Spin-off "Wiedźmina" został anulowany? Złe wieści dla fanów Andrzeja Sapkowskiego

Data: 2024-04-26 10:20:29 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Właśnie dowiedzieliśmy się, że spin-off Wiedźmina o Szczurach mógł zostać anulowany. Chociaż produkcja została już nakręcona, to najprawdopodobniej nie trafi ona na platformę streamingową. 

Kadr z serialu Wiedźminfot. materiały prasowe Netflix

Wiedźmin to serial, który cieszy się sporą popularnością na Netfliksie. Z sezonu na sezon jest on jednak coraz rzadziej oglądany. Fani cyklu powieści autorstwa Andrzeja Sapkowskiego krytykują produkcję za to jak mocno odeszła od literackiego pierwowzoru. Co dalej ze spin-offem serialu?

Spin-off Wiedźmina okazałby się katastrofą?

Nowy spin-off opowiadający o grupie, poznanych przez Ciri w 3 sezonie, nastoletnich wyrzutków zwanych Szczurami, nie byłby pierwszą tego typu produkcją. Wcześniej na Nefliksie ukazał się prequel zatytułowany Rodowód krwi, który został okrzyknięty najgorszą produkcją platformy streamingowej. 

Przeczytaj także: "Downton Abbey: Nowa epoka" - sequel popularnego serialu trafił na Netflix!

Pod koniec 2022 roku w sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat kolejnego spin-offu z uniwersum Wiedźmina. Aktualnie jednak wydaje się, że produkcja w ogóle nie trafi na platformę streamingową. Okazuje się, że zdjęcia do serialu trwały zaledwie dwa miesiące, a twórcom udało się nakręcić tylko jeden albo dwa odcinki, z czego planowano między sześć a osiem epizodów. Niewykluczone więc, że osoby pracujące w Netfliksie po zobaczeniu wczesnych materiałów ze spin-offu zdecydowały się wstrzymać prace nad produkcją. 

Spin-off o Szczurach – co dalej z nagranymi scenami?

Serwis „Redanian Intelligence” poinformowało o potencjalnych rozwiązaniach dotyczących serialu Szczury. Możliwe więc, że nakręcone już sceny będą stanowiły retrospekcje Ciri w 4 sezonie produkcji. Spekuluje się również, że Szczury zostaną odcinkiem specjalnym, lub też filmem fabularnym. Na jakąkolwiek opcję nie zdecydują się twórcy, to wiadomo, że serial nie ukaże się w takiej formie, w jakiej początkowo zakładano. Najprawdopodobniej więc zostanie on powiązany z 4 sezonem show. 

Przeczytaj także: „Szkoła dla elity” – 7 sezon nadchodzi. Poznaliśmy bohaterów

Jeśli produkcja, lub jakaś jej część, faktycznie się ukaże, to wśród obsady znaleźli się m.in. Ben Radcliffe, Christelle Elwin,  Fabian McCallum,  Aggy K. Adams,  Juliette Alexandra,  Connor Crawford, Dolph Lundgren, Deoudone van der Merwe, Morgan Santo, Stevel Marc i inni.

Wiedźmin – literacki pierwowzór zamiast spin-offa?

Jakiś czas temu ogłoszono, że ruszyły prace nad czwartym sezonem show. Niedawno natomiast dowiedzieliśmy się, że będzie to przedostatnia seria, co oznacza, że finał jest już w planach! Po raz pierwszy w głównej roli zobaczymy Liama Hemswortha, który zdecydował się zastąpić Henry'ego Cavilla.

Przeczytaj także:


 

Jeśli natomiast chodzi o książki z cyklu, to serial jest tworzony bazie powieści Andrzeja Sapkowskiego. Jak wiadomo, czwarty i piąty sezon będzie przedstawiał wydarzenia z książek: Chrzest ognia, Wieża Jaskółki oraz Pani Jeziora

Ostatnie życzenie - książka

Co ciekawe cały cykl można czytać na naprawdę różne sposoby, co dokładniej opisujemy w naszym przewodniku po twórczości autora. Sporo osób jednak poleca, by zacząć od zbioru opowiadań Ostatnie życzenie.

Książkę Ostatnie życzenie można kupić w wielu księgarniach internetowych:

 

źródło: https://redanianintelligence.com

Tagi: wiedźmin, ekranizacje książek, seriale Netflixa,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ostatnie życzenie
Andrzej Sapkowski14
Okładka książki - Ostatnie życzenie

Później mówiono, że człowiek ów nadszedł od północy, od Bramy Powroźniczej. Nie był stary, ale włosy miał prawie zupełnie białe...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Déja vu
Jolanta Kosowska
 Déja vu
Meduzy nie mają uszu
Adle Rosenfeld
Meduzy nie mają uszu
Pokaż wszystkie recenzje