Warszawianka – oto nowy serial Jakuba Żulczyka i Jacka Borcucha dla HBO 

Data: 2020-09-11 13:36:27 Autor: pobarski

HBO rozpoczęło prace nad nowym serialem pt. Warszawianka. Scenariusz nowej produkcji HBO napisał Jakub Żulczyk, a reżyserią zajmie się Jacek Borcuch. 

Obrazek w treści

11 września stacja HBO poinformowała, że rozpoczęły się prace nad najnowszym serialem oryginalnym, który współtworzony jest przez Jacka Borcuch i Jakuba Żulczyka, autora Ślepnąc od świateł

Warszawianka – opis 

Serial Warszawianka skupi się na losach czterdziestoletniego casanowy, miejskiej legendy, który będąc w wieku średnim, próbuje zrozumieć i zmienić otaczającą go rzeczywistość. Warszawianka ma być również historią o prawdziwym uczuciu i szczerej przyjaźni oraz codziennych problemach społeczno-ekonomicznych.

Głównego bohatera serialu widzowie poznają w dniu jego czterdziestych urodzin. W przeszłości mężcztzna był cieszącym się sukcesem artystą, teraz – niemal wszystko utracił i na nowo musi pokonać życiową drogę. Jednocześnie mężczyzna jest ograniczany – przez własną samokrytykę, rodziców, kulturę i czasy, które go stworzyły. 

Warszawianka – serial w gwiazdorskiej obsadzie 

W obsadzie nowego serialu HBO znalazły się popularne gwiazdy kina. W roli głównej wystąpi Borys Szyc, znany m.in. z produkcji Listy do M., Piłsudski czy Przepis na życie. W rodziców głównego bohatera wcielą się Krystyna Janda i Jerzy Skolimowski. Oprócz nich w produkcji wystąpić mają także Zofia Wichłacz, Ilona Ostrowska, Paulina Gałązka, Piotr Polak, oraz Tomasz Włosok. 

Czytaj także: "Ślepnąc od świateł" zadebiutuje w Wielkiej Brytanii!

Za scenariusz produkcji odpowiada Jakub Żulczyk. W 2018 r. HBO zrealizowało serial Ślepnąc od świateł na podstawie powieści Żulczyka. Produkcja spotkała się z ciepłym odbiorem ze strony widzów oraz krytyków, a powieść Żulczyka  w angielskim przekładzie ukazała się w Wielkiej Brytanii. Serial otrzyma finansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Na ten moment nieznana jest data premiery nowego serialu HBO. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ślepnąc od świateł
Jakub Żulczyk6
Okładka książki - Ślepnąc od świateł

Zagadkowa, dynamiczna miejska odyseja, pełna zaskakujących zwrotów akcji i splotów wydarzeń, skłaniająca do zastanowienia, co znaczą w dzisiejszych...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Czwarta władza szóstej B
Adam Studziński;
Czwarta władza szóstej B
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
Zośka. Dopóki biło serce
Anna Stryjewska;
Zośka. Dopóki biło serce
Pokaż wszystkie recenzje