reklama

Zebrano niemal 300 tysięcy książek na cele charytatywne 

Data: 2020-10-24 11:50:00 Autor: pobarski

Fundacja Zaczytani.org odpowiedzialna za tworzenie biblioteczek w szpitalach, domach opieki czy domach dziecka, zebrała prawie 300 tysięcy książek w ramach najnowszej edycji popularnej akcji. W inicjatywę włączyło się 961 punktów, w których można było zostawiać książki. 

Obrazek w treści

Pomimo epidemii, Fundacji Zaczytani.org udało się zorganizować kolejną odsłonę Wielkiej Zbiórki Książek. W ramach inicjatywy, od kilku lat fundacja zbiera książki w księgarniach, bibliotekach czy miejscach użyteczności publicznej, by następnie przekazać je szpitalom i ośrodkom pomocowym. 

Czytaj także: W szpitalach powstają... biblioteki! To niespodzianki dla najmłodszych pacjentów

Chociaż początkowo akcja miała odbyć się wiosną, z powodu epidemii jej organizacja została przesunięta na jesień. Trwająca do 11 października Wielka Zbiórka Książek 2020 objęła zasięgiem 259 miejscowości, dzięki czemu – pomimo pandemii – udało się zebrać niemal 300 tysięcy książek dla potrzebujących. 

Po zakończeniu zbiórki, książki trafiły do magazynów Fundacji, gdzie przeszły kwarantannę oraz zostały posortowane. Obecnie trwa Wielkie Pakowanie Paczek, a następnie książki zasilą biblioteczki m.in. w szpitalach, klubach seniora, ośrodkach wychowawczych i opiekuńczych

Na nasze wsparcie mogą liczyć placówki, w których literatura ma szczególne znaczenie: odgrywa rolę terapeutyczną, relaksacyjną i edukacyjną, pomagając osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, mierzącym się z osamotnieniem lub lękami

– mówi Natalia Sopniewska z Fundacji Zaczytani.org. 

W akcję zbierania książek włączyli się znani artyści i celebryci, w tym m.in. Katarzyna Pakosińska, Mateusz Damięcki, Artur Barciś, Joanna Jabłczyńska, Paulina Holtz, Piotr Witkowski czy Monika Mrozowska. 

Czytaj także: W centrum Warszawy stanęła Zaczytana Ławka! 

Wielka Zbiórka Książek nie jest jedyną inicjatywą Fundacji. Oprócz niej organizacja realizuje akcje promujące czytelnictwo, m.in. za sprawą Zaczytanych Ławek – wyjątkowych mebli, które co jakiś czas pojawiają się w centrach miast. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Na tej samej ziemi
Katarzyna Kielecka;
Na tej samej ziemi
Usta mordercy
Artur Kawka, Monika Wysocka
Usta mordercy
Cyrkówka Marianna
Anna Fryczkowska;
Cyrkówka Marianna
Na Podlasiu. Antonia
Agnieszka Panasiuk;
Na Podlasiu. Antonia
Spowiedź doktora Mengele
Christopher Macht
Spowiedź doktora Mengele
Nawiść
Autor Nieznany (I)
Nawiść
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Przemysław Hytroś
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Pokaż wszystkie recenzje