Znamy datę premiery serialu “Wielka” na HBO GO

Data: 2021-10-24 09:00:02 Autor: jhantulik
udostępnij Tweet

Serial Wielka to ironiczna opowieść o losach carycy Katarzyny Wielkiej. Platforma Hulu zaprezentowała pierwszy zwiastun 2. sezonu produkcji. 

Obrazek w treści

Serial Wielka miał swoją premierę w maju 2020 roku. Produkcja szybko została doceniona przez widzów, głównie dzięki ironicznemu podejściu do przedstawianych wydarzeń. Teraz twórcy zaprezentowali zwiastun kontynuacji.

Wielka: sezon 2 – opis

2. sezon serialu będzie obfitować w jeszcze więcej intryg i komplikacji. Młoda Katarzyna jest w ciąży, jednak przede wszystkim zajęta jest utrzymaniem władzy w Rosji. Władzy, którą przejęła od swojego męża Piotra. Aktualnie znienawidzony mąż jest jej więźniem, sojusznikiem i kochankiem zarazem.

Czytaj także: Cesarzowa, kochanka, reformatorka. Katarzyna Wielka 

Katarzyna będzie zmuszona walczyć ze wszystkimi dookoła. Jej poddani nie będą zadowoleni z wyzwolenia spod carskiej władzy. Nowe idee nie spodobają im się, a młoda władczyni będzie musiała zmierzyć się z całym dworem, służbą, sojusznikami, a nawet z matką, która przyjedzie do Rosji. 

Czytaj także: "Wielka" – oto nowy serial na HBO

Katarzyna prędko przekona się, że przejęcie władzy było najłatwiejszym zadaniem, a prawdziwą próbą będzie utrzymanie jej.

Wielka: sezon 2 – obsada

W serialu zobaczymy znane już postacie, a także grono nowych. W roli Katarzyny wystąpi Elle Fanning, a w roli Piotra Nicholas Hoult. Ponadto na ekranie zobaczymy Phoebe Fox, Adam Godley, Gwilym Lee i wielu, wielu innych.

Czytaj także: Za Żelazną Kurtynę - wywiad z Ewą Stachniak

Scenarzystą i producentem serialu jest Tony McNamara.

Wielka: sezon 2 – zwiastun

19 października zaprezentowany został zwiastun serialu Wielka. Poniżej można zobaczyć, co czeka widzów w nadchodzącym sezonie: 

Wielka: sezon 2 – kiedy premiera?

Kontynuacja produkcji będzie mieć premierę 20 listopada 2021 roku. Serial będzie można obejrzeć na HBO GO, gdzie w dniu premiery o godzinie 11:00 pojawią się od razu wszystkie odcinki. W sumie będzie ich dziesięć. 

Wielka: sezon 2 – książka

W czasie oczekiwania na premierę serialu proponujemy lekturę książki Katarzyna Wielka. Portret kobiety, której autorem jest Robert K. Massie.

Książkę można kupić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.