reklama

Wielki sukces Insta Novels? Książki na Instagramie coraz popularniejsze

Data: 2019-09-29 13:39:00 Autor: Patryk Obarski

W ubiegłym roku na Instagramie nowojorskiej biblioteki zadebiutowała adaptacja klasycznej powieści na Insta Novels – nowy format literatury. Okazuje się, że multimedialna książka zdobyła setki tysięcy fanów.

Insta Novels

W ubiegłym roku na profilu Nowojorskiej Biblioteki Publicznej zadebiutowała nietypowa adaptacja Alicji w krainie czarów. Znana książka stworzona w 1865 została przerobiona na Insta Novels – książkę w postaci relacji na Instagramie.

Czytaj także: Instagram rozwiąże problemy z czytelnictwem wśród dzieci? Jest pewien pomysł

Za realizację projektu odpowiedzialna była agencja interaktywna, która stworzyła multimedialną adaptację książki. W czasie lektury oryginalnego tekstu powieści autorstwa Lewisa Carrolla, na ekranie przewijały się animacje, użytkownicy musieli także zareagować na poszczególne elementy na ekranie.

Insta Novels stały się na tyle atrakcyjne, że kolejne firmy i organizacje zaczęły tworzyć własne odmiany instagramowych powieści. Łatwa i atrakcyjna forma sprawiła, że ten sposób na promocję literatury okazał się strzałem w dziesiątkę.

Czytaj także: Książki w 2019 to dodatki do stylizacji

Teraz wiadomo już, jak wielu czytelników zaangażowało się w czytanie Alicji w krainie czarów na Instagramie. Książkę na profilu biblioteki, według danych fastcompany.com, łącznie przeczytało 300 tysięcy użytkowników, a profil biblioteki zaczęło obserwować 130 tysięcy nowych użytkowników.

To, co wyróżnia Insta Novels od aplikacji czy innych interaktywnych form to łatwy sposób dotarcia oraz fakt, że książki na Instagramie są całkowicie darmowe.

Czytaj także: iClassics – klasyka w wersji multimedialnej za dolara

Nowojorska biblioteka – po sukcesie pierwszej książki – zdecydowała się udostępnić kolejne utwory w tej nowoczesnej formie. Teraz przeczytać można także opowiadanie Charlotte Perkins pt. Żółta tapeta, poemat Kruk Franza Kafki czy Opowieść wigilijną Dickensa.

Czy sądzicie że Insta Novels są zagrożeniem dla tradycyjnych książek? A może na zawsze pozostaną jedynie dodatkowym kanałem promocji dla literatury?

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Księga tęsknot
Sue Monk Kidd
Księga tęsknot
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Pokaż wszystkie recenzje