdefiniowanej „teraźniejszości”. Oś czasu Percy'ego nie jest powiązana z czasem rzeczywistym i nie przebiega w tym samym tempie. Postępuje w miarę postępu akcji w książkach.

Pisarz zaznacza, że wszystkie dokładne daty urodzin półboga to tylko spekulacje fanów. Nie da się powiązać osi czasu książek z rzeczywistym czasem. Percy więc istnieje „teraz” – w momencie, w którym ktoś czyta książkę.

Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy – książkowy pierwowzór 

Chociaż widzom przyjdzie więc jeszcze trochę poczekać na nadchodzący serial, już teraz można zapoznać się z przygodami młodego herosa. Czytelnicy z całą pewnością zainteresowani będą serią Ricka Riordana. Pierwszy tom cyklu nosi tytuł Złodziej Pioruna i został wydany nakładem Wydawnictwa Galeria Książki. Z kolei zwolennicy kina mogą zajrzeć na Disney+, gdzie dostępna jest pierwsza ekranizacja Percy'ego Jacksona w postaci filmowej. Produkcje Złodziej pioruna i Morze potworów powstały w 2010 i 2013 roku, a w roli głównej w filmach pojawił się wówczas Logan Lerman.

Pierwszą książkę, w której poznajemy losy Percy'ego Jacksona, kupić można w wielu księgarniach internetowych:

Tagi: percy jackson serial, Disney+,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Złodziej pioruna
Rick Riordan27
Okładka książki - Złodziej pioruna

Wiecie co, wcale nie chciałem być herosem półkrwi. Nie prosiłem się o to, żeby być synem greckiego boga. Byłem zwyczajnym dzieckiem: chodzącym do...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje