"Ślepnąc od świateł" zadebiutuje w Wielkiej Brytanii!

Data: 2019-07-10 10:17:39 Autor: pobarski
News -

W ubiegłym roku mogliśmy zobaczyć ekranizację bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka – Ślepnąc od świateł. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że popularna książka polskiego psiarza wydana zostanie także w Wielkiej Brytanii.

Ślepnąc od świateł pojawiło się na polskim rynku w 2014 roku. Od tego czasu Jakub Żulczyk wydał kilka innych powieści, m.in. Zrób mi jakąś krzywdę, Wzgórze psów czy Świątynię. Jednak hitem okazało się ubiegłoroczne wznowienie Ślepnąc od świateł, które kolejny raz na rynku pojawiło się w związku z ekranizacją książki przez grupę HBO.

Czytaj także: Netflix i TVP połączą siły, by zekranizować powieść Krajewskiego?

Ekranizacja książki pojawiła się na platformie HBO Go pod koniec ubiegłego roku. W ośmioodcinkowym serialu wystąpili wówczas m.in. Kamil Nożyński, Jan Frycz, Robert Więckiewicz, Marta Malikowska i Cezary Pazura.

Wczoraj pisarz poinformował na swoim Facebooku, że niebawem Ślepnąc od świateł będziemy mogli zobaczyć na półkach brytyjskich księgarń. Książka wydana ma zostać wiosną przyszłego roku, a przekładem zając ma się Marek Kazmierski.

Naprawdę miło mi obwieścić, że anglojęzyczne wydanie Ślepnąc od świateł, w tłumaczeniu Marek Kazmierski, ukaże się nakładem brytyjskiego wydawnictwa Legend Press wiosną 2020 roku, z dystrybucją na cały świat – czytamy we wpisie Żulczyka.

Jak podaje autor, oprócz dystrybucji na terenie Wielkiej Brytanii, książka pojawić ma się także w innych krajach. Możliwe więc, że Ślepnąc od świateł zobaczymy m.in. w salonikach prasowych na lotniskach.

Książka Żulczyka wydana zostanie przez wydawnictwo Legend Press. Oficyna powstała w 2005 roku z inicjatywy 25-letniego wówczas Toma Chalmersa.

Wydawnictwo specjalizuje się w publikacjach powieści z gatunku kryminał, romans i powieść historyczna. Od 2012 roku Legend Press jest częścią spółki Legend Press Ltd, w której skład wchodzi pięć firm: Legend Press, Paperbooks, Legend Business (wydawca książek biznesowych), New Generation Publishing (firma dla self-publisherów) oraz Write Connections.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ślepnąc od świateł
0
Okładka książki - Ślepnąc od świateł

Zagadkowa, dynamiczna miejska odyseja, pełna zaskakujących zwrotów akcji i splotów wydarzeń, skłaniająca do zastanowienia, co znaczą w dzisiejszych...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Manhattan Babilon
Lech Majewski
Manhattan Babilon
Orangeboy. Masz u nas dług
Patrice Lawrence
Orangeboy. Masz u nas dług
Nigdy nie będziesz mną
Anna M. Brengos;
Nigdy nie będziesz mną
Mały manipulator
Bartosz Sztybor;
Mały manipulator
Westerplatte
Jacek Komuda
Westerplatte
Harem
Alex Vastatrix, Waldemar Bednaruk
Harem
Zabójstwo na cztery ręce
Karolina Morawiecka;
Zabójstwo na cztery ręce
Pokaż wszystkie recenzje